Tanuki-Anime

Tanuki.pl

Wyszukiwarka recenzji

Forum Kotatsu

Komentarze

Pokémon: Zoroark - Mistrz Iluzji

 • Avatar
  A
  Seja 17.06.2015 01:45
  Dobre filmy kinowe z pokemonami w roli głównej pojawiają się nie często, aczkolwiek w miarę regularnie. Moim zdaniem Zoroark się do nich zalicza. Daję mu 5/10 ale polecam fanom pokemonów. Historia, świat przedstawiony, grafika i ogólny klimat to taka trochę mieszanka 4, 5 i 8 filmu. Zgadzam się z autorem recenzji co do grafiki, twórcy czasem potrafią zaskoczyć. Jako ciekawostkę dodam, że miejsce w którym przebywają bohaterowie to kopia belgijskiej Flandrii. Kto był temu również polecam seans.
 • Avatar
  A
  alice 13.02.2012 11:37
  Daleko temu filmowi , do pierwszych filmów o pokemonach niestety. A zobaczyłam przypadkiem na disney wczoraj :)
  5/10
 • Avatar
  A
  TaJaDol 31.01.2011 15:14
  Strasznie płytka recenzja...
  Oj, strasznie. Widać, że recenzent z Pokemonami co najwyżej się mijał, toteż rzuca bzdurami typu „Pokémony służą przede wszystkim do walk”. Również co do muzyki – o ile mi wiadomo, soundtracki filmowe powstają od nowa, co najwyżej mogą być inspirowane muzyką z TV lub zawierać nowe aranżacje istniejących podkładów muzycznych…

  Nie oczekiwałem wiele po tej recenzji, ale jak to zwykle na tanuki, mało w niej rzetelności.
  • Avatar
   Tren 31.01.2011 16:03
   Re: Strasznie płytka recenzja...
   TaJaDol napisał(a):
   „Pokémony służą przede wszystkim do walk”

   ...ale służą. W końcu gry na których opiera się uniwersum pokemonów od początku miały umożliwiać graczom walkę przy pomocy stworków. Później dla odmiany wprowadzono też system konkursów oraz stworzono Pokemon Rangers czy też grę, gdzie celem było robieniem zdjęć pokemonów. Nie zmienia to jednak faktu, że główne gry z tego nurtu na żadnym etapie nie odrzuciły idei walki. To że anime dość marnie radzi sobie z oddaniem tego aspektu, wcale nie oznacza, że to recenzent się myli. Zwłaszcza, że zdecydowanie posiada on wiedzę o tym uniwersum.
  • Avatar
   Chudi X 31.01.2011 16:43
   Re: Strasznie płytka recenzja...
   To nie jest bzdura. Pokemony służą do walk, taka jest idea gier na bazie których powstało anime, a że stara się pokazać, jakimi to dobrymi przyjaciółmi ludzi są Pokemony to inna para kaloszy.

   Choć pragnę przypomnieć, że o ile Ash jest pokazywany jako dobry i wspaniały trener, uosobienie cnót, który traktuje pokemony jak rodzinę i przyjaciół to Paul zachowywał się z nimi tak, jak to się robi przeważnie w grach czyli łapiemy i walczymy, a jak stworek zaczyna nam wadzić i nie wyrabiać, a dalsze szkolenie jest tylko stratą czasu to wrzucamy go do komputera i zastępujemy innym lub wypuszczamy żeby nam boksów w kompie nie zapychał.

   Nawet pokazy pokemon (w anime), oprócz zaprezentowania piękna pokemona zawierają elementy walki pomiędzy stworkami. No chyba, że oglądaliśmy dwie różne wersje anime, bo Glaceon May i Piplup Dawn ładnie się tłukły podczas finału pokazów Pucharu Walleca. Większej ilości przykładów nie chce mi się wymieniać bo za dużo by tego było.

   Część muzyki w kinówkach zawsze się powtarza, choćby motyw puszczany w momencie, gdy lektor wymienia prawdopodobną ilość gatunków pokemonów, a następnie mówi o tym, że żyje sobie taki jeden Ash i chce zostać mistrzem pokemon, czy choćby motyw puszczany przed pojawieniem się napisu tytułowego dla danej kinówki. Przykładów, oczywiście znalazło by się więcej.

   Poza tym, pisząc recenzję 13 kinówki, spodziewałem się tego, że w końcu pojawi się jakiś „koneser” pokemonów, który stwierdzi, że recenzent nie zna się na kieszonkowych potworach i wypisuje głupoty, a ekipa Tanuki to bardzo nierzetelne osoby. Jeśli uważasz się za osobę, która wspaniale zna się na pokemonach i zrobiłaby to rzetelniej, to zapraszam do napisania recenzji alternatywnej.