Tanuki-Anime

Tanuki.pl

Wyszukiwarka recenzji

Dango

Komentarze

MÄR

 • Avatar
  A
  ka15ma 18.10.2015 13:12
  :)
  Jestem po 26 odcinku i dalej trzymam się swojej wersji. Robi się nawet coraz lepiej:) Coraz więcej walki i przeszłość bohaterów. Jeszcze raz polecam;)
 • Avatar
  A
  ka15ma 16.10.2015 00:13
  :)
  Szukałam lekkiej i ciekawej serii i na nią trafiłam. Jeśli ktoś lubi fabułę tego typu: o walecznym dzieciaku, który może ocalić magiczny świat, o tym jak staje się coraz silniejszy oraz o tym jak pokonuje głównego wroga, i dowiaduje się czegoś o swoim pochodzeniu – to serdecznie polecam. Jestem dopiero na 10 odc. ale wszystkie dziesięć obejrzałam za jednym zamachem. Na prawdę fajna historia. Dziwię się, ze nikt jej nie skomentował…Na prawdę nie doceniona przygodówka.
  • Avatar
   Ryuki 18.10.2015 16:05
   Re: :)
   Eee, ja znam MAR i chętnie skomentuję^^ Tak ogólnie sama seria zwyczajnie nie jest zbyt tutaj znana. Osobiście oglądałam ją jeszcze jak wychodziła… później straciłam suby i do teraz nie skończyłam. Chociaż interesuje mnie końcówka zwłaszcza, że ją zmienili w stosunku do mangi( którą już dawno temu w całości przeczytałam ).

   Lubię twórczość Nobuyukiego Anzaia, zwłaszcza jego humor, sympatyczne postaci i ten cudowny sposób rysowania wkurzenia xD MAR jest całkiem dobry jednak niestety ma jedną niefajną wadę, to zwyczajnie „delikatniejszy”( chociaż nie pozbawiony scen jak  kliknij: ukryte  ale tu spoilerować mocniej nie będę ) Flame of Recca. Mangaka zbyt blisko napisał swoją drugą serializację tej, która przyniosła mu sukces. Niestety wyszło to słabiej a zbyt szybkie zakończenie i spadek pod koniec kreski ogólnemu odczuciu nie pomogły( dlatego zakończenie anime mnie interesuje ). Jednak jeśli się nie zna FOR prawdopodobnie dużo lepiej odbiera się ten tytuł. W końcu całkiem fajnie autor pomieszał baśnie i legendy z motywem szachów i akcją( chociaż szkoda, że poszedł w turniej ). No i oczywiście sama ekranizacja jest bardzo blisko pierwowzoru chociaż uparte walka = odcinek trochę rozciągnęło część pojedynków.

   Tak ogólnie się oczywiście z tobą zgadzam, trochę zapomniana przyjemna przygodówka. Jednak po obejrzeniu polecam przeczytać Flame of Recca( anime odradzam bo to IMO spore G ) jeśli nie znasz.