Tanuki-Anime

Tanuki.pl

Wyszukiwarka recenzji

Nejiro 9

Komentarze

.hack//G.U. Trilogy

 • Avatar
  A
  SuiKaede 17.07.2011 14:46
  Please Love Me Once More
  Trylogia nowych gier .hacka należy, moim skromnym zdaniem, do czołówki rpgów na PS2. Nowy system walki, który jest żywiołowy i świetnie się sprawdza, śliczny design postaci i miast oraz sama grafika (co prawda przydałoby się więcej lokacji, to fakt..), oryginalna fabuła.. No i bohaterowie. Bo chociaż nie da się zaprzeczyć, że każda z nich wywodzi się od jakiegoś archetypu, to w niczym to nie przeszkadza. Bo bohaterowie mają swoje dziwnostki, cele, sympatie i antypatie, a w bywa, że i choroby psychiczne.
  Ich osobowości nie pozostają takie same, ewolują.
  Przez 120 godzin gry, przywiązałem się do nich ogromnie, jednym kibicowałem, innym… wręcz przeciwnie.
  Obejrzałem więc Trilogy, by choć na chwilę powrócić do tego świata.. I co? I jestem zachwycony!
  Grafika jest świetna, w mojej skromnej opinii przebija nawet FFVII AC za sprawą genialnego stylu. Wiele osób może się z tym nie zgodzić, ale cóż…
  Fabuła została świetnie poprowadzona. Myślę, że jest do zrozumienia nawet przez kogoś, kto nie grał w .hacki, jendak.. Jak widać po komentarzach poniżej, brak znajomości bohaterów sprawi, że widz może kompletnie nie poczuć klimatu ani wczuć się. Jeśli grało się w gry, nie ma żadnych pustych plam, bo Haseo, Ovana i spółkę znamy jak własną kieszeń ;) Ten film głównie się spodoba osobom, które zżyły się z bohaterami..
  Postacie zostały dobrze w nim ukazane, oczywiście jak już przeboleję się nieobecność 3/4 faworytów, czy skandaliczne umniejszenie ich znaczenia (Pi, Kuhn, czy wreszcie Sakaki).
  Hasemo daje się polubić. Nietrudno wczuć się w jego sytuację..
  Atoli.. Atoli od samego początku zdaję się być o wiele znośniejsza niż w pierwszej części G.U.
  Całe szczęście, że pozbyto się sceny ze złotym szczęśliwym zwierzakiem – była ona przesadzona i sprawiała, że Atoli wychodziła na quazi­‑religijną fanatyczkę. Podoba mi się, że zamiast być ścierką/pasożytem Haseo, w Trilogy zdaję się być raczej jego aniołem opiekuńczym. kliknij: ukryte 
  Ovan z kolei zachowuję się… jak Ovan, tylko jeszcze bardziej jednoznacznie.(Tuaj ważna rzecz- nie wyłączać napisów!)
  Co jeszcze podobało mi się w fabule? To, że nie starała się kopiować gry. Pewne rzeczy rozwiązała inaczej. Przez to oglądało się film naprawdę ciekawie…

  Trochę ten mój komentarz chaotyczny, więc na zakończenie powiem jedno: znów zakochałem się w .hack//G.U. Polecam ten film wszystkim fanom i wystawiam ocenę 9/10. Zawyżone? Być może dla kogoś nieznającego tej serii i owszem, ale ja oceniam z perspektywy osoby zaznajomionej. Z pewnością jedna z lepszych adaptacji gier.
 • Avatar
  A
  Yugo, Phobos, Sylwia 8.03.2009 17:26
  Opinia Naszej Trójcy
  Kierując się wysokiej klasy obiektywizmem, z przykrością musimy stwierdzić, że zawiedliśmy się niezmiernie na filmie. Z każdą kolejną chwilą ciężko powstrzymać się było od jęku rozpaczy związanego z nieprzyzwoicie szybkim i nieprzemyślanym rozwojem scen. Sceny, które powinny wzbudzać smutek powodowały uśmiech litości. Autorzy niezbyt przemyśleli fabułę i ciągłe ewolucje bohaterów rodem z pokemonów. Postacie zdawały się być interesujące, nie było jednak możliwości dobrze ich poznać. Ocena końcowa:
  Yugo – 3 (dodatkowy punkt za kolorki)
  Phobos – 4
  Sylwia – 6
  na 10.
 • IDZZADRZWI 2.01.2009 19:49:16 - komentarz usunięto
 • Avatar
  A
  Atoli 3.08.2008 22:46
  ee...
  E, no trochę bardzo nawet przedobrzyli mimikę Haseo :/ Ogólnie fajnie, ale ta mimika i postać Ovan'a (najmniej się postarali) raziły… i to bardzo.
  W gry miałam okazję zagrać, więc łapię o co chodzi, przynajmniej połowicznie, ale jakieś wyjaśnienie by się przydało innym… xD
  Muzyka to zdecydowany plus, zwłaszcza te dwie piosenki LieN, chociaż słowami, to to całe „Liar's Smile” nie zabardzo mi podpasiło do sytuacji.
  Ale ogólnie ciekawie.
  Z Parody mode, mało nie zdechłam xDD
  I przy okazji – Jak Haseo wydzierał się na Atoli, bardzo ładnie to zanimowali, nie powiem ;)
 • Avatar
  A
  Silent Angel 24.04.2008 13:15
  Czyżby?
  Miałam wrażenie że .hack//G.U. Trilogy jest PRAWIE TYLKO i wyłącznie dla osób które grały w grę, a już o PARODY MODE to nie mów. W większości jest to zlepek filmów z wszystkich części gry G.U. Mimika Haseo jest przedobrzona. W niektórych momentach bije to mocno po o oczach.

  Szczerzę mówiąc nie polecałabym tego filmu dla kogoś kto nie grał w tą grę.
 • Avatar
  A
  Tamashi 23.04.2008 16:57
  bla bla
  Jeśli do czegoś zabiera się CC2, ciężko by było zrąbane xD (ach ten fanboizm). Generalnie zgadzam się z Keiiem co do Trilogy. Najmocniejsza animowana pozycja z tej serii (ale swoją drogą przy SIGNie się nie nudziłem xD). I chyba jedyna rzecz, do której mógłbym się przyczepić w tej kinówce to akcja, która nie jest szybka, lecz mknie z ponad dźwiękową szybkością i nim się obejrzymy jest już po wszystkim. Niecałe 90 minut to zdecydowanie za mało. Mimo to wystawiłbym temu anime mocne 8.
  Dobra recenzja Keii, świetna robota ^^.