Tanuki-Anime

Tanuki.pl

Wyszukiwarka recenzji

Animatsuri 2018

Komentarze

Yattaman

 • Avatar
  A
  Tova 25.02.2015 23:35
  Yatta yatta yattaman!
  Anime mojego dzieciństwa. Uwielbiam je i nie ważne, że jest głupie i miejscami totalnie niedorzeczne xD Przynajmniej można się pośmiać xD A Gan­‑chan nadal jest przystojny :D Teraz Polonia 1 znów emituje Yattamana w soboty i niedziele od 6:00 do 7:00 rano ^^
 • Avatar
  A
  Goblin 18.07.2013 15:51
  TO BYLO MEGA
  Wczoraj się nakręciłem na yattamana i przypominam sobie serie z czasów przedszkola :D , za nim wyszedł u nas DB to yattamni byli moją ulubiona „chińską bajką”. :)
 • Avatar
  R
  Katsuko 23.06.2012 03:57
  Poprawka
  Ok. Jedna rzecz: nie jojo, tylko kendama! >.< Gan­‑chan walczy kendamą. Jakkolwiek głupio by to nie brzmiało^^
 • Avatar
  A
  Katsuko 23.06.2012 03:56
  Niby to nie moje dzieciństwo, ALE...
  Nie jest to wcale bajka z mojego dzieciństwa, bo prawdę mówiąc nie widziałam nigdy ani jednego jej odcinka jako dziecko^^" Dopiero niedawno wzięłam się za oglądanie tej serii. I prawdę mówiąc, nie wiem, co bardziej sprawia, że mam głupawkę gdy tylko o tym pomyślę: czy włoski opening, czy ten wyszczerz Gan­‑chana, czy może schematyczność odcinków i humor w nich prezentowany. Jakby nie patrzeć – to anime jest klasyką samą w sobie. Jak dla mnie niepowtarzalne i po prostu śmieszne. Jednak Ci, którzy liczyli na jakąkolwiek powagę, czy też głębokie przesłanie zawarte w tym anime – zawiodą się, niestety. To nie ta liga. Za to bardzo udany kawałek niewymagającej myślenia rozrywki.I o to tutaj, jak widać, chodzi :)
 • Avatar
  A
  Tai16 8.06.2012 20:41
  Boyacky i spółka
  Wczoraj skończyłem właśnie oglądanie tego anime. Jestem po prostu pozytywnie zaskoczony. Mimo swojej schematyczności anime miało w sobie coś takiego co sprawiało, że z zapartym tchem oglądało się dalsze odcinki. Banda Dorombo i ich piosenki są najlepszym elementem całego anime, a Yattamani zamiast być reprezentującymi postaciami anime są po prostu wkurzający. 108 odcinków to niby dużo jednak dla mnie to o wiele za mało będę po prostu tęsknić za naszą kochaną bandą Dorombo a szczególnie za Boyacky'm. Time Bokan Series: Yatterman zachęciło mnie do sięgnięcia po inne tytuły z tej serii anime m.in. W królestwie kalendarza (org. Time Bokan Series: Yattodettaman) oraz po inne starsze anime. Daję 5/10 i anime trafia do mojej wielkiej piątki.
 • Avatar
  A
  xarab 15.10.2011 17:18
  Po prostu klasyka.......
  nieważne jak głupie i jak nienormalne jest to anime, to jest klasyka , nie grzeszy niczym ,jest w rzeczy samej .... idiotyczna, ale na tym nie koniec.Pomijając resztę przywar ,trzeba jednak oddać hołd tej bajce, bo przez wszystkie swoje minusy ma wielki plus, przynajmniej dla mnie, rozśmieszania – absurdalność rozśmiesza,czasami do łez. Dodać należy ,że to nie jest anime dla ambitnych ,tylko bajeczka dla dzieciaczków ,które potrzebują prostej puenty w prostej formie.
 • Avatar
  A
  Hitori Okami 13.06.2011 22:32
  Głupota czasem popłaca
  Tym sposobem Yattaman – najgłupsza z kreskówek nadawanych przez stację Polonia1 – dorobił się największej ilości komentarzy. Yattaman stał się takim wzorcem z Sevres dla anime: z założenia nie można już stworzyć nic gorszego, chociaż w praktyce zdarzały się takie przypadki ;)
