Tanuki-Anime

Tanuki.pl

Wyszukiwarka recenzji

Forum Kotatsu

Komentarze

Witchblade

 • Avatar
  A
  mmx 13.11.2013 20:05
  anime dla 26+
  aby je zrozumieć trzeba coś przeżyć – jest o dorosłych problemach i dorosłym świecie, zdecydowanie nie dla pokolenia emo­‑matołów. Cały sens tego filmu jest w niedopowiedzeniach. Jak dla mnie silne 8/10.
 • Avatar
  A
  Wino 11.01.2013 03:39
  Witchblade
  Moim zdaniem jak na kreske to nawet ok,tylko szczerze widziałem dużo lepsze serie niż ten Witchblade ale aż takie najgorsze nie było..Pewnie czegoś mi brakowało w tym anime,może zbyt krótkie akcje były,może jakością jak ogladałem mi przeszkadzało nie mam pojęcia,mimo wszystko obejrzałem i nie narzekam,aż za nudne nie było.
 • Avatar
  R
  Caine 19.08.2011 18:21
  Niska ocena mnie dziwi. Nie jest to wybitna pozycja, ale takie solidne 7/10 wg. mnie się należy. Wydaje mi się, że największym problemem recenzenta było to, ze jest fanem komiksu i recenzując anime oceniał je biorąc pod uwagę nie jakość pozycji, a to jak dobrze oddaje oryginał.

  Do zarzutów odnoszących się do jakości adaptacji nie mogę się ustosunkować, bo anime oglądałem „na czysto”, bez znajomości komiksu. Jednakże pozostałe wymienione „wady” są co najmniej… dyskusyjne.

  Pierwszy atak recenzent rzuca na małe ilości walk i dużo gadania w anime skoncentrowanym na walkach. Dziwne, osobiście niedoboru akcji bynajmniej nie doświadczyłem – zaś może autor by nie wynudziłby się tak na budujących przyjemny klimat i fabułę dialogach gdyby nie oczekiwał odcinków składających się w 90% z machania łapami i walk. Czyżby nietrafione oczekiwania pod wpływem oryginalnego komiksu?

  Nie rozumiem w jaki sposób masowa produkcja broni jest idiotyzmem. Firma zatrudniająca bohaterkę to firma zbrojeniowa, jako taka uzbrojenie produkuje masowo – nie wiem czego tutaj autor by oczekiwał. Jakoś nie wyobrażam sobie współczesnego koncernu zbrojeniowego wydającego miliardy na projektowanie i tworzenie, powiedzmy, nowego czołgu zaś następnie budującego jedną jego sztukę. Zaś to, że Witchblade­‑owe bronie posiadają inteligencję i umiały ją wykorzystać do ucieczki to już sprawa konwencji – ani głupia ani niezwykła.

  Masane jest nierozgarnięta, zaś jej córeczka dorosła ponad wiek – ale ktoś tu zapomina, że kliknij: ukryte 

  Design postaci cóż… Jest jaki jest. To jedyny punkt w którym się niemal całkowicie z recenzentem zgadzam.

  Tylko dla prawdziwych maniaków komiksu, którzy kradną nawet kartkę papieru, jeśli jest na niej napisane „witchblade”.

  Nie, nie, NIE. Wręcz odwrotnie. To jest bardzo przyjemne anime – ale pod warunkiem, że nie podchodzisz do niego ze znajomością komiksu, oczekując czegoś zupełnie innego niż ono przedstawia.
  • Avatar
   kefas 5.10.2011 18:41
   może autor by nie wynudziłby się tak na budujących przyjemny klimat i fabułę dialogach gdyby nie oczekiwał odcinków składających się w 90% z machania łapami i walk. Czyżby nietrafione oczekiwania pod wpływem oryginalnego komiksu?


   - komiks nie składał się w 90% z walk, bardzo często było to przysłowiowe 90% dialogów i wprowadzających wypowiedzi samego narratora, ale tego możesz nie wiedzieć bo jak sam/a napisałeś/aś nie miałeś/aś kontaktu z wersją papierową :)

   - jeżeli chodzi o same dialogi nie liczy się ich ilość lecz także jakość ( i tu moim skromnym zdanie komiks wygrywa w cuglach)
   - główna bohaterka również może irytować kogoś kto lubi wersje amerykańską, bo pani Masane Amaha reprezentuje sobą wszystko to czym nie była i na pewno być nie chciała Sara Pezzini (no może z jednym wyjątkiem: macierzyństwo było udziałem obu kobiet)

