Tanuki-Anime

Tanuki.pl

Wyszukiwarka recenzji

Yatta.pl

Komentarze

Genma Taisen – Shinwa Zenya no Shou

 • Avatar
  A
  lasagna777 3.05.2015 22:38
  pornol udający coś lepszego
  W trakcie oglądania openingu miałam nadzieję na coś w rodzaju shounena z lat 80- i 90­‑tych, tyle że w wersji dla dużych i bardzo niegrzecznych shounenów... Byłam w błędzie… Szczerze przepraszam wszystkich fanów Dragon Balla i Ranmy, których właśnie obraziłam… Zmyliła mnie ta kreska.

  Już pierwsze minuty pierwszego odcinka wyleczyły mnie z powyższych złudzeń i zmusiły do wylansowania teorii spiskowej, iż maczał w tym czymś palce jakiś oszołom typu Rush Limbaugh – przesłanie pierwszych odcinków ilustruje jego najbardziej knajackie wypowiedzi…

  1. Kobiety służą wyłącznie do  kliknij: ukryte  prokreacji.  kliknij: ukryte 
  2. Gwałt nie istnieje, bo  kliknij: ukryte  te kobiety upadłe same chcą, tylko udają, że im źle!
  3. Ciążę zawsze należy donosić! Gwałt nie istnieje (patrz punkt 2), zatem nie ma wymówek dla  kliknij: ukryte  ofiar.
  4. Po urodzeniu nie można nawet  kliknij: ukryte  oddać do adopcji, żeby jak najszybciej zapomnieć – ofiara ma obowiązek nie tylko wychowywać, ale jeszcze kochać! Demon czy nie, nieważne!
  5. Ofiary nigdy nie podejmują prób samobójczych, nie mają depresji ani innych chorób psychicznych. Bez względu na traumę, hańbę, ostracyzm…

   kliknij: ukryte 

  A skoro postaci nie wykazują żadnej z powyższych aktywności, wniosek nasuwa się sam: ta cała „trauma” to tylko ściema… Przekaz równie wiarygodny i ziejący miłością bliźniego do kobiet, jak w niesławnym Rapemanie!!!

  Nie czepiam się grafiki – chodziło o wierność mandze. Lekko razi mnie fakt, że twórcy nie mieli ikry, żeby pokazać to, co prawdziwe  kliknij: ukryte .

  Jednak są nieliczne plusy:
  1. Muzyka, zwłaszcza opening śpiewany przez pana Yukiyę.
  2. Dosadny, satyryczny obraz japońskiego społeczeństwa  kliknij: ukryte .
  3. Mimo obrazy dla inteligencji i dobrego smaku widza, to coś jest ciekawe na tyle, żeby to połknąć jednym tchem.

  Dlatego 3/10