Tanuki-Anime

Tanuki.pl

Wyszukiwarka recenzji

Studio JG

Komentarze

Barman

 • Avatar
  A
  Kekesu 25.08.2010 00:24
  Nie dla każdego
  Dla mnie obejrzenie „Bartendera” był swoistym odejściem od innych anime. Odstoją od ciągłej akcji i miłosnych wątków. Tutaj nie liczyło się poznanie charakteru głównej postaci, jej problemów. Tu liczyły się tylko dwa słowa: Bar i Alkohol. Pokazanie tych dwóch wyrazów w nowym świetle, niewyobrażalnie subtelnym i artystycznym, wywarło wrażenie nawet na kimś takim jak ja, co na wzmiankę o jakimkolwiek napoju procentowym zrzędnie mina.

  Oczywiście anime nie jest dla każdego. Niektórych może nudzić, ba – może nawet odrzucać. Ale wydaje mi się, że znalazłam w nim trochę piękna. I mimo, że fabuła w niektórych momentach zbytnio nie porywała (co prawda to prawda), a grafika pozostawiała wiele do życzenia to jednak był wart obejrzenia. Przynajmniej w moim przypadku.
 • Avatar
  A
  krew_na_scianie 21.09.2009 14:43
  N jak nuda
  We mnie „Bartender” budzi bardzo mieszane uczucia. Lubię serie typu „okruchy życia”, które dodatkowo w ujmujący sposób przedstawiają jak magiczne w swej prostocie potrafi być życie. Ale ten tytuł to dla mnie zdecydowanie za wiele. Niby jest jak lubię – zwykli ludzie, ich historie, jakieś tam dramaty, ale dla mnie to wszystko jest zwyczajnie nudne. Atmosfera anime wręcz działała na mnie usypiająco. Za dużo w tym wszystkim takiej górnolotnej refkleksji, wręcz mądrość goni mądrość – a ja nie cierpie takiego jawnego moralizowania, zwłaszcza przez większość czasu trawnia odcinka.

  Co tu wiele mówić, nie podziałał dla mnie urok barmana. I nawet całkiem ciekawe wskazówki czy rady a pro'po drinków czy alkoholu nie uratowały w moich oczach tego tytułu. Bo żeby tych wskazówek posłuchać, trzeba najpierw przeżyć to niemiłosierne gadanie o tym jaki dany alkohol jest przewyjątkowy, lub praca barmana itp. itd. Jest tu zdecydowanie czegoś za dużo, a za mało np. fabuły, czy bohaterów, których można by polubić. No przynajmniej tak było do 4 odcinka, więcej nie dałam rady już psychicznie wytrzymać. Wolę anime po prostu oglądać, a nie przy nich zasypiać.
  • Avatar
   Kirushama 5.01.2010 14:40
   Re: N jak nuda
   Totalna racja, bez zaprzeczenia. Nie widziałam gorszego anime!
 • Hab 20.09.2009 18:34:57 - komentarz usunięto