   Reasumując problem (dla mnie) z tym anime jest taki, że jako adaptacja komiksu nie dorasta pierwowzorowi do pięt, jednakże być może się obroni jak dzieło jedynie nawiązujące tytułem i pomysłem. Gusta przecież możemy mieć różne i pisze te słowa jako zdecydowany fan wersji papierowej :).
 • Avatar
  A
  RAX 19.08.2011 13:13
  A ja kocham to anime :) nie nie jestem jakims 16 latkiem :) mam 23 lata i naprawde lubie to anime nie wiem nawet czemu :)
 • Avatar
  A
  Lycoris 8.07.2011 19:59
  Byłam tym anime bardzo pozytywnie zaskoczona. Jak zaczynałam je oglądać nastawiałam się na „cyce jak donice” i mordobicie, a oprócz tego znalazłam jeszcze walkę z odkrytym tyłkiem xD Poza tym nie spodziewałam się w anime tego typu tak dobrze przedstawionej relacji matka­‑córka.

  Nie rozumiem dlaczego recenzja jest aż tak negatywna… Właśnie przez coś takiego coraz bardziej przekonuję się do ignorowania opinii recenzentów, których oczywiście bardzo serdecznie pozdrawiam.
 • Avatar
  A
  primosz67 1.03.2011 19:21
  Bardzo przyjemne anime.Jedyne co mam do zarzucenia to beznadziejy rodzaj potworów : człowiek­‑tank mogli wykombinować coś lepszego.
 • Avatar
  R
  Harkaeun 11.02.2011 09:09
  Witchblade
  Cóż, dla mnie,to bohaterki po przemianie były zbyt „niesamowite”...Uzasadnić można kolor oczu, skóry, siłę…Tyle, że fryzury dla mnie były po prostu niewygodne – jak walczyć, gdy włosy odstają Ci na dwa metry?:()Poza tym, faktycznie przesadzono z rozmiarem biustów – nie odrzuca mnie nagość w anime, jeśli nie zastępuje fabuły.Jednakże, biust tak duży, że trzeba siły superbohatera;) żeby go unieść, to dla mnie przesada…Krótko mówiąc, zobaczyłem fragment odcinka i jakoś wolę znaleźć coś, dającego do myślenia i o lepszych walorach wizualnych – gdyby fabuła była lepsza, może by mnie wciągnęło…
  P.S.
  wiercik napisał(a):
  „takie gatunki jak sci­‑fi, fantasy to przecież wyssane z palca nieprawdopodobne historie, zwykle bardzo naiwne, choć cieszą się niezwykłą popularnością, a wywodzą się przecież z bajek.”

