Tanuki-Anime

Tanuki.pl

Wyszukiwarka recenzji

Kyaa! - magazyn o animacji, mandze i kulturze japońskiej

Komentarze

Slow Step

 • Dodaj komentarz
 • Recenzja anime
 • Avatar
  A
  Slova 17.12.2014 20:34
  Dobry romans, fajni bohaterowie, ale zakończenie… wygrał pairing, który rokował najmniejsze szanse powodzenia… No nie wiem… Ale to i tak lepsze, niż status quo ciągnący się bez reszty.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  anulka406 1.10.2009 13:12
  Wad nie tak wiele, serię jako romans polecam
  Serię obejrzałam jakiś czas temu. Byłam bardzo szczęśliwa, kiedy pojawiła się taka okazja – wcześniej bowiem zapoznałam się z mangą, która przypadła mi do gustu (od czasu Cross Game – które było moją najpierwsiejszą mangą – z resztą jestem wielką fanką Mitsuru Adachiego). Ocena na Tanuki wypada nisko, ale mnie anime bardzo się podobało. Być może głównie dlatego, że sięgnęłam po nie ze względu na stronę romansu, a nie sportową (od tego mam Majora i Cross Game). Wątek przewodni bowiem nie jest zbyt oryginalny, ale właśnie w tym jest najlepszy – chciałam miło spędzić wolne popołudnie :) i udało mi się to. Fankom romansów (zwłaszcza – tak jak mnie – romansów oldschoolowych) bardzo polecam!
  A co do zachowania głównej bohaterki, mnie w oczy nie rzuciła się jakaś wielka niezgodność.  kliknij: ukryte . Pomimo to jednak myślę, że wybór którego w końcu dokonała był najlepszy i wcale nie powiedziałabym, że wzięty z kosmosu – odczuwałam znaki przez całą serię. Widać było, że tak się to zakończy… W końcu uczucie rozwija się przez długi czas.
  I co do różnic zakończenia z mangą, nie są one takie wielkie. Jedynie wątek Seimei'a został zakończony inaczej, niż w pierwowzorze – moim zdaniem wybór głównej bohaterki jest taki sam! Bo właśnie tak odebrałam niejednoznaczne zakończenie mangi zaserwowane nam przez Mitsuru Adachi'ego.
  A co do kreski mnie osobiście się podobała ^-^. Po przeczytaniu wielu tytułów tego autora jestem do niej przyzwyczajona. Do uszu także. I bez problemy powiedziałabym, że Minatsu jest kobietą. Widać to! Rysowana jest inaczej.
  Podsumowując, mimo lekkich wad seria jest dobra i polecam ją (zwłaszcza wielbicielkom romansów, jak wspomniałam wcześniej).
  Odpowiedz
 • Dodaj komentarz
 • Recenzja anime