Tanuki-Anime

Tanuki.pl

Wyszukiwarka recenzji

Studio JG

Komentarze

Les Misérables: Shoujo Cosette

 • Avatar
  A
  Hyuga 22.08.2016 13:18
  Wlasnie skonczylem ogladam piekna historia , swietnie sie oglada 8/10 polecam ;)
 • Avatar
  A
  Gosunkugi 3.01.2013 15:23
  niezłe
  Może nie idealna, ale wciąż dobra adaptacja, pewne zmiany fabularne ( kliknij: ukryte ) bardzo jej nie zaszkodziły. Choć anime przeznaczone raczej dla młodszej widowni, o czym świadczą choćby piskliwe dziecięce głosiki zapowiadające kolejny odcinek czy wygładzenie lub pominięcie niektórych motywów, szczerze polecam je fanom dzieła Hugo. Design postaci Valejana, Javerta i innych w 100% odpowiada moim wyobrażeniom i nie potrafię już widzieć tych postaci inaczej.
 • Avatar
  A
  kako 3.07.2011 14:02
  Nędznicy w wersji przeznaczonej dla dzieci? Karkołomne zadanie, ale jeśli się uda to może powstać coś całkiem niegłupiego o ile faktycznie nie będzie to tylko i wyłącznie opowieść o ''przypadkach słodkiej Cosette''. Kadry trochę odstraszają, podobnie z ilością odcinków (chociaż to jest akurat zrozumiałe). Ocen niewiele, komentarzy brak :( Kto wie, może warto sprawdzić przynajmniej kilka odcinków, niekoniecznie tych początkowych.
  • Avatar
   Eire 4.07.2011 16:05
   Kozety tyle ile ustawa przewiduje
   Brak komentarzy i ocen jest w sumie normalny. Etykietka „dla dzieci” nie pomaga niestety w zdobyciu fanów. Anime dopiero niedawno doczekała się subów, a kilkumiesięczne przerwy między odcinkami bardzo przeszkadzają w oglądaniu serii, której największą zaletą jest dość pogmatwana fabuła.
   • Avatar
    Hitori Okami 4.07.2011 16:46
    Re: Kozety tyle ile ustawa przewiduje
    Wybaczcie dziewczyny, ale nie odważę sie skonfrontować moich cudownych wspomnień z lektury „Nędzników” z żadną adaptacją. Pochłonąłem wszystkie cztery tomy w cztery dni :)
    PS Ale przynajmniej nabiję licznik komentarzy ;)
    • Avatar
     Eire 4.07.2011 17:39
     Re: Kozety tyle ile ustawa przewiduje
     Szacunek. Ja męczyłam to coś zdecydowanie za długo, w przerwach zabawiając się wizualizacją tego, co zrobię z postaciami jak je kiedyś dorwę.
     • Avatar
      Grisznak 4.07.2011 18:22
      Re: Kozety tyle ile ustawa przewiduje
      Bo i „Nędzników” dziś ciężko się czyta. Gdy powtarzałem sobie książkę kilka miesięcy temu (poprzednio – w liceum) te przydługawe, do bólu realistyczne opisy, zwłaszcza z pierwszego tomu, potrafiły naprawdę męczyć. Co prawda w momencie, w którym akcja ciut przyspiesza, przyjemność z lektury rośnie, co nie zmienia faktu, że dziś to zabawa dla najbardziej wytrwałych, podobnie jak cały XIX­‑wieczny realizm.
      • Avatar
       Hitori Okami 4.07.2011 18:51
       Re: Kozety tyle ile ustawa przewiduje
       I właśnie dlatego tak ważnym jest, żeby przeczytać lub obejrzeć coś w swoim czasie. Jak czytałem „Nędzników” to miałem nie więcej niż 14 lat, więc wydawali mi się genialną powieścią przygodową (podobnie jak „Ogniem i mieczem”, „Potop” czy „Quo vadis”).
       Nie wiem, jakie odniósłbym teraz wrażenie po lekturze i dlatego nie zamierzam weryfikować swoich wspomnień :)
       • Avatar
        Eire 4.07.2011 18:58
        Re: Kozety tyle ile ustawa przewiduje
        A którą wersję miałeś?
        • Avatar
         Hitori Okami 4.07.2011 19:01
         Re: Kozety tyle ile ustawa przewiduje
         Normalną, w polskim tłumaczeniu (nie skróconą, jeśli o to pytasz).
        • Avatar
         Hitori Okami 4.07.2011 19:06
         Re: Kozety tyle ile ustawa przewiduje
         Zdaje się, że to było to wydanie:
         [link]
 • Avatar
  A
  MoiraFay 3.07.2011 09:08
  Właśnie czytam drugi tom i jeśli chodzi o książkę jest świetna (polecam) co do anime jeszcze nie oglądałam a chętnie bym to zrobiła mam tylko nadzieję ,że nie zniekształci ono mojego spojrzenia na oryginał.