Tanuki-Anime

Tanuki.pl

Wyszukiwarka recenzji

Kyaa! - magazyn o animacji, mandze i kulturze japońskiej

Komentarze

Tamala 2010

 • Dodaj komentarz
 • Recenzja anime
 • Avatar
  A
  Tablis 26.07.2011 13:13
  Szalone
  Szukający sensu w tył zwrot. Ten tytuł to niezgłębiona plątanina odniesień do mitologii, popkultury, japońskich dziwactw, jak też rzeczy bez najmniejszego widocznego znaczenia. Niemniej całość posiada pewien zauważalny mistyczno­‑filozoficzno-„mój Boże co to” klimat, który całkiem mi się podobał. Fabuła występuje, jest nawet… na swój sposób spójna.

  Grafika skrajnie uproszczona, oczywiście ekstremalnie dziwaczna. W momentach wstawek komputerowych prozaicznie brzydka. Swoje zadanie, czyli potęgowanie klimatu niedowierzenia, spełnia dobrze.

  Ocena niewiele da, bo w zależności od osoby film wywoła odczucia od ohydy, przez parskanie śmiechem, do filozoficznej zadumy; ale niech będzie, że dla wprawy rzutowania na skalę ocen: 7/10.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  ryba 2.11.2010 23:59
  Bardzo fajne :)
  Grafika w tej produkcji lepsza już chyba nie mogła być ! Idealnie wpasowuje się w klimat.

  A co do samego filmu – też świetna rzecz, ale nie polecam nikomu. Chyba że ktoś naprawdę lubi skrajne dziwactwa – ale takim ludziom raczej nie trzeba polecać. Takie dzieła sztuki to towar deficytowy więc na pewno zobaczą ;P

  Także proszę nie oglądać, szkoda waszego czasu ;)
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  White_Raven 15.08.2009 23:06
  Oryginalne :)
  Anime podobało mi sie ze względu na niepokojący,surrealistyczny i cyberpunkowy klimat.Moim zdaniem twórcy mieli dobry pomysł,jednak myślę,że mogło by to być lepiej wykonane.Jagby tak poprawić animacje i popracować nad fabułą żeby miała ręce i nogi to byłaby to jedna z lepszych pozycji.
  Mimo to polecam to anime wszystkim tym,którzy lubia takie animcowe ,,dziwadła”. xD

  Dla zainteresowanych,powstała druga część tego anime pod tytułem ,,Tamala on Parade” i tym razem w przeciwienstwie do poprzedniczki jest zrobiona w kolorze.
  Odpowiedz
 • Dodaj komentarz
 • Recenzja anime