Tanuki-Anime

Tanuki.pl

Wyszukiwarka recenzji

Yatta.pl

Komentarze

Magiczny miecz ninja

 • Avatar
  A
  Kassar 30.05.2013 14:13
  jak mozna mówic ze to animi jest słabe ... pewnie Ci co tak pisze ogladaja naruto albo lepiej pokemony ..
 • Anielski_Pyl 30.10.2010 20:46:23 - komentarz usunięto
 • Avatar
  R
  Rabpit 18.11.2009 12:22
  Widzę, że wszyscy moi przedmówcy są z podobnego rocznika co ja bo wszyscy trafiliśmy na to anime w wypożyczalni w podobnym wieku, w moim przypadku było to koło roku 1991, miałem jakieś 7 lat, pamiętam mama zakupiła wtedy pierwszy odtwarzacz video ORION a seria YOTODEN była jedną z pierwszych obok LALKARZA obejrzanych przeze mnie na vhs ;)To tyle przedmowy.

  Co do samej produkcji, to zupełnie nie zgadzam się z opinią autora jakoby anime było bez polotu. Nie wiem co prawda jaką wersję oceniał recenzent bowiem są dwie jedna 3­‑cześciowa, druga jednocześciowa­‑znacznie okrojona mierna także moim zdaniem (wiele wątków jest wyciętych z wersji pierwotnej 3­‑chapterowej) więc może stąd wzięły się sceptyzm autora artykułu i słaba ocena produkcji. Osobiście gorąco polecam to anime moim zdaniem bije na głowę produkcje wypiszczane obecnie. Słaba kreska? No cóż każdy ma swój styl rysunku, kreska nie jest słaba jest indywidualna. Produkcja jest z końca lat 80 i nie w niej efektów komputerowych jak to ma miejsce w nowszych anime więc nie czepiać się!! Podobnie jest z filmami np. taki POWRÓT DO PRZYSZŁOŚCI kiepsko wygląda przy SPIDERMENIE, a nikt nie powie, że to kiepski film. Ma świetną fabułę i przede wszystkim to się liczy. A co do fabuły YOTODENA, dla mnie nadawałaby się na świetne RPG.

  OCENA: FABUŁA: 5+/6 (mogło by być ze dwie części więcej, a akcja toczyć się w dłuższym przedziale czasowym), RYSUNEK 4/6 (było by 5 jednak powtarzające się sceny walk obniżają ocenę).
 • Avatar
  A
  Vaka 13.04.2009 12:41
  tak samo jak inni, mam przeraźliwy sentyment do tego anime. Ja miałem też chyba jakoś 6­‑7 lat jak to znalazłem w wypożyczalni kaset. Na trzech to wydali :)
  • Avatar
   zuli 23.05.2009 14:21
   3 VHS'y?
   Dokładnie to samo, moje pierwsze anime:)
   Tez pamietam, ze bylo wydane na wiecej niz jednym VHS, zapewne na trzech. Tylko jak to mozliwe skoro film trwal tylko 97 min.
   30 min na jednym VHS'ie, pamieta ktos?
 • Avatar
  A
  Vitek85xxx 22.01.2009 12:07
  Mi sie podobało
  Ja oglądałem jak byłem dzieckiem i obejrzałem to niedawno w sumie z kilka dni temu i nie jest takie złe pomimo roku w którym zostało to wydane;)
 • Avatar
  A
  Ponury 28.07.2006 10:59
  Nic specjalnego
  Tak, muszę zgodzić się co do fabuły, upchnęli za dużo w zbyt krótkim filmie. I przyznaje, nie jest to najgenialniejsze anime (ani nawet dobre) ale było to chyba pierwsze anime jakie widziałem i mam do niego sentyment. Dorwałem tą pozycję w wieku 6 lat i w ciągu całego mojego życia oglądałem je chyba ze 20 razy jak nie lepiej. Nie namawiam do obejrzenia ponieważ rewelacji nie ma ale jak ktoś chce nie odradzam.