  • Avatar
   alice 31.07.2011 01:17
   Re: Głupota czasem popłaca
   Bardzo mądra wypowiedź . Nic dodać nic ująć :)
 • Avatar
  A
  Donia 21.01.2011 22:39
  Najlepsze było zakończenie.
  Nawet fajna komedia, bardzo powtarzalna, ale śmieszna.Chociaż i tak dla mnie nic nie pobije Bii i tego co ona z Nomą robiły Ciosie.
  Najlepsze było ZAKOŃCZENIE, kiedy wszystko wyszło na jaw.
  Okazało się, że Kamień Dokuro był ukryty  kliknij: ukryte .Dokuro­‑bei był w rzeczywistości  kliknij: ukryte i szukał tych kawałków żeby  kliknij: ukryte .
  Na koniec Dokuro­‑bei  kliknij: ukryte ,
  Banda Dronio kliknij: ukryte ,
  a Yattamani  kliknij: ukryte 
  PS.Serika trochę przegięłaś z tą recenzją, przecież nie było aż tak
  źle.Końcowe  kliknij: ukryte .
  • Avatar
   Poison 17.05.2011 01:21
   Re: Najlepsze było zakończenie.
   Jako żywo końca nie pamiętam! Nie pamiętam aby jakikolwiek wystąpił! Twój komentarz uprzedził moje zapytanie, dzięki Ci serdeczne, że nie muszę zaspokajać swojej ciekawości bezpośrednio polując na ostatni odcinek;p
 • Avatar
  A
  scigany 16.05.2010 12:09
  oglądałem, a jakże
  Pierwsza erotyczna bajka dla dzieci :)
 • Avatar
  A
  heYKer 17.02.2010 20:43
  Nieźle porąbane i to na dodatek tępą siekierą:)
  Oglądałem to dawno, dawno temu, zupełnie o tym zapomniałem ale teraz gdy natknąłem się na recenzję i zobaczyłem na kadrach Bojakkiego i Tonzlera szeroki uśmiech wymalował mi się na twarzy…
 • Avatar
  A
  gaijin 7.02.2010 10:39
  Jeśli ktoś brał tę serię na poważnie, to czynił to na własne ryzyko
  Jaki jest Yattaman każdy pewnie widział, oglądać można go wyłącznie mając niezłą fazę, zaś gdyby chciało się go rzetelnie ocenić, tak jak każde anime, to owa ocena zapewne oscylowałaby wokoło 1. Jednak, jest to anime poza skalą, którego nie można oceniać tak jak każdego innego. To trochę tak jakby się Monty Pythona oceniało za zdjęcia montaż, ścieżkę dźwiękowa i spójność fabuły. Oczywiście, Monthy Python to inna liga, ale ta sama kategoria. Bo mowa tu o kategorii tworów tak absurdalnych że nie można oderwać oczu od telewizora, będąc porażonych głupotą – no właśnie czego? Tej serii, czy może schematów, które wyśmiewa? Pozostanie to zapewne tajemnicą twórców.
  10/10 nie dam, bo mimo wszystko arcydzieło to to nie jest, ale pewnie zdecyduje się na ocenę z górnej części skali
  • Avatar
   Cyjaneczka 12.07.2011 13:42
   Re: Jeśli ktoś brał tę serię na poważnie, to czynił to na własne ryzyko
   Muszę przyznać, że pokrzepił mnie twój komentarz :) właśnie dumałam jak coś tak abstrakcyjnego ująć w te drastyczne ramki z gwiazdek ( których opisy jako podpowiedzi tym razem okazały się średnio pomocne – ździebko nie pasują do tak arcydelikatnego tematu ;)
   Oceniać z pełną powagą jak inne serie, za kreskę, fabułę – najniżej jak można? Czy mierzyć przez pryzmat sentymentu, absurdalnego humoru którego najtęższe umysły nie ogarną. Wystawić 9 jako udanej parodii… czy może dać 1 i dla spokoju ducha dodać do ulubionych ? Ot, to ci dopiero zagwozdka. Ostatecznie w kwestii oceny, zawarłam z sobą do w miarę wyważony kompromis ;)