  Z całym szacunkiem, jednak nie powiedziałbym tak…Czytałem i oglądałem wiele fantasy, nie tylko anime – nie nazwałbym naiwną np. książki „Diuna” Franka Herberta, czy Eragona, albo „Wiedźmina”, czy innych książek Sapkowskiego. Podobnie Ergo Proxy, czy Fullmetal Alchemist – po prostu wszystko zależy od ambicji i talentu autora…A magia, technologia i inne „nieprawdopodobności” to tylko dodatki, „ozdobniki”.Miałem także kontakt z wieloma filmami i książkami, które uznałbym za naiwne, i to bardziej, niż wymienione przeze mnie tytuły.
 • Avatar
  R
  wiercik 21.11.2010 17:59
  Witchblade
  Zupełnie nie zgadzam się z recenzją anime, chociaż muszę pochwalić autora za próbę dyskusji. Autor nie zrozumiał, że temat WITCHBLADE jest w tym anime jedynie tłem dla pewnej historii. A stwierdzenie o nieprawdopodobności tego, że broń uciekła zupełnie traci sens, ponieważ takie gatunki jak sci­‑fi, fantasy to przecież wyssane z palca nieprawdopodobne historie, zwykle bardzo naiwne, choć cieszą się niezwykłą popularnością, a wywodzą się przecież z bajek.
  Obejrzałem tą historię i oceniam ją pozytywnie, gdyż temat należy potraktować jako okruchy życia.
  Krytykowany w recenzji szkic charakteru głównej bohaterki i jej walory fizyczne mają na celu wtłoczenie w nią maksymalnej dozy człowieczeństwa, oraz atrakcyjności seksualnej, czyli coś w rodzaju mam „supermamę” i supermamę i o tym nie wiem, a każdy kto ją zobaczy powinien natychmiast nabrać do niej sympatii – to główny cel autorów. O ile sobie przypominam bujne piersi mają dużo wspólnego z kobiecością stąd taki wygląd bohaterki a nie inny. No bo kto by tam chciał oglądać płaskie dechy bez wymowy lub stada kaszalotów na ekranie.
  Można poowiedzieć, że pomimo pewnych niedociągnięć, jest to bardzo udane anime.
  P.S.
  Apropo broni – trzeba znać tendencje i rozwój nowoczesnej broni, żeby o tym dyskutować. Wstarczy wspomnieć, że obecnie w rzeczywistości istnieją miny pułapki w kształcie zabawek dla dzieci lub trujących łakoci i właśnie są one przeznaczone do mordowania dzieci kraju z którym się walczy. Więc wprowadzenie tutaj motywu doskonale zamaskowanej broni, która demaskuje się gdy jest za późno wcale nie jest pozbawiona sensu. Zresztą bron doskonała to taka która nie wygląda na broń, a zadaje klęski.
  Po prostu idealna maskarada z możliwością głębokiej penetracji tyłów potencjalnego wroga oraz eksterminacji ludności.
 • Avatar
  A
  Adolf 22.08.2010 13:22
  A ja się w pełni zgadzam z autorką recenzji. Współczuję tylko ludziom, którzy nie czytali komiksu, bo wtedy im się to anime nawet mogło podobać. Komiks to mroczny klimat, tajemniczość, mroczny Nowy York, świat zbrodni, mafii, piękne rysunki i lekka erotyka (nie mangowa), gdzie pięknie podkreślono postacie. W anime nie ma niczego takiego. Jest za to idiotka, jakieś dziwne to Witchblade i do tego cloneblade (wtf?). Może się ładnie zaczynało (do czasu) ale ogólnie to żal patrzeć. Polecam wszystkim komiks!
  • Avatar
   alfa 21.11.2010 19:06
   odp
   Nowy York to rzeczywiście mroczny klimat a dokładniej bród, smród, ubóstwo i wszechobecne szczury oraz kakrocie(tutejsze prusaki).
   Ale za to dużo reklamy i szumu w mediach.
   Prawda o tym miejscu jest zupełnie inna niż to szkicują w mass mediach.
   Cały czar polega na tym, że można narobić do paczki, a potem ładnie ją opakować i zaopatrzyć w kolorowe wstążeczki i wówczas otrzymamy ten cały „Nowy Jork”.
   Znam to miasto z autopsji, a ponieważ pochodzę z urodzenia z dużej metropolii toteż nie dałem się zauroczyć syfowi okraszonemu fałszywą „czekoladką z nadzieniem”.
   • Avatar
    B0hna 11.07.2012 02:08
    Re: odp
    Adolfowi nie chodziło chyba o to, że tak jest naprawdę, tylko, że w komiksie tak je pokazali. Tokio też nie wygląda tak samo w (jakimś tam)anime :)
 • Avatar
  A
  shua 27.05.2010 20:53
  HMMMM, ja tez jestem masochistą, anime było bardzo dobrze zrobione, Widać że recenzent lubi tylko przesadne bijatyki i fabuły oparte na większym chłamie niż opisał o tym anime. Witchblade warto zobaczyć ze względu na stabilność fabuły, dobrej muzyki i sympatycznych postaci, autora recenzji pozdrawiam za jego poczucie humoru.
 • Yumiki 20.02.2010 14:59:35 - komentarz usunięto
 • Papillon 5.12.2009 22:47:42 - komentarz usunięto
 • Papillon 5.12.2009 00:51:04 - komentarz usunięto
 • Avatar
  A
  Klakier 9.03.2009 03:24
  heh za sama muzyke daje 12/10 za tostery bym odja 2 takze zostaje tylko 10/10 ;p a tak na powaznie jest to anime ktore ostatnio mnie ''wciagnelo'' niekazdemu sie to udaje widocznie jestem zlodziejem ''kartek papieru z napisem witchblade'' -_- tyle ze mangi nieczytalem ale jesli jest lepsze niz anime to napewno to zrobie. BTW niezaluje czasu poswieconago na obejrzenie tego anime.
 • Alira14 5.03.2009 14:01:17 - komentarz usunięto
 • Dorobo-Sensei 22.01.2009 17:42:24 - komentarz usunięto
 • Avatar
  R
  Nagash 8.01.2009 22:34
  Porażka... nie do końca
  Na wstępnie chciałbym pogratulować autorce poczucia humoru, jej recenzję znakomicie się czytało.  kliknij: ukryte 
 • Avatar
  A
  Notergen 30.11.2008 13:55
  8/10
  Dobre anime. Może trochę za duże te biusty ale jednak fajnie się to ogląda. Nawet o 4 nad ranem nie chciało się mi spać w czasie oglądania tego anime. Jest akcja a tego szukałem w tym tytule. Jak dla mnie 8/10.
 • Avatar
  R
  Azarado 21.08.2008 03:28
  QQ
  Od razu wspomnę że nie czytałem komiksu i nie zamierzam;] anime bardzo mi się podobało, początkowe epki troche nudnawe jednak potem fabuła zaczyna wciągać. Według mnie motywem przewodnim nie jest walka pokazywanie balonów czy Bóg wie czego jeszcze, ale wieź matki z dzieckime, która została pokazana w dobitny sposób.
  Nie rozumiem tak niskiej oceny tego anime tłumaczę to sobie tym, że:
  1. Autor recki jest wielkim fanem komiksu
  2. Ma jakies kompleksy.
  3. Po porstu nie w jego guście.
  Po raz kolejny ten serwis pokazale, że wyskie oceny dostaja tylko te anime, któe trafiaja w gusta autorów, co czyni w jakims sensie ten serwis nierzetelnym… wystarczy spojrzeć na oceny internautów średnia powyżej 5
  Najgorsze jest to, że taka recenzja odstrasza potencjalnych widzów Oo.
  • Avatar
   Alira14 3.10.2008 17:56
   Re: QQ
   1. Autorka recenzji by wiedzieć na podstawie czego to powstało, przeczytała 3­‑4 komiksy z tej serii.
   2. Kompleksy…znaczy jak? Zazdroszczę bohaterce, że tak świetnie daje sobie radę z tosterami?
   3. Problem z tym, że ja lubię tego typu historie…

