Tanuki-Anime

Tanuki.pl

Wyszukiwarka recenzji

Komikslandia

Komentarze

Macross II: Lovers Again

 • Avatar
  A
  Lees 8.09.2012 21:44
  Całkiem przyjemne anime
  Wbrew pozorom i recenzji mile spędzone 2 godziny. Ma oczywiście wiele niedociągnięć ale bohaterowie są sympatyczni, akcja też nie jest jakoś specjalnie rozwleczona i całościowo zgrabnie to wygląda. Nie jest to seria wybitna ale zdecydowanie czuć klimat Macrossa. Byłem jedynie nieusatysfakcjonowany rozwiązaniem trójkąta romantycznego ale trudno. Śmieszy mnie trochę w recenzji opis muzyki – piosenki przyjemne, a te „mętne, nieartykułowane zawodzenie” są łudząco podobne do muzyki z Plusa, którą recenzentka wychwaliła pod niebiosa. Finałowa piosenka według mnie naprawdę fajnie wyszła. Całkiem, całkiem nieźle w moim odczuciu. No ale to zależy co kto szuka, ja szukałem historii z humorem, dobrą akcją i muzyką i nie zawiodłem się.
 • Avatar
  A
  YF-21 14.03.2010 18:50
  Information Not High
  Straszny crap, powinni to przemianować na jakiś „Robotech Future Generation” bo tylko psuje imię uniwersum Macross.
 • Avatar
  A
  Crossboy 14.03.2010 13:35
  Seria przeciętna, ale i tak lubię ją bardziej niż Frontier.
  W MII zastosowano trochę ciekawych rozwiązań: np.wykorzystywanie dźwięków przez Marduków, Atak Minmay. Co prawda wkurzyło mnie niezmiernie zniszczenie SDF­‑1 i brak kolonizacji kosmosu, ale to da się znieść. Co innego najnowsza część Macrossa, która jest po prostu nienowatorska. Brak innowacji (poza muzyką), które zawsze towarzyszyły wcześniejszym częściom, za to miks już znanych motywów.
 • Avatar
  R
  Crossboy 14.03.2010 13:24
  Były jeszcze nawiązania w Macrossie 7.
  Niektóre piosenki z Macrossa II są w pisane w kanon. Można je usłyszeć, jeśli dobrze pamiętam, w radiu samochodowym Mylene Jenius, za to cover „Riding in Your Valkyrie” śpiewali Jamming Birds.
 • Avatar
  A
  Broken Fang 14.03.2010 10:39
  Lubię te serie
  Bardzo lubię te serie, nawet bardziej niż późniejsze oficjalne odnogi Macrossa, dużo lepsze od najnowszego Frontiera i Zero, seria ma bardzo dobrą muzykę (mam osta na CD :D), ba nawet w późniejszch macrossach wykorzystano niektóre piosenki i świetną animacje, fabularnie też jest bardzo dobrze dużo lepiej niż „kopiuj wklej i połącz z SDF Macross i Macross 7” Froniter.