   • Avatar
    nekobasu 12.07.2011 15:47
    Re: Jeśli ktoś brał tę serię na poważnie, to czynił to na własne ryzyko
    haha, miałam ten sam dylemat! do oceny tak epokowego dzieła oglądanego­‑zaraz­‑po­‑szkole­‑po­‑rzuceniu­‑plecakiem­‑w-kąt powinna być osobna skala, która zamiast szatkować na gwiazdki i cyferki wykrzyknęłaby po prostu odpowiednią liczbę razy „YATTA!” :D
    niemniej w próbie nadania swoim sentymentom bardziej wymiernego charakteru wyżej stawiam yattodetamana – w krainę absurdalnych transformacji, absurdalnych robotów i absurdalnych gagów zapuścił się on co najmniej tyleż razy dalej od yattamana, o ile więcej ma literek w imieniu ^^
 • Avatar
  A
  akai 16.09.2009 18:49
  Yatta!
  Dzisiaj mam dzień na komentowanie takich staroci :) Chyba najbardziej zlewkowe anime jakie leciało na Polonii, gorszy był tylko Gigi. Ale powiedzmy sobie szczerze, wszyscy maniacy anime wychowali się na takich seriach (ci młodsi zaczęli od Dragon Balla ;D). Fabuła prosta i przewidywalna, choć przyznam, że zawsze po cichu kibicowałam bandzie Drombo, żeby choć raz im się udało :)
  Ale najlepsze i tak były włoskie przyśpiewki na początku „sentinella della terra Yattamaaaaaaan” hahahahaha…
  • Avatar
   kuroioni 27.07.2010 20:25
   Re: Yatta!
   Wlasnie zabieralam sie za pisanie komentarza tutaj, ale po przeczytaniu twojego chyba juz nie bede, bo tylko bym powtarzala :D Wiec ogranicze sie do skrupulatnego przytakniecia!
   Tylko teraz.. *nuci po cichu* cholera jasna.. nie moge przestac..
   „Sentinella della terra Yattaaamaaaaaaaaaaaannn..!!”
   Yatta Yatta Yattamaaan UAAA! xD
 • Avatar
  A
  xXx 31.07.2009 02:21
  To nadal jest „dobre” yyyym znaczy się nadal jest głupie i nadal śmieszy, nie wiem nawet czy nie bardziej, tamte czasy były jednak trochę inne i dziś np śmieszy samo odtwarzanie filmów z taśmy na szpulach :]
 • Avatar
  A
  Songo looz 16.07.2009 10:11
  tak jak autor
  Trzeba powiedzieć, że to są anime, które były są i będą w naszych sercach. Jednak nikt ich już nie obejrzy bo czas leci nieubłaganie. Kiedyś próbowałem obejrzeć Tsubase ( Kapitan jastrzą – jak to ładnie P1 nazywało) bo pojawił się na portalach on­‑line, jednak niestety nie dałem rady kreska teksty nie mogły mnie przekonać. Ale mimo wszystko do końca życia będę pamiętał o tym anime. P1 nas wychowała proszę Państwa yataman dzidzi DAJMOS TSUMASA sali czarodziejka itd itd. myślę, że te anime spowodowało takie zainteresowanie tymi tematami w większości z nas.
  Pozdrawiam
 • Avatar
  A
  nova5 22.02.2009 14:49
  ach te stare, dobre czasy dzieciństwa... ;p
  no, ja miałam chyba ze 4 lata, gdy to leciało na Polonii 1. i przyznam się- oglądałam ;p no bo to anime to rzeczywiście jest taka… „papka” dla przedszkolaków (przepraszam, jeśli kogoś uraziłam). wtedy to mi się podobało, ale gdy teraz wszystkimi siłami próbuję sobie przypomnieć o czym to właściwie było, to jakoś nie mogę. pamiętam tylko te najogólniejsze zarysy: że był jakiś wielki robot (w kształcie psa chyba), fajna parka młodych ludzi i Ci Źli vel Zabawni, którym się zawsze dostawało. czyli wniosek? – to było o wszystkim i o niczym ;D

