Tanuki-Anime

Tanuki.pl

Wyszukiwarka recenzji

Kyaa! - magazyn o animacji, mandze i kulturze japońskiej

Komentarze

Kuuchuu Buranko

 • Avatar
  A
  Subaru 23.11.2011 14:14
  Seria bardzo oryginalna, o niezwykłej oprawie graficznej. Połączenie tradycyjnej animacji z 3D, a także żywymi aktorami. Czegoś takiego jeszcze nie widziałem, zainteresowało mnie to. Niezwykłe tekstury teł.
  Historie pozornie niezwiązane ze sobą, a jednak pacjenci spotykają się, też ciekawy pomysł.

  Doktor Irabu spokojnie może być konkurencją dla doktora House'a :D

  Po prostu bardzo dobra seria, warto się zapoznać. Szkoda tylko, że brak biszów i innych fanserwiśnych chwytów odstrasza większość publiczności.

  Seria eksperymentalna? Eksperyment udany. Daje do myślenia.
 • Avatar
  A
  marheva 29.09.2010 16:41
  Masa watpliowsci...
  ...rozwiewanych z kazdym kolejnym odcinkiem.
  Poczatkowe zażenowanie animowo­‑lajwakszonowym przedstawieniem swiata zostalo wyparte przez wrazenie, ze taka forma nie byla podyktowana biedą w budzecie(a nawet jesli…), a celowo tworzy taki neurotyczny, zakrecony styl, gdzie chory rzeczywisty swiat przeprowadza inwazje na normalny, animowany ;)

  Do tego absorbujacy bohaterowie luzno ze soba powiazani, ale w bardzo interesujacy sposob, najlepszym przykladem jest yakuza w narciarskich goglach absurdalnie wrecz zestresowany podczas sciagania haraczu z cyrkowcow w pierwszym odcinku, owemu yakuzie dr Irabu poswieci odrebna sesje, ktora jest jednoczesnie najfajniejszym wg mnie odcinkiem :).

  Autorzy nie daja gotowych receptur, watków cwano nie podomykali, a przezabawny dr Fukuichi, jak kukulka w zegarze, dba, by widz nie traktowal tej serii zbyt powaznie wyjasniajac dewiacje w bardziej „naukowy” sposob ;)
 • Avatar
  A
  SixTonBudgie 15.02.2010 16:55
  Pysznie pokręcone
  Heh, po tym „chorym” anime aż człowiek zaczyna się zastanawiać, czy sam nie jest chory – Irabu pewnie z kilkanaście „dolegliwości” by znalazł. ;)
  Natomiast nie żałuję czasu spędzonego z tym tytułem, bo mało które anime potrafiło dać mi tyle rozrywki co szalony doktorek. Spodobało mi się, jak połączyli wątki wszystkich pacjentów, choć szkoda, że nie było „niczego więcej” – czegoś ponad poszczególne wątki z pacjentami. Jak dla mnie świetnie zbalansowane zostały oryginalność i dziwaczność z twardym umiejscowieniem w rzeczywistości. Szkoda, że nie wychodzi zbyt wiele podobnie ciekawych tytułów.
 • Avatar
  A
  Jant 4.02.2010 01:52
  -
  Wreszcie recenzja na tanuki, z którą mogę się zgodzić. Trapeze to, moim zdaniem, jeden z najciekawszych kąsków 2009.
 • Avatar
  A
  r4 24.01.2010 00:53
  ...
  Świetne anime chociaż po pierwszym odcinku myślałem że to jakieś porąbane wymysły pijanych wariatów. Niemniej jednak wraz z kolejnymi odcinkami, kiedy wczułem się w klimat tego bądź co bądź „innego” anime coraz to bardziej nie mogłem oprzeć się urokowi tej serii. To anime pokazuje jak czasami zapędziliśmy się w wyścigu szczurów nie zauważając własnych słabości i jak czasami blisko jest do szczęścia i że trzeba po prostu czasami popatrzeć w głąb siebie. Jest to seria z tzw. przesłaniem i choć jestem pewien że młodszej widowni nie koniecznie musi się spodobać (chociaż elementy komediowe są rewelacyjne), to dla wyrobionych widzów po prostu perełka. Anime które na prawdę daje do myślenia!
 • Avatar
  A
  bzzt 23.01.2010 11:48
  Zmarnowane
  Potencjał był, ale zgubił się w połowie serii i poprowadził ją w złym kierunku. Pomysł był kapitalny i zapowiadało się rewelacyjnie. Niemniej jednak sposoby rozwiązywania kolejnych przypadków, tfu – pozbywania się pacjentów, żeby przyjąć nowych nie były już takie super. Początki oryginalne, ale z czasem zaczęło to się robić po prostu… nudne i monotonne. A szkoda, bo spodziewałam się czegoś więcej.