Tanuki-Anime

Tanuki.pl

Wyszukiwarka recenzji

Otaku.pl

Komentarze

Yuunagi no Machi, Sakura no Kuni

 • Avatar
  A
  Countach 3.05.2014 18:33
  Yuunagi no Machi, Sakura no Kuni
  Bardzo dobry, wzruszający kawał kina obyczajowego. Liczne retrospekcje i skoki w czasie są świetnie zrealizowane i nie powodują zagubienia widza, jak to czasem bywa w innych produkcjach. Z pewnością jest to po części zasługa doskonałych, sugestywnych kreacji aktorskich – bez problemu rozpoznajemy te same postaci, a w różnym wieku, grane przez różnych aktorów.
  W recenzji podkreślono, że ludzie starają się żyć codziennością, nie myśląc o tragedii, ale czy jednak jest to do końca możliwe? W czasie seansu dwa razy natykamy się na  kliknij: ukryte 
  Klimat filmu potrafi oczarować. Im bardziej odległe czasy są pokazywane, tym kolorystyka bardziej przechodzi w sepię i ciepłe barwy. Uboga dzielnica z roku '58, pełna życzliwych ludzi naprawdę zapada w pamięć. Współczesna Hiroshima też ma w sobie sporo magii.

  Po seansie najbardziej chwyciły mnie za serce 2 fakty. Po pierwsze, że ofiarami byli głównie niewinni ludzie – mieszkańcy miasta. Niby jak zawsze, ale aż chce się powiedzieć „Ludzie ludziom zgotowali ten los”. Nikt nie zasługuje na takie piekło i strona konfliktu nie ma tu żadnego znaczenia.
  Druga rzecz – konsekwencje eksplozji bomby odczuwalne są jeszcze przez wiele, wiele lat po wybuchu. Choroby popromienne, rany poparzeniowe to tylko niektóre z nich.
  Przyszedł mi też na myśl drugi odcinek anime „The Cockpit”, który co prawda mówi o pilotach kamikaze, ale odczucia po obejrzeniu można mieć podobne.

  Szczerze polecam film.