  właściwie, to w ogóle wychowałam się na anime z Polonii 1: Sally Czarodziejka, Zorro, Czarodziejskie Zwierciadełko, Bia – Czarodziejskie wyzwanie itp. chyba można uznać to za klasyki, bo w końcu to pierwsze anime emitowane w Polsce. co prawda bardzo mało kojarzę z tego, bo byłam trochę za mała, ale i tak fajnie jest czasem wracać myślami (nawet, jeśli są niekompletne) do lat beztroski i zabawy ^.^
 • mgt 16.04.2008 20:13:37 - komentarz usunięto
  • V-chan 17.05.2008 04:09:27 - komentarz usunięto
   • IKa 17.05.2008 09:54:04 - komentarz usunięto
 • Avatar
  A
  Gładka 29.11.2007 19:07
  Odejścia od schematu ;)
  Tak się składa, że parę razy twórcy odeszli od schematu ;) Jeden, jedyny raz, Drombo wygrali i zniszczyli Yatta­‑Psa (którego w następnym odcinku Gamshan przebudował na Yatta­‑Króla). Poza tym całkiem często się zdarzało, że Drombo zdobywali poszukiwany przedmiot i razem z nim udawali się na rowerku w siną dal, ale wtedy odzywał się ich szef, informował o stanie rzeczy i ich karał ;P
  A propo głupot z tego serialu – mnie zawsze zastanawiało, jakim cudem bohaterowie, nie przemieszczając się w czasie, natrafiali na Kolumba, Aleksandra Wielkiego czy innego Napoleona (nie wspominając o bohaterach książek, jak Robinson Kruzoe)? ;) Chyba tylko w jednym odcinku przenieśli się w czasie :>
  A tak poza tym – i tak wolałam „W Królestwie Kalendarza”: była podobna fabuła i bohaterowie, ale na szczęście stało to na trochę wyższym poziomie niż Yattaman ;)
 • Avatar
  A
  Mac 15.07.2007 21:34
  Podobne tytuły (Yattaman i Yattodeman)
  W sumie dźiwię się że tak dobrze to wspominacie, z cząsów Poloni 1 duzo lepiej kojarze inne anime, Yattaman nigdy mi się nie podobał :) Zauważyłem że bardzo często ludzie mylą Yattamana z Yattodetamanem, które z nazwy bardzo podobne, jednak Yattodetaman (polski tytuł: W królestwie kalendarza) był sporo lepszy imo :)
 • Avatar
  A
  Michcu 5.06.2007 17:07
  Komentaż do "Yattaman"
  Za każdym razem w trakcie oglądania ubaw był po pachy. Kiedy to już było? Jakieś 16 lat temu. Tak wtedy obejżałem pierwsze odcinki Yattamana :D Nie ma co gadać tylko chwalić buhahaha!! Nawet teraz nie mogę powstrzymać się od śmiechu kiedy tylko przypomni mi się nędzne TRIO haha! Na samą myśl powracają wspaniałe chwile spędzone przed telewizorem :D Ogólnie bardzo mi się anime podobało choć dzisiaj pewnie po pierwszym odcinku dałbym sobie spokój. Polecam najmłodszym fanom anime, a także tym starszym, choć tym drugim może się nie spodobać na wzgląd słabej, a raczej znikomej fabuły :)
 • Avatar
  R
  zawias 22.04.2007 19:16
  ojoj
  jak mozna tak wjezdzac no to super­‑cudne­‑boskie anime ;p
  jak mailem 4 lata ogladalem kazdy odcinek xD
  tak serio, to gratzy dla autorki, pisac rezencje takiego 'anime' [hm….chcialem napisac dobranocki, ale dzieci bym pokrzywdzil :)]
 • Malky 2.04.2007 01:25:06 - komentarz usunięto
 • Avatar
  A
  aesthetic 3.02.2007 01:06
  anime mojego dziecinstwa
  to moje pierwsze anime, chociaz przez pol zycia bylam przekonana ze jest włoskie, a nie japonskie xD yattaman był moja pierwsza miloscią i snil mi sie po nocach :D to anime jest tak poschizowane i głupie a przez to WYśMIENITE! wiec zanim ktoś zacznie zjeżdzać niech wrzuci na luz i ise zdystansuje:]
 • Avatar
  A
  Chucky22Tbg 2.02.2007 01:38
  Zapomniałem
  Gdyby nie ta strona to z głowy by mi to wyleciało że takie coś powstało pamiętam to przez mgłe ale wyciągnąłem z tej mgły że uśmiałem się i że były tam jakieś takie niby transformersy no i ta laska co cały czas jej te ciuchy spadały i ci kolesie co przegrywali kurde oglądnołby to jeszcze raz bo ciekawe jak na to teraz po tylu latach by się patrzyło.
 • Gandzioszka 1.02.2007 14:23:05 - komentarz usunięto
 • Meg 26.01.2007 01:04:22 - komentarz usunięto
 • Avatar
  A
  Obiwanshinobi 3.12.2006 07:03
  "Yattaman, Yattaman - koradżiozo bataliero, eletroniko korsaro Yattaman!"
  Piosenka jest w pytę, a śmiech to zdrowie. Przezabawna i charakterna seryjka. Dla mnie co najmniej 7.
  Już widzę tych malkontentów, jak – dostawszy kija i trochę ziemi – rysują lepsze, śmieszniejsze i ładniejsze anime (o tym, że już mają wymyślone co trzeba, nawet nie śmiem wątpić) – a wszystko (paradoksalnie) z właściwą osobnikom dorosłym, śmiertelną powagą.
  Osobiście nie odczuwam potrzeby dystansowania się do tej serii (obecny dystans mam za wystarczający), ani tłumaczenia z tego, że ją oglądałem.
  Oprócz Yattamana, oraz wspomnianych już filmów Monty Pythona i Barei, przyczepić możnaby się równie dobrze do komiksu „Wilq” za to, że „dowcipy są w nim głupie, a rysunki brzydkie”.
 • Avatar
  R
  wumi_szoda 27.11.2006 19:42
  ...
  Widzę, że recenzentka ze śmiertelną powagą potraktowała temat. W ten sposób można by zarzucić filmowi „Miś” Stanisława Barei, że rozmija się z prawdą historyczną, ponieważ w barach PRL­‑u nie było przykręcanych do stołu misek i łyżek na łańcuchach. I że w ogóle to bez sensu przecież, tak przykręcać…
  Jak dla mnie bojowy robot – bernardyn, to mistrzostwo świata. Ode mnie dyszka.
 • Avatar
  A
  Tassadar 26.11.2006 23:46
  Ależ to dawno temu było :)
  Pamiętam, tak pamiętam – właśnie wtey gdy nadawali Yattamana chodziłem do przedskola/1 klasy podstwówki i też dałem się omamić. Ale nie żałuję. To było tak idiotyczne i beznadziejne, że wspominenia jakie mi po tym pozostały są bezcenne. I potem ludzie się dziwią dlaczego to pokolenie ma tak zrytą psychikę ;P
 • Avatar
  A
  Nayia 14.10.2006 18:23
  Ach, stare, dobre czasy...
  Moje pierwsze anime… taaak… Pamiętam jak krzyczałam na mamę i się spóźniałam do przedszkola, zeby to obejrzeć… i to był główny argument żeby mnie obudzić „Wstawaj, NEK, bo Yattamana nie zobaczysz!”

