Tanuki-Anime

Tanuki.pl

Wyszukiwarka recenzji

Magnificon Expo 2018

Komentarze

Loups=Garous

 • Avatar
  A
  Kysz 7.09.2014 18:25
  W sumie ciekawiło mnie to anime już od dłuższego czasu. Dziwiły mnie dość niskie oceny tego filmu, zwłaszcza iż po różnego rodzaju opisach fabuły i screenach kreował mi się obraz raczej cięższego klimatu, a to raczej jest ciepło przyjmowane przez fandom. I początek filmu jeszcze bardziej spotęgował moje zdziwienie. Intrygująco wykreowana dystopia, całkiem dobrze zapowiadający się wątek kryminalny, a także wszechobecna brutalność – co mogłoby pójść nie tak, żeby można być aż tak słabo oceniać ten tytuł? Niestety jednak już wiem co – niemal wszystko. Przede wszystkim w momencie, w którym  kliknij: ukryte  miałam wrażenie, jakby ktoś naglę włączył mi inne anime. To było tak tandetne, tak nieklimatyczne, że aż przecierałam oczy ze zdumienia, czy ja faktycznie widzę to, co widzę. No a potem było już tylko gorzej – wydarzenia leciały za szybko, obstawiam, że wiele ważnych/ciekawych scen pominięto. Przez co cały klimat szlag trafił i w ogóle nie wyczuwałam w tym „tego czegoś”, co przyciągnęło mnie w początkowych minutach. Zakończenie trochę poprawiło moją opinię – aczkolwiek znowuż sceny nieco wcześniejsze, to jest owo  kliknij: ukryte , były strasznie kiepskie.

  Swoją drogą wrzucenie tutaj kawałków grupy Scandal było w sumie strzałem w stopę. Jak nie mam nic do tego zespołu jako tako, to tutaj mnie irytował niemiłosiernie.

  Zdecydowanie z takiej historii można było wyciągnąć dużo więcej. Czasu poświęconego na seans nie uważam za zmarnowany, ale z pewnością długo to w mej pamięci nie pozostanie. Nadal jednak byłabym skłonna polecić ten tytuł osobom lubiącym podobne klimaty, acz głównie dlatego, że podobnych anime nie ma zbyt dużo, a to tylko film, nie seria TV, więc obejrzenie go nie zajmie aż tak dużo czasu.
 • Rzeczywiście, mogło to być „coś więcej”. Graficznie i muzycznie dobrze się przedstawiało. Ale brakowało mi w tym czegoś bardziej „mysterious”. W dodatku tylko momentami można było się zainteresować. Postaci też nie były za specjalne, postać Ayumi wydała mi się naciągana. Ogólnie można obejrzeć, z tym, że niekoniecznie…

 • Avatar
  A
  zensc 28.09.2011 22:49
  4/10
  Nie dałem rady…to film kinowy więc powinno być coś wartego obejrzenia w ciągu pierwszych 50min ale ja nic takiego nie widziałem, więc nie mam zamiaru brnąć dalej. Dno i tyle.
 • Avatar
  A
  JJ 28.12.2010 19:07
  Dno
  W zasadzie mógłbym skopiować komentarz poniżej, z wyjątkiem fragmentu o dobrej grafice – grafika akurat jest imo, jak na film kinowy, paskudna. Tła stoją na poziomie niższym niż w wielu niskobudżetowych seriach TV, projekty postaci wyglądają fajnie w trzech scenach na krzyż, ale przeważnie dają po oczach, z animacją też nie jest najlepiej. Nudne, głupie i bez polotu – po tytule opartym na dziele Natsushiko Kyogoku spodziewałem się o wiele więcej.
 • Avatar
  A
  THeMooN 28.12.2010 18:35
  Słabizna...
  „Loups=Garous” to całkiem ładne anime… i to w zasadzie jedyne co mi się tu podobało – grafika. Fabularnie jest źle, nawet bardzo… zaczęli dobrze (niedaleka przyszłość, trochę bardziej posunięta do przodu technologia informatyczna, pełna lustracja pojedynczych jednostek, słowem – ciekawie) ale gdy wszystko zaczęło się wyjaśniać, okazało się że pod względem fabularnym to anime leży na całej linii. No co tu dużo pisać, fabuły brak a jej zalążki szybko umierały. Postaci w tym anime nie mają za grosz osobowości, są płytkie i kompletnie pozbawione głębi. Nie zdążyłem ich poznać a film się skończył. No i muzyka… kim do jasnej ciasnej są „SCANDAL”? xD Ej serio, czytałem kilka opinii, dowiedziałem się że ten zespół robił piosenki do… K­‑ON'a. Ale te dziewczyny są do bani (IMO). Zespół zrobił kilka piosenek, które kompletnie się nie wyróżniają wśród większości kawałków j­‑pop'owych zespołów a ludzie – na wieść o tym, że one dały kilka piosenek do tego anime – szczają pod siebie… paranoja.

  Podsumowując:
  Anime z ładną kreską, reszta do bani… 6/10 to maks co mogę temu filmowi od siebie dać.