Tanuki-Anime

Tanuki.pl

Wyszukiwarka recenzji

Yatta.pl

Komentarze

Cobra the Animation

 • Avatar
  A
  Góral 20.12.2014 19:48
  Całkiem udana kontynuacja
  Cobra the Animation opowiada przygody kosmicznego pirata, lekkoducha i playboya, który nie ugina się przed nikim i ma bardzo optymistyczne podejście do życia. Jego nieodłącznymi atrybutami są Psycho­‑Gun (laserowe działo, które ma zamiast lewej ręki) i cygaro. Razem ze swoim partnerem – androidem o kobiecych kształtach – przemierza galaktyki uciekając przed piracką gildią (której odmówił współpracę woląc pozostać wyłącznym panem własnego losu) oraz galaktycznym patrolem, czyli policją międzygwiezdną.
  W najnowszej odsłonie Cobra będzie musiał pomóc uratować sztucznie stworzoną planetę Galon zanim ta rozbije się o Słońce.

  Seria nie zapowiada się może szczególnie interesująco, ale już po pierwszym odcinku można zorientować się, że będzie to całkiem przyjemne, wyłącznie rozrywkowe anime, przy którym zbyt tęgie myślenie nie będzie wskazane. Przygotujcie się więc na oglądanie bohatera, którego kule się nie imają, mającego perfekcyjną celność, niesamowitą siłę i wytrzymałość. Przysłowiową wisienką są skąpo odziane, pięknie narysowane kobiety i masę akcji w niezbyt realistycznym wydaniu. Kicz jak się patrzy, ale ja ten kicz oglądałem z przyjemnością.

  BTW, polecam zapoznać się najpierw z serią TV – Space Adventure Cobrą (w razie czego służę linkową pomocą). Już w pierwszym odcinku pojawił się niemały spojler dotyczący jednej z pierwszoplanowych postaci. Poza tym wersja z 1982 r. jest naprawdę świetna i niewiele jest serii z tego gatunku, które mogłyby temu anime dorównać pod względem świetności. Zachęcam do przeczytania jej recenzji na Azunime.