  Tak, to było piękne. Po raz pierwszy (ale nie ostatni) czułam bliższą więź z „tymi złymi” a nie „tymi dobrymi” (bo tak to się oglądało przecież Zółwie Ninja, Czarodziejki z Ksieżyca i kilka innych głupot, których już nie pamiętam…

  Ojeju­‑jeju… Do dzisiaj z Yattamana pamietałam tylko losowanie jednego z trzech robotów, no i tego, ze wszystko kończył zawsze kiś wybuch XD
 • Avatar
  A
  carnage 30.08.2006 15:53
  Walka
  NIe zapominajcie że zawsze było tak ze najpierw Banda Drombo wygrywała i w ostatnim momencie szala zwycięstwa przechylała się na druga strone. Też to oglądałem tak samo jak tsubase. Ale jak czytam recenzję to tez mam myśli „Boże jak ja to mogłem oglądać??” :P
 • Tomek 3.08.2006 21:57:32 - komentarz usunięto
 • Avatar
  A
  Erycus 29.07.2006 03:29
  Dawne dzieje
  To bylo moje pierwsze anime…ile razy sie nie drzalo czekajac na kolejny odcinek ...ech stare dzieje tej serii nie mozna zbluzgac tylko z sentymentu..
 • Avatar
  A
  Michał 24.07.2006 20:59
  Cudowne
  Dla mnie to cudowna kreskówka. Jedna z ulubionych z dzieciństwa.
 • Avatar
  A
  Pazuzu 5.07.2006 20:27
  Dawno, dawno temu...
  ...gdy jeszcze chodziłam do liceum, mój nauczyciel kazał nam wyciągnąć karteczki, podyktował pytanka, a potem dał ostatnie „kto odpowie na to, choćby inne spaprał, piątkę dostanie”. Pytanie brzmiało: Wymień wszystkich z bandy Drombo… I nie żartował.

