Tanuki-Anime

Tanuki.pl

Wyszukiwarka recenzji

Komikslandia

Komentarze

Makeru na! Makendo

 • Avatar
  A
  Kysz 10.09.2015 12:22
  Lubię wszelkiej maści ova z lat 90. Pasuje mi zarówno ich styl, humor, jak i pojawiające się wtedy schematy, od czasu do czasu chętnie więc załączam sobie jakieś – wybrane totalnie losowo, zależy co się trafi. To akurat rzuciło mi się w oczy w „losowych recenzjach”, tekst mnie zachęcił, więc odpaliłam i całkiem nieźle spędziłam pół godziny. Trochę się nawet pośmiałam, zatem czasu poświęconego na ten odcinek nie uważam za całkowicie stracony. Nawet mi szkoda, że nie wyszło coś dłuższego z tego. Ode mnie 5/10.
 • Avatar
  A
  Suisho Kasumi 8.04.2014 20:47
  przy czym podobieństwo dwójki sługusów dr. Muda do Zespołu R jest cokolwiek zastanawiające

  Przestaje być zastanawiające kiedy przyjrzeć się uważnie liście płac – OAVkę zrobił OLM czyli późniejszy twórca animacji do Pokemona, przy której to serii pracował też chara designer (i prawdę mówiąc, w zasadzie cała reszta ekipy) Makendo.
 • Avatar
  A
  Diablo 26.03.2013 22:37
  hyhy
  Głupawe to to wręcz nieprawdopodobnie. Osobiście rechotałem w czasie seansu dość często, choć mi zawarte tu aluzje poza czarodziejką kojarzyły się głównie z Power Rangers. Ten tytuł ma całkiem sporo uroku, i kilka autentycznie zabawnych momentów, jak choćby dialog z napastnikami w domu wspomnianych siostrzyczek, czy motyw walki wręcz w samym li tylko ręczniku, który dziwnym zrządzeniem losu jakoś nie chciał spaść, ale to jednak tytuł tylko na raz. Stosunkowo łatwo wchodzi do głowy i równie szybko z niej wychodzi. Ode mnie 4.
 • Avatar
  A
  Pazuzu 27.02.2013 21:57
  Takie patrzydło
  Jedno jest pewne, do miana wybitnej ta OVA nigdy nie dążyła. Jest absolutnie przeciętna pod każdym względem – i technicznym, i fabularnym, i muzycznym (mdłe choć poprawnie wykonane pioseneczki na początek i koniec, brzdąkanie w środku), i rzeczywiście bardzo kojarzy się z Pokemonami. Ale, co istotne, kilka razy szczerze się roześmiałam, kilka razy zachichotałam i ogólnie dobrze się bawiłam. Jak kogoś nie odstraszą przedpotopowe technikalia (nie ukrywajmy, w dniu premiery były pod tym względem dużo lepsze serie) może nawet dobrze się bawić. Ja się bawiłam i dla tego daję 6/10. Z drobną rekomendacją.