Tanuki-Anime

Tanuki.pl

Wyszukiwarka recenzji

Yatta.pl

Komentarze

Labirynt opowieści

 • Avatar
  A
  Windir 1.01.2014 04:39
  7/10
  Przerost formy nad treścią. 50 minut przepięknego i doskonale udźwiękowionego surrealistycznego bullshitu. Zdecydowanie nie moja bajka. Ocena wysoka bo warto zobaczyć, nawet jeśli będzie to zmarnowany czas (tak było w moim przypadku).
 • Avatar
  A
  Kysz 6.09.2011 19:47
  Psychodela na całego
  Muszę przyznać, że jest to typowy przykład czystego surrealizmu. Wszystko jest jakby na pograniczu jawy, snu i halucynacji i po prostu pochłania widza. Grafika (swoją drogą genialna jak na 87 rocznik) oraz muzyka jeszcze potęgują te odczucia. To po prostu ma klimat, który potrafi zburzyć umysł, a potem odbudować go od nowa… Co najciekawsze wyraźnie widać tu tradycje japońską- sam początek skojarzył mi się z teatrem kabuki, zarówno pod względem kompozycji, jak i dźwięku.
  Moją ulubioną była w sumie pierwsza część, w której ta dziewczynka wraz z kotem „przechadzają” się po niezwykłym labiryncie. „Running Man” natomiast nie przypadł mi do gustu w ogóle i za to cała ocena poszła lekko w dół.
  Wydaję mi się, że ów tytuł przypadnie do gustu osobom, którym podobało się np. Angel's Egg, Cat Soup, czy Genius Party- niesie on ze sobą podobne odczucia.
  Ogólnie wystawiłam temu 8/10, bo uwielbiam takie dzieła. Z pewnością nie jest to anime lekkie w odbiorze i nie polecam oglądać tego ze zmęczonym umysłem. Chociaż…kto wie…może wtedy i wrażenia będą o niebo lepsze?^^