Tanuki-Anime

Tanuki.pl

Wyszukiwarka recenzji

Yatta.pl

Anime

Oceny

Ocena recenzenta

6/10
postaci: 5/10 grafika: 7/10
fabuła: 7/10 muzyka: 8/10

Ocena redakcji

5/10
Głosów: 4 Zobacz jak ocenili
Średnia: 5,25

Ocena czytelników

6/10
Głosów: 20
Średnia: 5,5
σ=1,75

Kadry

Zrzutka
Zrzutka
Zrzutka
Zrzutka
Źródło kadrów: Własne (Costly)
Więcej kadrów

Wylosuj ponownieTop 10

Bakuretsu Tenshi –Infinity-

Rodzaj produkcji: seria OAV
Rok wydania: 2007
Czas trwania: 28 min
Tytuły alternatywne:
  • Burst Angel: Infinity
  • 爆裂天使 –INFINITY-
Tytuły powiązane:
Widownia: Shounen; Pierwowzór: Manga; Miejsce: Ameryka; Czas: Przyszłość; Inne: Mechy
zrzutka

Meg i Jo wracają do Nowego Jorku. Taka wycieczka nie może się obyć bez sporej dozy zniszczeń.

Dodaj do: Wykop Wykop.pl

Recenzja / Opis

Bakuretsu Tenshi –Infinity- jest prequelem do serii telewizyjnej, o tyle ciekawym, że zawierającym „przy okazji” zwiastun drugiego sezonu. Nie mogę pozbyć się wrażenia, że OAV powstała tylko jako pretekst dla ciekawszego przedstawienia fanom tej zapowiedzi, wykonano ją jednak na tym samym poziomie, co samą serię telewizyjną, nie będę więc za to Gonzo krytykował.

Meg i Jo wracają do Nowego Jorku, aby uczcić urodziny Shirley. Są to jej pierwsze urodziny, od kiedy Sam zaopiekował się dziećmi z gangu Meg, i nasze bohaterki za wszelką cenę chcą odwiedzić niepełnosprawną dziewczynkę. Na miejscu dowiadują się jednak, że Shirley leży w szpitalu, okrutnie okaleczona przez maniakalnego zabójcę grasującego po ulicach miasta. Nasz duet postanawia na własną rękę wymierzyć winowajcy sprawiedliwość.

Jak na jeden odcinek historia jest całkiem niezła. Przypomina trochę otwarcie fabuły w serii telewizyjnej, zanim zaczęła się ona rozwijać, odsłaniając wszystkie swoje słabości. Tutaj pozostawiono kilka kwestii otwartych, co paradoksalnie wyszło całości na zdrowie. Za to odniosłem wrażenie, że zmarnowano kilka pierwszych minut, które wprowadzają nas w wydarzenia. Ten fragment jest zdecydowanie zbyt długi, można było lepiej zagospodarować czas. Zobaczymy zarówno kilka znanych postaci, jak i nowe twarze. Czasu ekranowego jednak wiele nie ma, dlatego nikt tutaj nie zostanie przedstawiony zbyt dokładnie. Choć historia jest prequelem, to bez znajomości poprzedniczki oglądanie jej nie ma sensu. Wydarzenia oparte są na retrospekcjach z przeszłości Meg i Jo.

Wspomnieć też wypada o owej zapowiedzi drugiego sezonu. Zawarta ona jest na początku i jest po prostu przerażająca. Bohaterowie są dużo starsi, co przejawia się głównie w kobiecych atrybutach, które to, zdaje się, stały się nagle główną treścią fabuły. Wskrzeszono niemal wszystkich, którzy zginęli w pierwszym Bakuretsu Tenshi, a Meg stała się nagle skrzyżowaniem Rambo z Terminatorem. Mam nadzieję, że twórcy opanują się i nie zobaczymy kontynuacji w takim stylu.

Technicznie OAV nie odstaje od serii telewizyjnej. Muzyka jest ta sama, zmienił się tylko ending. Kreska sprawia wrażenie ciut bardziej szczegółowej, ale na pierwszy rzut oka nie widać żadnej różnicy. Zamiast openingu mamy tutaj wspominany zwiastun, w czasie jego trwania słyszymy jednak utwór znany z openingu serii telewizyjnej.

Bakuretsu Tenshi –Infinity– stanowi typowy dodatek do serii telewizyjnej i jak zawsze w tym wypadku skierowany jest wyłącznie do widzów, którzy serię polubili. Całość wykonana jest starannie i na pewno żaden fan Bakuretsu Tenshi nie pożałuje niecałej pół godziny spędzonej z tym tytułem.

Costly, 3 czerwca 2009

Twórcy

RodzajNazwiska
Studio: GONZO
Projekt: Kanetake Ebikawa, Kanetoshi Kamimoto, Osamu Horiuchi, Ugetsu Hakua
Reżyser: Kouichi Oohata
Scenariusz: Fumihiko Shimo
Muzyka: Masara Nishida