   Ta ocena naprawdę jest obiektywna. Na początku chciałam dać 1/10.

   Cieszę się, że recenzja odstrasza od oglądania. Znaczy to, że osiągnęłam swój cel. Uważam to anime za bardzo kiepskie.

   „Średnia ocen” jak sama nazwa wskazuje, oznacza, że oceny były różne. Z tego co widzę, 1/10 wystawiła ćwiartka oceniających to anime internautów. To chyba o czymś świadczy.
   • Avatar
    Borys 3.02.2009 20:19
    Re: QQ
    druga ćwiartka wstawiła 10:D
 • Avatar
  R
  Mroczny 19.08.2008 18:13
  Kiepskie, ale bez przesady
  Ja uważam że rzeczywiście, anime jest kiepskie, ale po przeczytaniu recenzji myślałem, że zobaczę coś wybitnie beznadziejnego. Fabuła…fakt, nie należy do oryginalnych pod niemal żadnym względem, ale za to niektórzy bohaterowie nawet zapadli mi w pamięci (chociaż podobnych można spotkać w co drugim ecchi). Największą porażką serii były właśnie te tostery i główna bohaterka. Serii dałbym 4+/10, może 5-/10. Nie porównuję anime do komiksu, bo tego nie czytałem.
 • Avatar
  A
  Punkt 616 2.06.2008 18:58
  ekranizacja komiksu
  Komentarz przeniesiony na Forum:
  Recenzja Witchblade

  Moderacja
 • Avatar
  R
  Zielony 1.06.2008 14:19
  koment
  Witam, na poczatek chcialbym pogratulowac recenzentowi poczucia humoru i oglonie pracy wlozonej w pianie tego…czytalo sie znakomicie. Niestety nie czytalem komiksu…. ale po recenzji musze chyba nadrobic ta zaleglosc. Tylko z jednym sie nie zgadzam…z sympatycznoscia postaci…. ja osobiscie je polubilem….no moze oprocz glownej bochaterki( biust wiekszy od IQ). Tyle ode mnie, jeszcze raz pozdrawiam autora.
 • Avatar
  A
  Rafaga 1.06.2008 00:06
  Nie jest źle...
  Czy ja wiem czy to aż taki zły tytuł ??? Mi się oglądało całkiem przyjemnie i pomimo że nie jestem fanem mega cyców, to to aż tak bardzo mnie nie raziło w oczy. Ciężko mi było dojść do końca, ale to tylko ze względu na to, że przewidywałem jak się skończy, a ja bardzo nie lubię gdy  kliknij: ukryte .
  Ode mnie ta seria dostaje 8/10, chodź może dla tego że nie znam za bardzo oryginału.
 • Avatar
  A
  pan Intelekt 31.05.2008 22:47
  GENIALNE!
  Genialne anime, wciągająca fabuła która trzymała mnie cały czas w napięciu! Doczepić się mogę jedynie do endingu ale tak jest suppperr! Uwielbiam wielkie balony i dlatego wystawiam 11/10! FAN EICHI
 • Avatar
  R
  Roth-chan 31.05.2008 21:15
  Koszmar
  Co tu dużo mówić… Nie tykajcie tego!!!!! xD A jeśli chodzi o samą recenzję to jest świetna i zgadzam się z nią w 100%!
 • Avatar
  A
  Marduck 31.05.2008 13:59
  Beznadzieja
  Oglądałem to anime, na pewnej stronce i żałuję czasu jaki mu poświęciłem. Anime nudne, sztampowe, bez krzty fantazji. Nigdy nie mogłem zrozumieć, jak ludzie na forum tamtej strony mogą zachwycać się czymś tak bez wartościowym.