Tanuki-Anime

Tanuki.pl

Wyszukiwarka recenzji

Otaku.pl

Komentarze

End of the World

 • Avatar
  A
  Kurubuntu 24.02.2016 10:08
  4°C
  Ot, kolejna krótkometrażówka przy której można się głowić, co autor miał na myśli albo olać przekaz (jeśli w w ogóle tam jest) i cieszyć się absurdem i surrealizmem. OVKa ta jest dziełem studia 4°C, więc główny nacisk położono na grafikę, klimat i wywołanie emocji czyli jak zwykle w ich przypadku.
 • Avatar
  A
  Azzazel 4.06.2010 22:30
  tekkonkinkreet
  Pierwsze skojarzenie to właśnie tekkonkinkreet, wygląd miasta, styl grafiki, czarny kruk, na bazie tej krótkiej animacji testowali pierwsze pomysły do filmu?

  Co do samej animacji, to oceniam ją ksztynę wyżej. Akurat lubuję się w krótkich formach, a „typowy sens” to ostatnia rzecz jakiej od nich wymagam.
 • Avatar
  R
  irasiad 15.06.2009 18:35
  surrealizm
  A czy o surrealizmie krytykujący słyszeli? Filmy Lyncha albo Bunuela widzieli? Obrazy surrealistyczne interpretowali (i nie mowie tu o 'sennym kopiście' Dalim)? A może podziwiali fotografie Mana Raya? Jeśli nie to, się nie dziwię, że anime oceniane jest w ten sposób, ale naprawdę zachęcam do zapoznania się z kierunkiem:) Wtedy inaczej się patrzy na takie dziełka.
 • Avatar
  R
  Chasse-Neige 15.06.2009 17:01
  hmmm
  Przeczytałam recenzję i aż z ciekawości obejrzałam ten tytuł – ok, mogę powiedzieć, że mam podobne zdanie co recenzent, ale nie mogę zgodzić się co do oceny za grafikę. Co prawda postaci są „uproszczone” i rysowane inaczej, ale moim zdaniem tła są bardzo dobre i zaśługują na wyższą ocene, no chyba, że recenzent wyciągnął średnią z oceny za projekt postaci i za tła, choć z drugiej strony ja uwielbiam sposób w jaki studio 4°C tworzy tła.

  Ale fakt, drugi raz tego nie obejrzę ;)