Tanuki-Anime

Tanuki.pl

Wyszukiwarka recenzji

Studio JG

Komentarze

Dancouga Nova

 • Avatar
  A
  Schultz 5.02.2013 00:16
  Arght
  Chciałam obejrzeć coś tak żałosnego, że aż śmiesznego. Pierwsze cztery odcinki spełniły swą rolę, przy następnych czterech w mej głowie coraz częściej pojawiała się refleksja: „Na co ja, <cenzura>, patrzę?”, a oglądanie ostatnich czterech było istną drogą przez mękę.

  Krótko:
  - fabuła – założenia: denne, wykonanie: jeszcze gorsze
  - postacie – po zakończonym seansie cieszyłam się, ze już nigdy nie będzie mi dane ich oglądać
  - animacja – bieda z nędzą
  - muzyka – perkusja brzmi gorzej od brzęku garnków o północy w pogodne dni na miasteczku studenckim AGH, pozostałe instrumenty żałośnie rzępolą. Jedynie ending nadawał się do słuchania (nawiasem mówiąc, był jedynym przeciętnym punktem w całej, um, produkcji).

  Nie tykać długim kijem!
  • Avatar
   BlaXk Magic Mushroom 5.02.2013 18:20
   Re: Arght
   Właśnie to coś tak żałosnego, że aż śmieszy, na dłuższą metę okazało się po prostu męczące. Dla odmóżdżenia lepiej wybrać jakąś oav­‑kę lub krótką serię, max 4 odcinki. Dokończyłem oglądanie tego dzisiaj tylko z czystej przekory i ponieważ mam żelazną zasadę kończenia rozpoczętych serii. Założenie „a pośmiejemy się z kiczu” tym razem się nie sprawdziło, może przez pierwsze 4 odcinki było zabawnie, potem koszmarnie nudno, nużąco, wręcz męcząco.

   Gratuluję „zmaratonowania”, ja poległem wczoraj, na ósmym odcinku, by dzisiaj dojść do wniosku – nie warto, nawet z ciekawości, czy dla wymienionego powyżej „a pośmiejemy się z kiczu”.
 • Avatar
  A
  Aoi-chan98 26.01.2013 08:55
  Anime było totalną porażką. Nudne, nic nie wniosło, można wręcz powiedzieć, że „odmóżdżyło”. Postacie mało ciekawe, kreska nieprzyjemna dla oka. Moja ocena to zdecydowane 1!
 • Avatar
  A
  Justa 14.06.2011 18:25
  Nawet, nawet
  Dla mnie nawet fajnie, choć czasem miało swoje nudne chwile. Opening i ending były boskie, a postacie orginalne. Dla mnie może być, ale nie wdaje mi się, że to ecchi xd
 • Avatar
  A
  ziomalek 18.01.2011 11:00
  Moi zdaniem jest to anime bardzo niedopracowane i nudne, przez to, że fabuła jest nie złożona, a walki nie przekazują żadnych dramatycznych doznań
 • Avatar
  A
  Lulureczka 6.10.2010 20:37
  Okropne, złe, potworne... Ale mam do tego anime ogromny sentyment.
  Dancouga Nova było pierwszym anime które obejrzałam w całości ze świadomością, że to anime. Pod żadnym względem nie jest to rewelacja… Ale na swój chory sposób, mimo tylu wad bardzo kocham tę produkcję.
  Kreska – plastikowa, jak już zauważył/a (?) Zyll666. Jednak mnie ona nie raziła w trakcie seansu. Widywałam gorszą kreskę, zarówno w mandze, jak i anime. Poza tym, maszyny, w szególności humanoidy, są bardzo ładnie i czysto zaprezentowane (6/10).
  Muzyka – mnie się podoba. Nie wiem, dlaczego wszyscy się uczepili openingu. Ja się w nim zakochałam. Nie lubię japońskich wokalistek, ale ta piosenka mnie urzekła, po kilku miesiącach sobie o niej przypomniałam i słucham jej non stop :-) Za to ending niezbyt zapadł mi w pamięć. Nie pamiętam też, czy w tle leciała jakaś muzyka. A jeżeli leciała, musiała być wyjątkowo smętna, skoro nie zapadła w moją pamięć (5/10).
  Postaci – nie są najgorzej przemyślane. Przynajmniej mają wyraziste charaktery i własną osobowość, ale to za mało, aby uznać je za cudo. Najbardziej podobała mi się kreacja Sakuyi ; ) (6/10).
  Fabuła – przez jedenaście odcinków była naprawdę w porządku i potrafiła zaciekawić, ale ostatni odcinek był największą porażką. Upchano w nim tyle różności, że żal serce ściskał, kiedy się to oglądało (5/10).
  Podsumowując, anime ani dobre, ani złe. Moja ocena to 5/10 – doskonale zdaję sobie sprawę ze wszytkich wad tego anime, ale czuję do niego przeogromny dentyment. Dancouga Nova to pozycja dla osób szukająch chwili odprężenia, osób, które muszą na chwilę wyłączyć myślenie.
 • Avatar
  A
  Meh 13.08.2010 01:46
  Ja osobiście oglądam te anime ze względu na Johnnego i Sakuyę x3 *yaoi fanka mode on*
  A po za tym, to kliknij: ukryte 
  • Shippo 27.01.2011 21:31:16 - komentarz usunięto
 • Avatar
  A
  Altramertes 1.06.2010 08:17
  Jedna gwiazdka w kupie gnoju...
  To anime nie jest kompletnie beznadziejne. Przynajmniej tak mi się wydaje. Jedynym jasnym punktem tej produkcji, przepraszam, nieco jaśniejszym od reszty, jest ending, którego wbrew pozorom przyjemnie mi się słuchało. Niestety, by obejrzeć całe anime to za mało.
 • Avatar
  A
  Kuroneko (nya) 5.05.2010 19:31
  Takie nic
  To anime wydaje mi się puste. Po raz pierwszy widziałam anime, które nie miało dla mnie nic do zaoferowania (chyba niewiele jeszcze w swoim krótkim życiu widziałam). Żadnego ciekawego morału czy czegoś takiego. Dobrze wiem, że w dwunastu odcinkach (nawet w krótszym czasie) można pokazać coś interesującego i złożonego fabularnie, a tu – NIC. Po zakończeniu (co to w ogóle było!?) czułam,  kliknij: ukryte  że zmarnowałam czas.