  I KTOŚ MA WĄTY, ŻE TO JEDEN Z NAJLEPSZYCH TYTUŁÓW NA ŚWIECIE?!?
 • morf 5.07.2006 09:24:31 - komentarz usunięto
 • Avatar
  A
  Atem 24.06.2006 00:37
  klasyka i nic więcej
  Muszę przyznać że bardzo mi się to podobało (choć nie pamiętam jakim cudem oglądałem to wtedy) , ale najważniejsze jest to że dzięki znajomości Yattamana mam teraz w tokio sponsora na piwo ;P
 • Avatar
  A
  MonaLina 16.06.2006 23:41
  Nie da sie ukryc
  Coz czytajac te recenzje mam jakies przeblyski pamieci, dane momenty serialu z lezka w oku sie kreca, te drogi schadzace sie gdzie tam i jeszcze przypomnialo mi sie ze Jane (Yatta2) miala taka batute czy tam inny patykowaty kijek, ktory regularnie, niemal co odcinek porazal pradem meskiego Yattamana, wpatrujacego sie z byskami w oczach w pozbawiana gornej czesci odziezy miss Dronio, no i jeszcze ta Miss D, ktorej zdarzylo sie o ile pamietem pare razy patrzec z rozmarzeniem na zwycieskiego Yatta1, ktoremu wiatr rozwiewa wlosy, a zeby lsnia w sloncu, chyba nawet sie rumienila wtedy.Wiec glupiutkie anime z elementami raczej dla doroslych, zazdrosc i te sprawy… heh..to byly czasy
 • Ed 24.05.2006 17:44:47 - komentarz usunięto
 • Avatar
  A
  kosmos 10.05.2006 18:20
  polonia 1
  eh kto nie pamienta poloni 1 i tych genialnych anime ktore tam puszczano generał dajmos cubasa yattaman dzidzi (przepraszam ale nie wiem jak to sie pisze:)i wiele innych anime ktorych tytuły sie po zapominalo a sie je pamienta

  pamientam ze po jednej anime w ktorej grali w siadkowke jak sie wyszlo na podwurko a tam wszysty z pilkami i graja w siadkowke

  za mojego dziecinstwa poza dobranocka i bajkami na 2 w weekendy rano to tylko na poloni lecialy bajki (przepraszam za uzycie slowa bajki ale wtedy wyszysty tak uwarzali)

