Tanuki-Anime

Tanuki.pl

Wyszukiwarka recenzji

Forum Kotatsu

Komentarze

Cowboy Bebop Session XX: Mish-Mash Blues

 • Avatar
  A
  SuiKaede 5.08.2011 14:18
  :)
  Spike napisał(a):
  Nie można dawać dzieciom samych słodyczy. Przyzwyczają się do cukru i nie będą chciały jeść warzyw pełnych składników odżywczych. (..) Tak samo jest z telewizją. Jeśli będziesz oglądać tylko głupie rzeczy,przyzwyczaisz się do nich tak bardzo, że aż twój mózg w końcu rozmięknie.

  Cytat z pamięci, więc jest mocno niedokładny – ale jak pięknie by było, gdyby fani anime (bo to do ich „poziomu” dostosowują się twórcy) zastosowali się do rady Spike'a! Skończyłoby się z 50 bezmózgimi seriami rocznie ;)
  A co do odcinka – świetny, jak cały Bebop!
 • Avatar
  A
  nekobasu 30.06.2011 11:15
  This is not the end. You will see the real Cowboy Bebop someday!
  polecam tym widzom, którzy na tyle zżyli się z bohaterami, że po zakończeniu serii najzwyczajniej w świecie za nimi tęsknią. także tym, którzy – uważając ich raczej za pełnokrwistych ludzi niż „narysowane postaci” – chcieliby poznać pogłębioną (nierzadko filozoficzną) motywację ich działań. i przede wszystkim tym, którzy wiedzą, że dobrze opowiedziana historia tak naprawdę nigdy się nie kończy.
 • odpowiedzi: 1 Anielski_Pyl 2.11.2010 11:46:18 - komentarz usunięto
  • Avatar
   Loko 30.12.2010 03:47
   Re: To raczej making off...
   Pytanie: gdzie Ty tam widzisz rozmowy z aktorami i twórcami? Sceny znane z anime stanowią tło, do opowiadań postaci. Do samego uniwersum może i faktycznie niewiele to wnosi, ale za to do anime na pewno – ożywia bohaterów. Traktować to należy faktycznie jako ciekawostkę dla fanów, ale już nie powiedziałbym, że skleconą ze ścinek.
 • Avatar
  A
  Kuk 25.05.2010 18:00
  Bardzo miło i przyjemnie oglądało mi się ten odcinek specjalny.


  Małe dopowiedzenie: Ten odcinek specjalny został stworzony po wyemitowaniu 13 pierwszych odcinków głównej serii i zawieszeniu jej emisji. Jednak jak wiadomo seria TV została wznowiona i dobiła do 26 odcinków.
 • Avatar
  A
  Altramertes 25.05.2010 17:42
  Wracają miłe wspomnienia
  Cowboy Bebop był jednym z pierwszych tytułów oglądanych przeze mnie „na poważnie” i wspominam go bardzo miło. OAV, nawiązując do przedmówcy, wzbudza faktycznie nostalgiczne uczucia i miło jest przypomnieć sobie starych znajomych. Wciąż jest to tytuł, który, moim zdaniem, powinien znać każdy szanujący się fan japońskiej animacji, a powyższy odcinek, mimo iż był emitowany przed serią Tv stanowi bardzo fajne podsumowanie. Tyle:)
 • Avatar
  A
  gość 25.05.2010 14:51
  małe sprostowanie, bo zabrakło tego w recenzji:
  ten special powstał PRZED serią tv. To nie jakis wykoncypowany zamysł stworzenia ciekawego dodatku o postaciach po sukcesie cowboya, tylko zajawka wypuszczona w tv tokyo jako sondaż popularności dla ewentualnej emisji pełnej serii. stąd też specyficzne słowa z końcówki (nawiasem mówiąc, cholernie nostalgiczne jeśli speciala obejrzy się długo po serii tv)
  • Avatar
   Loko 25.05.2010 22:37
   ...
   Wszelkie znaki na niebie i ziemi (a konkretnie tutaj [link][link][/link]+ [link][link][/link]) wskazują że special wyszedł w trakcie trwania serii. Jednak MAL nie ma patentu na nieomylność więc uznajmy że masz rację. Co do pierwszego komentarza, ja sam obejrzałem ten odcinek po skończeniu serii TV, a jak wiadomo wrażenia po obejrzeniu połowy będą inne niż po dobiciu do końca. Opisałem właśnie te drugie. Wszyscy fani znają zakończenie serii i oni faktycznie mogą odczuć pewną nostalgię sięgając po ten dodatek. Obejrzany w środku serii nie przyniesie takich odczuć.