Tanuki-Anime

Tanuki.pl

Wyszukiwarka recenzji

Forum Kotatsu

Komentarze

Pokémon Diamond to Pearl: Dialga vs Palkia vs Darkrai

 • Avatar
  A
  Tai 13.07.2012 16:10
  Jeden z najlepszych filmów o pokemonach
  Kompletnie nie zgadzam się z oceną filmu! Uważam, że jest to jeden z najlepszych filmów o pokemonach i najlepszy z trylogii o pokemonach­‑bogach. Dla mnie dużo tu świeżości (film wyszedł niedługo po premierze nowej serii w Japonii i pojawieniu się setki nowych gatunków pokemonów), sympatyczna historia (oklepana – okej, ale to pokemony) bogata w wiele motywów, wciągająca, świetni bohaterowie zarówno pokemony jak i ludzie (film nie kręci się wokół 1 super pokemona, a 3). Warto tu też pochwalić twórców za ich wykreowanie, bo to pierwsze pojawienie się Palki, Dialgi i Darkrai w anime i to na potrzeby filmu dopracowano ich move, dobrano idealne „seiyuu” (Palkia i Dialga). Oglądając film nie czułem się zgorszony widząc zaprzepaszczenie potencjału wykreowanego w grach świetnego stworka tak jak to odczuwałem np. w filmie 9 z Manafim, czy nawet Arceusem z 12. Dalej – graika jest świetna, bogate scenografie, świetne animacje, walki pokemonów i ich ruchy (uważam, że filmy 11 i 12 mają gorszą, choć nadal dobrą grafikę (w 11 można to zrozumieć bo jest tam piękny świat alternatywny, który rekompensuje braki animacji)). No i muzyka… CUDO! Oglądając pokemony nie spodziewam się usłyszenia Kenji'ego Kawaji, czy bogatego soundtracku. Na potrzeby tego filmu zaprosili megagwiazdę, którą uwielbiam tj. Sarah Brightman – jej anielski głos cudownie wpasował się w klimat filmu i wątek z całą tą „oracją”. Niby to jedna piosenka, której linia melodyczna przewija się w filmie, ale dla mnie to prawdziwy klejnot. No i są tam przecież jeszcze inne utwory, które budują nastrój jak w każdym innym filmie. Oglądać, oglądać, OGLĄDAĆ! 8/10
  • Avatar
   Chudi X 13.07.2012 17:59
   Re: Jeden z najlepszych filmów o pokemonach
   Dla mnie dużo tu świeżości (film wyszedł niedługo po premierze nowej serii w Japonii i pojawieniu się setki nowych gatunków pokemonów)


   Prawie rok (bez dwóch miesięcy) to niedługo? Wątpliwe stwierdzenie.

   (film nie kręci się wokół 1 super pokemona, a 3)


   W drugiej kinówce były aż 4 legendarne pokemony, więc film z Darkraiem i spółką pod tym względem niczym nie zaskakuje. W innych zazwyczaj po 2 (nie licząc pojedynczych przypadków jak trzecia kinówka, gdzie legendarny był tylko Entei, albo ósma z Mew, bo Lucario się nie liczy).

   Oglądając pokemony nie spodziewam się usłyszenia Kenji'ego Kawaji,


   Miałeś na myśli Kenjiego Kawai? Jeśli tak, to on z Pokemonami nie miał nic wspólnego. Za muzykę standardowo odpowiedzialny jest Shinji Miyazaki. Poza tym, na liście płac ani na napisach lecących pod koniec filmu, ani w internecie nie mogę znaleźć żadnego Kenjiego Kawaji.