  PS. Przepraszam za ewentualne błędy interpunkcyjne.
 • Avatar
  A
  Ja xD 25.02.2010 01:12
  Mnie tam się podobało, ot w sam raz na bezmyślne oglądanie.
  Opening imo był znośny ^.^ w przeciwieństwie do wymienionego wcześniej Humanoid.. coś tam.
  ~każdy ma własny gust więc ja się nie czepiam tych co mówią ze to shit i liczę na to samo.
 • Costly 21.02.2010 14:31:25 - komentarz usunięto
 • Avatar
  A
  Altruista 21.02.2010 11:47
  Ciao
  Stb, z tymi dialogami to żeś idealnie trafił ;p

  To anime jest właśnie idealnym przykładem na to, że kobiety nie nadają się na pilotów Mechów ;D
 • Avatar
  A
  onee-san 20.02.2010 19:37
  Zgadzam się
  Oglądałam to anime na Hyperze i powiem że to anime jest w pierwszej trójce najgorszych anime (według mnie).
  Postacie,muzyka (beznadziejny opening),nie mówiąc o fabule. według mojej oceny to zasługuje na 1 !
 • Avatar
  A
  Zyll666 20.02.2010 13:37
  Tragedia
  Niestety, potwierdził się czarny scenariusz i Hyper „uraczył” nas gniotem na miarę Humanoid Monster Bem. Dancouga Nova to jeden wielki pokaz plastikowej grafiki i zupełnie niedopracowanego scenariusza, a zakończenie to jakaś kpina.
  • Avatar
   SixTonBudgie 20.02.2010 16:27
   Re: Tragedia
   Uważam, że porównywanie Dancougi Novy do Humanoid Monster Bem jest mocno krzywdzące dla tego drugiego. W Dancoudze, jak mawiał Kononowicz, nie było niczego, natomiast HMB, cokolwiek by o nim nie mówić, posiadał klimat. Owszem, był on specyficzny na tyle, że większość widzów od niego odrzucało (nie ma się co łudzić, czterdzieści lat temu ludzie oglądali co innego). No i przede wszystkim posiadał świetną ścieżkę dźwiękową – bogatą, oryginalną i różnorodną (bardzo polubiłem tamtejsze utwory jazzowe), a Dancouga nie posiada żadnych mocnych stron. Co ja mówię – ona nie posiada nawet przeciętnych stron.