Tanuki-Anime

Tanuki.pl

Wyszukiwarka recenzji

Studio JG

Komentarze

Seisenshi Dunbine

 • Avatar
  A
  Skandal! 18.09.2014 17:42
  Ocena za grafikę wyraźnie wzięta z sufitu. W latach osiemdziesiątych było niewiele produkcji, które mogłyby się poszczycić lepszą kreską, czyli recenzent w swojej zupełnie nie uwzględnił daty powstania anime. Natomiast z perspektywy współczesnego widza animacja i tak nie zasługuje nawet na 6.
  • Avatar
   Slova 18.09.2014 18:29
   Już wyjaśniam.
   Ideona oceniłem na 7. Obydwie serie wyglądają podobnie, lecz tamto anime miało o wiele lepszą animację. Przede wszystkim animatorzy próbowali imitować ruch w przestrzeni, co w Dunbine zdarza się sporadycznie. I owszem, w latach '80 były serie, które mogły poszczycić się lepszą kreską. Widziałem już sporo anime z tamtych lat i wiem, na ile mogli sobie wtedy pozwolić graficy i animatorzy i czego z tego nie ma w Dunbine.

   Natomiast zupełne nie zgodzę się z tym, co prezentuje sobą seria z perspektywy współczesnego odbiorcy. 6 to w tym wypadku idealna ocena, bowiem braki wynikłe z wieku są rekompensowane w innych aspektach.
 • Avatar
  A
  gilgamesz2 8.06.2010 09:47
  wspaniałe dzieło
  jest to jedno z najlepszych anime moim zdaniem w historii, wspaniałe walki niespodziewane zwroty akcji, wspaniałe postacie i ich charakter. Jedyną przeszkodą to oczywiście grafika, ale to anime ma ponad 27 lat. Najbardziej co zrobiło na mnie duże wrażenie to dopracowane do perfekcji scenariusz, co niemożna powiedzieć o niektórych współczesnych anime, gdzie nawet nie wiadomo o co chodzi, o co walczą a czasami o czym w ogóle mówią postacie, wprowadzając jeszcze większy zamęt do fabuły. Aura Battler Dunbine to musowe anime dla fanów Gundam Wing.