Tanuki-Anime

Tanuki.pl

Wyszukiwarka recenzji

Studio JG

Komentarze

Shoka

 • Dodaj komentarz
 • Recenzja anime
 • Avatar
  A
  Lyneel 29.01.2012 18:02
  niestety...
  mnie zanudziło. Już po 5 minutach nerwowo zerkałam na zegarek w przeświadczeniu, że minęło przynajmniej 5 godzin. A miałam przed sobą jeszcze ciąg dalszy opowieści…! No ale skoro na samym początku można odgadnąć, co się stanie, a w dodatku nie znajdzie się tej „iskry”, to warto czekać chyba tylko na koniec seansu.
  Z drugiej strony… Oprawa graficzna. Muszę stwierdzić, że tylko ona jedna mi się podobała. I faktycznie, podobnej zbyt wiele razy nie widziałam (i myślę, że nie z powodu jej „brzydoty” ;) ) – a czasem miło zawiesić oko na czymś tak odmiennym, jednocześnie pasującym do klimatu. Przynajmniej moim zdaniem.
  Pomysł może nie jest zbyt oryginalny, a jednak to tej oryginalności próbuje dążyć. I dobrze, potencjał był. Był… I szczerze się zdziwiłam, gdy gdzieś nagle się zapodział. Naprawdę ogromna szkoda.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  Grisznak 16.05.2010 12:57
  Ale, ale...
  Pomysł na cokolwiek przyzwoitego shonena, gdyby to rozwinąć pewnie wyszłoby z tego jakieś „Naruto” czy inne takie. Problemem jest kreska – wyglądająca jak mocno nieudane oekaki. Na litość, fanowskie produkcje czasem prezentują wyższy poziom. Animacje są niezgorsze, ale te postrzępione zarysy wyglądają, jakby rysowała je osoba cierpiąca na zaawansowanego Parkinsona. Po jakiejś połowie odcinka uznałem, że nie mam ochoty dalej się męczyć.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  kapplakk 3.05.2010 11:27
  Shoka sprawia wrażenie opowieści wyrwanej z kontekstu, jednak odczucia po seansie są pozytywne. Grafika przypomina mi trochę Kemonozume i generalnie taki styl mi odpowiada. Klimacik też niczego sobie. Reasumując, Shoka trafia w mój gust, jednak te 30min. to trochę za mało. Przydałaby się bardziej rozbudowana opowieść z lepszą fabułą. Jeśli nie pojawi się żadna kontynuacja, obniżę swoją ocenę.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  Costly 1.04.2010 20:36
  Czyli nagroda za najlepszy scenariusz nie gwarantuje dobrego anime...
  Nudne, przewidywalne, trywialne…

  Ot, biją się. Przy użyciu technik tak pomysłowych, co idiotycznych. Dobrzy skopią złych i tyle.

  No i do tego kreska – czyli oryginalna kreska wcale nie musi być ładna. A wręcz przeciwnie, może nieźle odrzucać…
  Odpowiedz
 • Dodaj komentarz
 • Recenzja anime