Tanuki-Anime

Tanuki.pl

Wyszukiwarka recenzji

Yatta.pl

Komentarze

Uchuu Senkan Yamato

 • Dodaj komentarz
 • Recenzja anime
 • Avatar
  A
  Grisznak 14.02.2010 12:26
  Yamato
  Piękne. Mimo wszystkich wpadek techników, animatorów itd oglądałem to błyskawicznie, cała seria w niecały tydzień to u mnie rzadkość. Chyba pierwsze poważne anime science fiction w historii, rzecz, bez której pewnie nie byłoby całej masy innych produkcji tego rodzaju, od LoGH i Crest of the Stars zaczynając na Tytanii kończąc. Happy end, ale jednak z odrobiną goryczy, iście japońskie pojmowanie kwestii losu i fatum. Świetnie wykonane bitwy – finałowe starcie Yamato z flotą Domela było epickie, nie boję się użyć tu tego słowa. Na dodatek, kosmiczne statki wzorowane na Stukasach i Helldiverach – mmm, pyszności dla oczu. Piękna muzyka – główny motyw rozbrzmiewa mi w uszach do tej pory.
  Ciekawe, że zabrakło szczególnie mocnych postaci kobiecych – przez całą serię mamy w zasadzie tylko jedną istotna bohaterkę, która raczej robi za księżniczkę do ratowania niż wojowniczą księżniczkę. Za to bardzo udanie pokazano kwestie psychologiczne – widać, że bohaterowie nie są żołnierzami niezłomnymi, mają swoje problemy, wątpliwości, wady i to czasem właśnie one są źródłem kłopotów równie poważnym co nieprzyjaciel.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  Altramertes 11.04.2009 11:33
  Urok ramotki
  Może i stare, może i nie całkiem realistyczne, ale i tak warto obejrzeć. Choćby po to, by przekonać się na czym bazują późniejsze produkcje:) Polecam
  Odpowiedz
 • Dodaj komentarz
 • Recenzja anime