Tanuki-Anime

Tanuki.pl

Wyszukiwarka recenzji

Forum Kotatsu

Komentarze

Bungaku Shoujo Kyou no Oyatsu ~Hatsukoi~

 • Avatar
  A
  Marilee 18.02.2011 18:17
  Urocze...
  ...ale bez zbędnego przesłodzenia oczywiście;] Świetny był moment gdy  kliknij: ukryte . Jak najbardziej do polecenia;]
  • Avatar
   Szarka 20.10.2014 17:38
   Re: Urocze...
   Zgadzam się, prześliczna graficznie miniaturka :)
   i tylko szkoda, że film trochę nie do końca udźwignął pokładanych w nim nadziei, choć i tak miło się go oglądało w przeciwieństwie do OAV.
   Jeśli filmu nie widziałaś to polecam :)
 • Avatar
  A
  Elentari 16.05.2010 22:50
  Mniam^^
  Co tu dużo ukrywać- jeśli film utrzyma klimat OAV­‑ki to z pewnością będzie to arcydzieło. Graficznie, fabularnie i muzycznie stoi na bardzo wysokim poziomie. O bohaterach trudno się jednoznacznie wypowiedzieć, jednak na pewno nie można ich zaliczyć do sztampowych (zwł. „Literackiej dziewczyny”^^). Krótko mówiąc: anime ma wspaniały klimat i wielki potencjał.
  (Film czy TV? Osobiście też wolałabym serię telewizyjną, ale to tylko dlatego, że dłużej mogłabym się nią raczyć:P).
 • Avatar
  A
  jk 13.01.2010 22:37
  Głosuję za
  W ciągu tych zaledwie siedemnastu minut twórcom udało się zmieścić nadzwyczaj dużo. Jest wyraźny zarys fabularny, wokół postaci wytworzono charakterystyczną otoczkę, klimat serii dał się wyczuć a doskonała muzyka dokończyła dzieła. Na pochwałę zasługuje także grafika, dbałość z jaką zostały wykonane tła można bez wahania przyrównać do samego Byousoku 5cm Makoto Shinkaia. Na chwilę obecną wiążę z tą serią wielkie nadzieje i czekam z niecierpliwością na dalsze odcinki.
  • Avatar
   Costly 14.01.2010 12:50
   Re: Głosuję za
   „Odcinki” mhm. Na ten moment zapowiedziane jest powstanie filmu, a nie serii telewizyjnej. Choć oczywiście nikt nie powiedział, że nigdy się to nie zmieni.
   • Avatar
    jk 14.01.2010 19:11
    Re: Głosuję za
    Doskonale zdaję sobie z tego sprawę. Mówiąc ''odcinki'' miałem namyśli dalsze OVA, bądź ewentualną serię telewizyjną. Niejednokrotnie w przypadku innych produkcji już tak się zdarzało.
    • Avatar
     Costly 14.01.2010 20:44
     Re: Głosuję za
     Ja osobiście dużo większy sens widzę w ogolę dla serii telewizyjnej. Patrząc po prostu na tą formę, jaką pokazała OAV – przecież to jest idealne do stworzenia serii telewizyjnej, z kolejnymi odcinkami opartymi na podobnym pomyśle. Gdyby to nawet wszystko było oparte sztywno na takim schemacie, to obejrzałbym to z przyjemnością. Bo jest po prostu dobre. Nie mówiąc już o możliwościach jakie powstają, gdy podejść do tego z większą kreatywnością.

     Natomiast nie widzę filmu dla tego. Bo czym będzie? Rozwiniętą, szerszą wersją tego samego? To raczej odpada – na początku OAV przedstawionych nam zostaje sporo postaci, które poznać nam dane będzie dopiero w dalszych produkcjach. Tak więc akcja musi przewidywać jakąś właściwą fabułę, a nie tylko fantazję Touko. Nie za bardzo mogę sobie wyobrazić co z tego ma wyjść. Pewnie byłbym mądrzejszy, gdybym czytał literacki lub mangowy pierwowzór. Niestety, okazji nie miałem.

     Ogółem – diablo bym się ucieszył, gdyby jednak taka seria telewizyjna miała powstać. To po prostu na takową idealnie się nadaje. Trzymać kciuki nam pozostaje :)
 • Avatar
  A
  Zyll666 13.01.2010 19:18
  Jestem zachęcony
  Ciekawy pomysł, ładna grafika i spokojna, ciepła atmosfera. Te siedemnaście minut wystarczyło, aby zachęcić mnie do obejrzenia filmu.