 • Avatar
  A
  Grisznak 9.04.2006 13:30
  parodia ? zamierzona czy nie ?
  Moim skromnym, orkowym zdaniem wielkoś tego anime polega właśnie na tym, że dzieciaki będą się tym zachwyca „tak po prostu” a starsi odbiorcy z miejsca wyczują liczne parodystyczne odniesienia.
 • Emorjus 9.04.2006 11:39:17 - komentarz usunięto
 • Avatar
  A
  Wydera 8.04.2006 20:54
  Łezka się w oku kręci...
  Przyznaję, że ta bajka do najmądrzejszych i najbardziej ambitnych nie należy, ale oglądałam ją kiedyś i chętnie obejrzałabym znowu. Mam do niej po prostu wielki sentyment…
 • Avatar
  A
  wer 10.03.2006 17:17
  Z czym to porównać
  Jeśli można porównać ten serial z jakimś innym serialem, to tylko z jednym „Power Rangers”. Ten sam żenujący poziom. Pełna schematyczność i ta sama grupa odbiorców, 5 – 7 latki.
 • Avatar
  A
  Gelo 8.02.2006 14:01
  yattaman rox
  Co wy gadacie? przeciez yattaman to klasyk :) jak bylem maly to sie to u babci katowalo cala ekipa… :D to anime rzadzi!! :)
 • Avatar
  A
  Lucash 8.01.2006 21:56
  Yattaman
  Ja na tej bajce sie wychowalem i wcale nie jest taka glupia nawet teraz po jakis 7czy8 latach pamietam ze ogladalem ta bajke zeby zobaczyc walki robotow a nie jak bomba rozszarpuje ubranie tej panienki od drombo…Teraz jestem jednym z lepszych uczniow w liceum do ktorego chodz i chce isc na studia a kiedys ogladalem takie,,glupie,,bajki:P Yattaman i Tsubasa sa cOOl i chetnie gdy bym tylko mial okazje obejzalbym odcinki tych bajek:P :D
  • Avatar
   Tymczasowiec ;P 20.01.2008 18:52
   Re: Yattaman
   A ja ci teraz pokaze jak priororytety z dziecinstwa odnosza sie do naszego pozniejszego zycia. Ja to anime ogladalem glownie po to by ZOBACZYC jak bomba rozszarpuje ubranie tej panienki z brombo…Teraz jestem uczniem ktory ma jedne z lepszych ocen w moim liceum do ktorego chodze sporadycznie i chce isc na studia. Ahaha~ ciekawe czy ktos zobaczy roznice ktora staralem sie ukazac:)
 • Avatar
  A
  Neilameane 9.11.2005 20:42
  :)
  Szczerze to „yattaman” w porównaniu do obecnych anime to pikuś, ale jak byłam mała to zawsze to oglądałam i teraz mam do tego duży sentyment XD Co prawda jak zobaczyłam jeszcze raz screeny to pierwsza myśl była taka „Bosh! Ja to oglądałam??O_O” ale teraz sie tylko z tego smieję i słucham muzyczki z tego XD
  Może i jest to denne, ale zawsze zostaję to w dziecinnych wspomnieniach. Do tego można jeszcze zaliczyć np. „Czarodziejkę z księżyca” czy „zorro”, które tez na polonii1 był niegdyś emitowane.
 • alex_molko 2.09.2005 07:41:23 - komentarz usunięto
 • Jaras@konstancin.com 23.08.2005 18:32:55 - komentarz usunięto
 • Avatar
  R
  Viv 18.08.2005 15:36
  Ech, wspomnienia^^
  Widzę, ze recenzentka ma dokładnie takie samo nastawienie do tego anime jak ja. Darzę ten tytuł ogromnym sentymentem (tak jak Dżidżiego i Sailor Moon^^) i co z tgeo, ze było tak absurdalnie głupkowate? wszak to element mojego dzieciństwa, jak mogę o tym zapomnieć? (i tu drodzy państwo rozwiązana została zagadka, dlaczego ta dzisiejsza młodzież jest taka a nie inna. Skoro wyrosła na „takich” bajkach…;)). Chcę serdecznie podziękować recenzentce za przywołane wspomnienia i pogratulować wykonania^^. Pękałam ze śmiechu w trakcie czytania (to sprawka zarówno podejscia do tematu, jak i samego tematu).
  Warto jeszcze dorzucić, ze małe i liczne robociki zawsze wychodziły z dużego robota, który oczywiscie jak „broń ostateczna” musiał być pozostawiony na sam koniec. Ot tak, żeby bylo dramatyczniej:]
 • Avatar
  A
  BOReK 6.08.2005 21:19
  YATTA!!! :)
  Nie ma to jak stare, dobre i śmieszne anime bez głębszych przesłań. jest równie dobre, co współczesne komedyjki tego typu :P. A ta muzyka – palce lizać :D:D:D.
  Po prostu klasyk, no i jeszcze można obejrzeć, podczas gdy inne serie dawno zapomniano…
 • Avatar
  A
  kn 5.08.2005 21:47
  6 w serduszku
  yattaman to swietna kreskowka. ogladalo sie w przerwach miedzy mowglim a siedmioma krasnoludkami:) na sama mysl sie buzia smieje:)))
 • Avatar
  A
  siunka 19.07.2005 17:31
  hehe
  buahahah.Yattaman,tyTuman,obaj my tumany:P bajka głupia,że aż boli,ale żeby nie bylo­‑oglądalam..bzudra kompletna,teraz pewnie bym zmieniła kanal,gdybym ogladała po raz pierwszy,ale z sentymentu­‑obejrzalabym choc jeden odcinek..:PPolonia1 to chyba kopalnia anime;)była swego czasu..
 • Avatar
  A
  Drombo Clan 5.06.2005 22:52
  Zapraszam do zapoznania sie z reprezentacją Drombo clanu
  Cześć,
  Jesteśmy radykalnym odłamem Drombo Clanu. Naszym planem jest rozpropagowanie Czaszki Dokuro, jest to dla nas najlepszy znak graficzny jaki znamy. Nasza dziłalność sprowadza się do wlepiania wlepek w środkach komunikacji miejskiej, robienia grafitti z czachą, jako znakiem rozpoznawczym. Zamierzamy poszerzać grono fanów poprzez liczne koncerty,których czaszka jest nieodłącznym elementem.
  Mamy 18 płyt dvd z wszystkimi bajkami. Niestety wydanie jest włoskie, gdyby ktoś pośiadał napisy bylibyśmy strasznie wdzięczni. Bajek z polskim dubbingiem posiadamy około 30, ale na wideo i w planie jest zgranie tego na bardziej odpowiedni nośnik naszych czasów.
  Staramy się zebrać, też jak największą liczbe zdjeć i materiałow na temat bajki, jeżeli coś macie zapraszam do nas. Warto się powymieniać.

