Tanuki-Anime

Tanuki.pl

Wyszukiwarka recenzji

Komikslandia

Komentarze

Mokke

 • Avatar
  A
  Ponurak 25.05.2013 16:19
  Szkoda czasu
  Moim zdaniem anime słabe. Dobry pomysł, ładna kreska, sympatyczne postacie, muzyka na poziomie, ale to wszystko niestety nie zostało wykorzystane do stworzenia jakiejś wciągającej fabuły.

  Odcinki można by obejrzeć w losowej kolejności i nawet nie zauważyć. To co się dzieje w jednym odcinku zupełnie nie ma wpływu na inne, nic się nigdy nie zmienia. Bardzo brakuje momentów kulminacyjnych i sytuacji trzymających w napięciu. Te które są bardzo słabo spełniają swoją funkcję.

  Anime traktuje niby o świecie nadprzyrodzonym, ale podchodzi do tego świata jakoś tak na około, nigdy nic ciekawego z nim nie robi. Niby jakiś tam jest, ale ani nie straszy ani nie jest szczególnie dopracowany.

  Szkoda, bo mogła wyjść z tego naprawdę fajna historia. A wyszła strata czasu.
 • Avatar
  A
  Otōsan 2.10.2011 13:18
  Całkiem znośne
  Ogladało się całkiem przyjemnie, ale nie zostawiło szczególnego zachwytu. Jeślibym miał coś o podobnej tematyce polecać to zdecydowanie Natsume Yuujinchou było by na pierwszym miejscu.
  Co do Mokke to pamiętam że w oglądanym filmie dokumentalny o życiu na przełomie XIX – XX wieku w Norwegii na fjordach rodzice mieli sprytny pomysł na radzenie sobie z dzieciakami. Ówcześni Norwegowie, jako że mieszkali nieraz nad skrajem prawie pół kilometrowej przepaści, żeby zapobiec nieszczęśliwym wypadkom swoje pociechy przywiązywali liną za kostkę do kołka wbitego w bezpiecznej odległości od krawędzi fjordu… I to jest coś co powinni zrobić z młodsza z siostrzyczek w tej serii ;)
 • Avatar
  A
  jenova 1.10.2011 23:43
  Bardzo przyjemna seria. Aż dziwne, że nie ma żadnych komentarzy. Świetna grafika i muzyka budująca klimat. Polecam.
  • Avatar
   Dalek-baka 2.10.2011 12:43
   jak na razie jestem na poczatku ale potwierdzam :)
   sympatyczna, mila seria
   bardzo w klimatach Natsume Yūjinchō ale mająca coś własnego do zaoferowania
   • Avatar
    jenova 2.10.2011 20:50
    No właśnie kojarzyła mi się z Natsume ale mimo wszystko ciekawa seria :)
    • Avatar
     Kysz 2.10.2011 21:54
     A ja się muszę z wami niestety nie zgodzić. Seria przyjemna, ale brakuje jej tego czegoś…takiego klimatu jakim miał Natsume. Z tamtym tytułem może ją łączyć jedynie chyba tematyka youkai i wszelkie inne porównania byłyby krzywdzące. Graficznie jest przeciętnie- mogło być lepiej, ale na szczęście też i gorzej, więc tego akurat bym się nie czepiała. Natomiast fabularnie jakoś tak mnie nie porwało- młodsza siostrzyczka niemiłosiernie denerwująca, a starsza jakby trochę bez wyrazu. Niby ładne i przyjemne, ale jednak wydaję mi się, że nie potrafi zaoferować niczego więcej.
     • Avatar
      Dalek-baka 2.10.2011 23:22
      Po dłuższym obcowaniu z nią dochodzę do wniosku, że jednak aż tak dużo z Natsume to nie ma wspólnego. O ile tam obiektem zainteresowania były youkai plus głowny bohater – to tutaj są ludzie (serii jeszcze nie skończylem to może się zmienić) i ich problemy.
      W sumie możnaby te duchy zmienić na Części Smoka Chaosu, Wojowników Skaro czy piaskowe ludki i historia by się nie zmieniła. Schemat jest stały: problem, rozwiązanie, morał.
      No i definiująca różnica – o ile w Natsume mieliśmy samotnego bohatera to tutaj jest rodzinka (no i inni nie traktują sióstr jako freaków) – inna dynamika, interakcje. Aż tak porywające to nie jest, ale seria potrafi się obronić.
      PS. Ze starszą siostrą się zgodze, natomiast młodszą polubiłem.
     • Avatar
      jenova 8.10.2011 12:28
      To nie jest konkurs na serie najbardziej podobną do Natsume. Klimat mi się kojarzył z tym anime i tylko tyle.