Tanuki-Anime

Tanuki.pl

Wyszukiwarka recenzji

Yatta.pl

Komentarze

Ania z Zielonego Wzgórza

 • Avatar
  A
  Donia 28.05.2011 20:41
  Całkiem niezłe.
  Oglądałam to jak byłam mała. Jeszcze wtedy nie wiedziałam, że to anime. Całkiem niezłe, niektóre sceny do dziś mile wspominam.
  Np. kiedy Ania miała rocznicę przybycia na Zielone Wzgórze i zrobiła uroczyste śniadanie. Uznała, że ciasto będzie lepsze jak je podgrzeje i włożyła je do piecyka. Później, gdzieś po południu, Maryla się jej pyta  kliknij: ukryte .Tego to chyba nawet w książce nie było.
  Albo Ania jak miała katar i też robiła ciasto. Nie poczuła, że wanilia, którą dodoje to tak na prawdę kliknij: ukryte , ale to akurat było w książce.
  • Avatar
   Eire 28.05.2011 23:22
   Re: Całkiem niezłe.
   W tej scenie z walerianą ujęło mnie, że Ania nosi całkiem współczesną maseczkę. Widać twórcom nie mieściło się w głowie, ze w XIX wieku z katarem można było iść ciasto robić.
 • Avatar
  A
  Mystia 28.05.2011 07:07
  Oglądałam kiedyś w tv ale… czy to nie jest polskie?
  A tak to mi się podoba: muzyka jak i obraz bardzo ładny.
  Nie mogę jednak ocenić bo… oglądałam to dawno, dawno temu:D
  • Avatar
   Eire 28.05.2011 10:10
   Nie, skąd:)
   O ile zresztą pamiętam serię emitowano u nas z angielskim dubbingiem i lektorem.
 • Avatar
  A
  zensc 26.05.2011 23:39
  Nie rozumiem stwierdzenia odświeżona… to zostało zrobione w 79 roku..?
  • Avatar
   Kisaragi 27.05.2011 10:15
   Odswiezona w stosunku do ksiazki wydanej w 1908.
   • Avatar
    zensc 27.05.2011 20:07
    Troszkę szkoda, że historia kończy się wraz z pierwszą książką… Aktualnie jestem na ósmej i spokojnie mogli by poprowadzić serie z trzystoma epizodami. Z tym, że przerodziło by się to w romans i slice of life. Jak ktoś jest ciekaw co wydarzyło siędalej polecam książki :) naprawde warto.
    • Avatar
     Hitori Okami 27.05.2011 21:24
     Nie przesadzałbym z tymi zachwytami ;) Już przy „Szumiących Topolach” robi się nudnawo. Co jednak nie zmienia faktu, że i tak doczytałem do końca.
     • Avatar
      Eire 27.05.2011 21:48
      „Szumiące Topole” i „Złoty Brzeg” zostały wydane jako ostatnie.
      Montgomery do pisania kolejnych tomów Ani została zmuszona przez drakońską umowę z wydawcą. W miarę pisania coraz bardziej traciła do Ani serce, co odbiło się na jakości książek- już w „Wymarzonym Domu” pojawia się recykling pomysłów, a dwa wymienione to w sumie przerobione opowiadania. Ania traci rozbieg, z wyemancypowanej dziewczyny przeistacza się w domowego anioła Dla dociekliwych- seria artykułów o LMM i jej książkach
      • Avatar
       Hitori Okami 27.05.2011 21:57
       Widzę, że od dwóch dni komentujemy tasiemce, które w pewnym momencie wytraciły swój impet ;) Ale faktycznie, o ile dobrze pamiętam, „Dolina tęczy” i „Rilla” były całkiem niezłe.
       • Avatar
        Eire 27.05.2011 22:04
        Zauważ, że „Tęcza” opowiada o dzieciach, a „Rilla” to sytuacja nietypowa, bo wojenna. Najsłabsze tomy opowiadają o Ani dorosłej, w spokojnym domu. Naiwne, nudne i przesłodzone. W pamiętnikach Montgomery uskarżała się, że nie może pisać o dorastających dziewczętach i ich dramatach wprost, ale musi opisywać przerośnięte dzieciaki. Przy Ani nie odważyła się też na eksperymenty przy dorosłym wizerunku, żywcem wziętym z lukrowanego obrazka.
        Wodze talentu LMM puściła dopiero w Emilce.
        • Avatar
         Hitori Okami 27.05.2011 22:12
         Trafna uwaga! Siłą zarówno „Tęczy” jak i „Rilli” było to, że nie opowiadały już właściwie o Ani, tylko o jej dzieciach. Nowe postacie, nowe osobowości, nowe problemy.
         Natomiast Emilki chyba nie czytałem, bo pamiętam jeszcze tylko „Błękitny zamek” i „Dziewczę z sadu”.
         • Avatar
          zensc 27.05.2011 23:00
          Ja tam w ogóle się nie nudziłem przy tym „tasiemcu”, mimo iż zgadzam się, że z biegiem czasu zrobiło się troszke zbyt słodko to i tak jest to jedna z moich ulubionych serii. Szczególnie podobał mi sie „house of drams” gdzie  kliknij: ukryte (tydzień chodzilem przybity ;/).

