Tanuki-Anime

Tanuki.pl

Wyszukiwarka recenzji

Kyaa! - magazyn o animacji, mandze i kulturze japońskiej

Komentarze

Kodomo no Omocha

 • Avatar
  A
  Tośkaa 31 2.07.2015 22:16
  Najpierw miałam obawy co do tej serii, ale bardzo mnie zaskoczyło (miło mnie zaskoczyło).Bardzo polecam, naprawdę super :)
 • Avatar
  A
  Tamago-chan 17.03.2015 23:27
  Jest w tym anime coś takiego co sprawia, że jestem pewna iż zapamiętam je na długo. Dla mnie najpoważniejszą wadą tego tytułu jest liczba odcinków. Zdarzało mi się przewijać zapychacze lub powtarzane po raz n­‑ty sytuacje. Po zakończeniu seansu poczułam jednak, że będę tęsknić za bohaterami i ich przygodami. Główną siłą napędową serii jest oczywiście Sana, którą osobiście uwielbiam. Zwykle nie przepadam za tak mocno nadpobudliwymi postaciami, ale ona jest świetna po prostu. Jej niektóre piosenki wymiatają, tak jak drugi opening zresztą. Hayama początkowo może nie wzbudził we mnie takiej sympatii, ale jego relacje z Saną i zmiany jakie w nim zachodzą sprawiły, że jego również udało mi się polubić. Najlepszą postacią jest jednak zdecydowanie ojciec Hayamy, rozbraja mnie jego głos i sposób bycia xD
  Nie przeszkadzało mi, że bohaterami są dzieci, mimo wszystko ciekawie śledziło się ich poczynania. Może chwilami robiła się z tego zbyt mocna opera mydlana, ale mogło być gorzej zdecydowanie. Dodatkowo seria wypada nieźle jako komedia, momentami jest naprawdę zabawna. Kodomo no Omocha ma w sobie mnóstwo uroku i gdyby nie niepotrzebna próba zrobienia z tego tasiemca mogło być naprawdę świetnie.
 • Avatar
  A
  Slova 16.05.2013 14:03
  Po bardzo wciągającym i udanym początku w twarz uderzyła mnie monotonia po dwudziestym odcinku. Do tej pory przewinęła się masa różnorakich wątków, a tu nagle żadnego dłuższego. Porzuciłem, to była odświeżająca przygoda, ale niestety stała się zwyczajnie nudna. Jednak nie jestem stworzony do długich anime i 13 odcinków to dla mnie optimum.
 • Avatar
  A
  ella_cotta 20.08.2011 19:54
  bardzo przyjemna seria
  zgadzam się z poprzednimi komentarzami. Tzn nie jestem „zagorzałym fanem” ale uważam, że ta seria to po prostu kawał na prawdę dobrej rozrywki, a recenzent wziął ją pod lupę jakby analizował ambitny dramat, ocena moim zdaniem mocno zaniżona. A energia Sany napawa optymizmem na długo po obejrzeniu, tak więc jak najbardziej polecam :)
 • SYLWIA 22.08.2009 15:27:29 - komentarz usunięto
 • sylwia 20.08.2009 08:38:45 - komentarz usunięto
 • Avatar
  A
  kaede 24.08.2008 16:34
  cudo
  w 100% zgadzam się z poprzednim komentarzem .uwielbiam tą serie i jestem jej zagorzałą fanką <jak to ładnie napisał recenzent>. seria jest warta obejrzenia i podniesie na duchu każdego kto ją obejrzy.
 • Avatar
  R
  Takaya 18.08.2008 19:19
  Rewelacyjna seria
  To pewnie kwestia chemii/magii tego anime ale nie zgadzam się z recenzją. Wspaniała seria, jednocześnie zabawna i skłaniająca do przemyśleń. Jeśli ktoś lubi szaloną rozrywkę obyczajową przeplataną chwilami zadumy – gorąco polecam! My oglądając śmiałyśmy się do łez mimo, że bohaterami są dzieci a my dziećmi jesteśmy już tylko w duszy :)