  Interesują nas informacje na wszelkie tematy zwizane z bajką.
  Jaki Dronia ma rozmiar biustu?
  Czy wąsy Bujakiego są naturalne?
  W jakim wieku Tonzler zaczął chodzić na siłkę?
  Na te i wiele innych pytań staramy się odpowiedzieć.
  Jesteśmy w trakcie organizowania miedzynarodowego zjazdu przeciwników Yattamanów, który odbedzie się w Sali Kongresowej Pałacu Kultury i Nauki.

  Zajmujemy sie tez konstrukcją robotów oraz maszyn wykrywających częsci kamienia na naszym globie. Każdy inzynier się przyda. Zapraszamy.
  Jeżeli wiesz, gdzie może znajdowac się aktualnie kamień Dokuro, znasz krujówke Yatta, albo po prostu lubisz ta bajke zapraszamy na gadu w celu wymienienia informacji --> 7575991

  Pozdrawiamy

  Trio Drombo

  ps. Nawet świnka….
  • aga 29.03.2006 22:15:01 - komentarz usunięto
   • IKa 30.03.2006 07:11:19 - komentarz usunięto
 • Avatar
  A
  Fuhrer B 30.04.2005 16:16
  Zakończenie-kilka wyjaśnień
   kliknij: ukryte 
  Pozdrawiam wszystkich fanów!
 • Avatar
  R
  Serika 11.04.2005 15:26
  Re: Ocena tylko 1/5?
  Ja bym jednak nie porównywała Yattamana z Monty Pythonem.

  Fakt, oglądając go można się naprawdę setnie ubawić, ale jestem prawie pewna, że cały ten urok jest nie do końca zamierzony… Krótko mówiąc to jest tak kretyńska komedia, że niektórzy (i zapewniam, naprawdę nie wszyscy) zaczynają tam widzieć „drugie dno” i traktować Yattamana jako zamierzoną parodię. I wtedy dopiero robi się piekielnie zabawny :) W małych dawkach…

  Jak na zamierzoną parodię jest jednak moim zdaniem za długi i zbyt powtarzalny. Tu nie ma wyśmiewania określonych zjawisk, tylko ciągle ten sam schemat, który generalnie daje się, owszem, podciągąć pod prześmiewcze anime o mechach i super­‑bohaterach – ale tylko w przypadku, gdy oglądamy jeden odcinek, najwyżej kilka. A niezamierzonej parodii po prostu nie mogę ocenić wyżej, nawet pomimo mojej sympatii do tej serii.

  (jeśli ktoś ma ochotę polemizować – zapraszam na forum, komentarze z założenia nie są miejscem na dyskusję)
 • Avatar
  R
  Lm 11.04.2005 08:44
  Ocena tylko 1/5?
  Przecież to specyficzny rodzaj żartów:(
  To tak jak dawać Monty Pythonowi 1 tylko dlatego, że się nie rozumie ich poczucia humoru.
  • Gotenks 11.04.2005 12:58:25 - komentarz usunięto
 • Avatar
  A
  madzionyu 31.03.2005 10:48
  Błyski!
  Oglądałem dawno temu to anime na Polonii 1. Przyznaję, że cholernie głupawkogenne :). Ale ja nie o tym. Otóż obejrzałem masę odcinków, łapałem niuanse itp. i… w jednym odcinku po okrzyku 'Yatta' (tym tryumfalnym przed walką) męskiemu Yattamanowi zabłysło… no właśnie – krocze.
  Dane mi było również obejrzeć końcówkę serialu i wiem jak to wszystko się skończyło. No ale… nie będę spojlerował ;).
  • Avatar
   xippon 17.04.2005 00:09
   Re: Błyski!
   tak końcówka Yattamana była tak jak anime. zaskakującą :)

   anime, z racji swego czasu przeszlo już do historii, obok Gigi czy też Daimosa to były czasy