Tanuki-Anime

Tanuki.pl

Wyszukiwarka recenzji

Forum Kotatsu

Komentarze

Robot Carnival

 • Avatar
  A
  Kysz 23.02.2012 18:33
  Spodziewałam się czegoś innego, zwłaszcza po obejrzeniu Openingu (bardziej w stylu Neo Tokyo). Mnie osobiście spodobały się tylko 4 opowieści: Presence (rzeczywiście popsuty tymi dialogami), Chicken Man and Red Neck(jak dla mnie najlepsza część całej tej antologii), a także Opening wraz z Endingiem. Natomiast Cloud jak dla mnie za bardzo skupia się na formie, nie pozostawiając miejsca na żadną treść (a przynajmniej ja nic z tego nie wyciągnęłam). Jak, że jedynie 4 na 9 historii mnie zaciekawiło tak i moja ocena wynosi tylko 4/10…
 • Avatar
  A
  ten 23.12.2010 22:12
  RC
  No właśnie ten Presence to najsłabsze ogniwo; opowiada o niedojrzałym człowieku i patologicznych relacjach. Ale estetyzowanie takich niezdrowych sytuacji z nutką melancholii i sentymentalizmu jest w sumie dosyć typowe dla tej kinematografii, która często zmaga się z figurą matki :).
 • Avatar
  A
  Juan Morales 9.01.2010 16:51
  Całkiem ciekawa antologia. Opening nieodparcie kojarzy mi się z „Latającym cyrkiem Monty Pythona”. Poza dwiema w/w historiami reszta jest jak najbardziej godna uwagi. Co do „Presence” to dialogi faktycznie trochę przeszkadzały, ale mimo wszystko ogólne wrażenie zostało pozytywne. Daję 7/10
 • Avatar
  A
  Costly 9.01.2010 13:49
  Mhm
  Miałem okazje widzieć tylko Presence, autorstwa Umetsu. Szczerze mówiąc, to nie zachęciło mnie do kontaktu z resztą. Przede wszystkim te dialogi – burzą wszystko od samych podstaw, wręcz koligują z innymi sygnałami jakie dochodzą nas z ekranu. Chyba jednak zdecyduje się na zobaczenie całości, nawet nie wiedziałem, że większość tych historii nie zawiera dialogów, to brzmi intrygująco.
  • Avatar
   Shenai 9.01.2010 16:32
   Re: Mhm
   O Presence to jak pisałem, gdyby nie dialogi to ta miniatura była by naprawdę mała perełką a tak nadęte gadki psują wrażenia. W gruncie rzeczy, to oba z filmów w których pojawiają się dialogi dało by się chyba zrobić również bez nich bez żadnej straty lub z niejakim zyskiem jak w przypadku Presence właśnie.
 • Avatar
  A
  SuiKaede 9.01.2010 12:47
  Presence
  Swego czasu natknelam sie wlasnie na ta czesc „Karnawalu Robotow” i ona mnie zachwycila, choc jednoczesnie nie bylam w stanie wyciagnac z niej jednoznacznego wniosku, moralu.
  Musze obejrzec ja jeszcze raz.
 • Avatar
  A
  Shenai 9.01.2010 09:59
  Chciałbym podziękować Avellanie za pomoc i korektę tej recenzji.Bez jej wskazówek raczej nie powstała by „finalna” wersja recenzji.
 • Avatar
  A
  Shenai 25.12.2009 16:16
  Właściwie to 90 min. anime to 10 miniatur podejmujących tematykę robotów. Jedno z ciekawszych anime jakie mi wpadły w ręce w ostatnim czasie. Polecam. Pracuje nad recenzją właśnie ;)