          Spoilery się ukrywa.
          IKa
          • Avatar
           Yumi 28.05.2011 10:20
           Spoilery się zaznacza, nawet jeśli nie dotyczą anime…

           Szczerze mówiąc nigdy nie odczułam specjalnego spadku poziomu Ani, chociaż wszystkie części jedna po drugiej czytałam gdzieś w czwartej klasie podstawówki, później wracałam do poszczególnych. Moimi ulubionymi częściami pozostają Ania na Uniwersytecie i właśnie Rilla. Ogólnie, ciekawych rzeczy się można od Ciebie dowiedzieć, Eire :) I fajnie widzieć, że ta książka mimo upływu czasu nadal ma swoich fanów.
           • Avatar
            Eire 28.05.2011 10:47
            Zawsze do usług
            Tutaj jest więcej ciekawostek.
            Rozprawa o tłumaczeniach, czyli czemu Rilla z Emilką spuchła, a Błękitny Zamek zesztywniał
            Ogólnie polecam całe forum.

            Jako dziecko wszystkie części Ani połknęłam za jednym zamachem, nie widząc wielu rzeczy, które zastanawiają mnie dzisiaj- bardziej skupiałam się na przygodach dzieci, dorośli to w ogóle były dla mnie mistyczne kreatury, więc nie raziły mnie niekonsekwencje w ich budowie.
            Chociaż zawsze dziwiła mnie jedna rzecz- niemal całkowity brak obecności matek. matka jeśli jest to jest taka delikatna i odległa, że równie dobrze może jej nie być. Dzieci Ani z problemami lecą do Zuzanny, z matką Pat obchodzi się jak z jajkiem, matka Janki ze Wzgórza Latarni to duże dziecko, któremu nawet ciuchy kupuje babcia. Są deklaracje miłości, ale nie czuć ich obecności, wsparcia, pomocy. Może to dlatego, że LMM matki nie pamiętała?

            LMM to dla mnie ciastko z dzieciństwa, do którego lubię wracać, ale smak mi się nieco zmienił- jako dziecko nie lubiłam Rilli i Emilki, teraz te książki cenię bardziej niż resztę cyklu. Nadal bajkowe, mają jednak w sobie coś niepokojącego, co każe na długo skupić uwagę. Mam też „Białą Magię”- aż trudno uwierzyć, że to ta sama LMM. Czekam też na nowy zbiór opowiadań w którym ponoć dała bohaterom do wiwatu.
 • Avatar
  A
  Erfremia 26.05.2011 12:51
  Piękne
  Piękne anime. Moim zdaniem najlepsza adaptacja książki.

  Do serii podeszłam bardzo niechętnie. Wstyd się przyznać, ale na początku chciałam tylko z ciekawości usłyszeć głos seiyuu Kazuhiko Inoue za młodu (Gilbert). Jednak wciągnęło mnie to do tego stopnia, że nie mogłam przestać oglądać ;)

  To anime ma w sobie coś magicznego. Wiele razy mnie wzruszyło. Szególnie końcówka, a mianowicie  kliknij: ukryte .

  Polecam… nie wiem dokładnie komu. Jednych może zachwycić, innych zanudzić. Mnie zachwyciło.
  • Avatar
   alicjaniecuruśalerównieładna 3.06.2011 09:53
   Re: Piękne
   o to, to! Racja na całej rozpiętości :)
   to jest ulubiona bajka i książka mojego dzieciństwa :) bardzo mile obie wspominam :)