Tanuki-Anime

Tanuki.pl

Wyszukiwarka recenzji

Dango

Komentarze

Reideen

 • Avatar
  A
  kasiakd 31.03.2013 17:13
  moze byc i tyle
  Może być i tyle. Fajne postacie które da się polubić ale… taki Roxel na przyklad  kliknij: ukryte  A kosmici?  kliknij: ukryte  Można było coś tam jednak mądrego wymyślić zamiast 'bo tak'. Tak naprawde to tylko wątek głównego bohatera i Reideen został satysfakcjonująco zamknięty.

  Z drugiej strony nie ma też niczego co by widza (mnie) odrzucało.

  Z braku wad i braku większych zalet --> może być.
  • Avatar
   kasiakd 31.03.2013 17:25
   Re: moze byc i tyle
   Poniewczasie dodam jeszcze, że anime jest dość ciekawe, dużo się dzieje, kreska przyjemna dla oka, a fabuła może nie głęboka jak ocean ale do kałuży też niepodobna :)
 • Avatar
  A
  blue 18.06.2010 16:14
  pomysł może nie wybitny , ale żeby aż tak się pogrążyć a im dalej w las tym gorzej, dziury dają po oczach i wołaja o pomstę do nieba,
  grafika 3d – ręce opadają, ale przynajmniej cała reszta graficznie strawna
  walki jak na tego typu serie porażka, nie dość że mechy brodzą to walki są głównie przegadane i użalane, potem pare mach, mach i przeciwnik leży
  postaci- oprócz głównego który był nijaki, reszta całkiem, całkiem
  wątek miłosny można znależć w openingu bo to co dali w trakcie, taki ni pies ni wydra ,
  muzyka i tu małe zdziwienie bo naprawde dobra i zasługuje na tą 8
  ogólnie nie odradzam ani nie polecam, niektórym może się spodobać, te anime było wydane w Polsce co uważam za jedną wielką pomyłkie, szkoda pieniędzy
 • Avatar
  A
  D. 12.05.2010 19:51
  A gdzie recenzja "Reideen the Superior"?
  Jak wyżej, czyżby to anime było aż tak niepopularne? Oglądałam to anime ( choć w wersji francuskojęzycznej) i bardzo mi sie spodobało :)
 • Avatar
  A
  Adaś 30.03.2010 19:57
  7/10
  Generalnie dobre anime, ale jest parę rzeczy do których muszę się przyczepić.

  Po pierwsze, rzeczywiście daje się trochę we znaki brak dynamiki walk, zważywszy na paskudnie powolne ruchy robotów (wyraźne skojarzenie z Bokurano).
  Po drugie, logika.. kliknij: ukryte 
  Po trzecie.. Wspomniane w recenzji magical girls. Po co to światło z nieba, skoro robot nosi prawie cały sprzęt przy sobie? No i znowu leje ze zdolności Japończyków w posługiwaniu się językiem angielskim. Niech ich ktoś wreszcie nauczy (plz, chociaż seiyu), że bóg to po angielsku „god” a nie „godo”.

  Reszta w zasadzie nie budzi moich zastrzeżeń. Zarówno op (przywiódł mi na myśl skojarzenie z Zegapain'em), jak i ed mi się podobały, chociaż wokal w ed mógłby być lepiej dobrany pod względem barwy i trochę mniej fałszować. Projekty wszelkiej maści maszyn (zwłasza tytułowej i.. tej drugiej :)) zasługują na osobne słowa uznania za swoją szczegółowość i polot.
  Dosyć strawna seria do pooglądania. Nie ma szału, ale rozerwać się trochę można. :) Poza tym mogliby zrobić ze 2 odcinki więcej i pociągnąć wątek romantyczny, bo jakoś słabo jestem zadowolony z jego rozwiązania. :P
 • Avatar
  R
  mlpmlp11 25.03.2009 18:12
  Dobre 8+/10
  Zacznę może od cytatu wziętego z recenzji:

  „Recenzentka dziko się uśmiała, widząc w ostatnim odcinku wielkiego robota z jeszcze większym mieczem, wyciągniętym z… Nie, to trzeba zobaczyć na własne oczy.”

  Niestety jest on trochę nie trafny. Co prawda wielkość miecza trochę przytłacza no ale czy to jest śmieszne? No a jeśli chodzi o to skąd go wziął to to akurat można jeszcze zrozumieć chociaż fantazja twórców chyba nie zna granic;D.

  A co do całego anime to jeśli ominąć (czyt. przewinąć) sceny 2 min przy każdym wyciągnięciu broni, pojawieniu się robota itd to całkiem nieźle wypada. Może szybkość walki nie powala no ale to jeszcze jest zrozumiałe zważywszy rozmiary robotów (hmmm tylko zaraz czy to był robot…?). No nic, fabuła wypada świetnie, postacie zrobione na szkolne 4, a jeżeli chodzi o animacje to czasami razi połączenie efektów komputerowych z normalnym anime. Efekty te wypadają coś na kształt animacji wziętej z gry o robotach z mniej więcej 2004 roku. Ogólnie seria ma swoje wady i zalety a jako całość wychodzi z tego całkiem niezłe anime.

  Kurde ale się rozpisałem…
 • Avatar
  A
  Luk 10.03.2009 13:41
  Hmm
  Straszny patos, strasznie monotonne i strasznie nudne. Poza jedną ciekawą postacią z kotem nie ma nic do zaoferowania. Walki + okrzyki bohaterów w ich trakcie potrafią zirytować już przy drugiej odsłonie a trzeba je znosić do samiutkiego końca – i nie wynikają z rozwoju sytuacji, bohater po prostu chce sobie wrzeszczeć w niebogłosy bez żadnego powodu. Praktycznie każda akcja w walce czymś takim jest poprzedzona. Bohaterowie strasznie niewyraźni. Ogólnie trzeba być maniakiem żeby sie podobało.
 • Avatar
  A
  diabeu 24.02.2009 19:28
  Mimo, że fabuła jest interesująca, to walki są bardzo wolne i nudne, co skutecznie odstrasza od tego anime.