Tanuki-Anime

Tanuki.pl

Wyszukiwarka recenzji

Forum Kotatsu

Komentarze

Make Up! Sailor Senshi

 • Avatar
  A
  Donia 16.05.2016 22:21
  Przemieńcie się Czarodziejki!
  Właśnie obejrzałam to po polsku na wydaniu filmu do R­‑ki od Anime­‑Eden.
  Fakt, trudno napisać coś więcej. Osobiście mi się podobało. Takie powtórzenie tego kto jest kto, przed filmem kinowym. Szkoda tylko, że nie pokazano zbyt wiele o samych wydarzeniach z serii Classic. Było o upadku Księżycowego Królestwa, ale o generałach czy zbieraniu Tęczowych Kryształów już nie.
  I nie wiem czy to, to nie był błąd, że  kliknij: ukryte 
  Ale i tak jest dobrze, przyda mi się jako krótka powtórka do napisania recki serii Crytal.

  PS. Do Redakcji – ten odcinek ma polski tytuł (który podałam w temacie), ale nie został on wprowadzony.
  • Avatar
   Ariel-chan 17.05.2016 01:55
   Re: Przemieńcie się Czarodziejki!
   Ciężko mi stwierdzić, czym dokładnie jest ten odcinek, ale ja to rozumiałam zawsze tak, że ten dwie dziołszki to są po prostu fanki, które oglądają Sailorki w TV, tak samo jak my, widzowie. Stąd tyle o nich wiedzą (Choć dziwne wówczas, że zapomniały o istnieniu Sailor Moon, ale okej? xD). Choćby ten plakat z „Sailor Moon R The Movie” coś mówi i nie bardzo pasuje do świata przedstawionego (no bo jak to tak? Film z Sailorkami, a aktorzy akurat kropkę w kropkę podobni do oryginałów? xD) Ja bym powiedziała, że to nie jest odcinek na poważnie będący częścią fabuły xD
   • Avatar
    Donia 17.05.2016 02:20
    Re: Przemieńcie się Czarodziejki!
    Choćby ten plakat z „Sailor Moon R The Movie” coś mówi i nie bardzo pasuje do świata przedstawionego (no bo jak to tak? Film z Sailorkami, a aktorzy akurat kropkę w kropkę podobni do oryginałów? xD)

    Przypomniało mi się, że chyba w Classicu, był jeden odcinek, który dział się świecie Sailorek w studiu przy pracach nad anime z Sailor V. Więc może to miało nawiązywać do tego, że potem zrobili serię o reszcie Sailorek i to podobieństwo wynikało z tego, że je narysowano.
 • Avatar
  A
  Kitsu-nee 30.05.2012 17:00
  Krótkie przypomnienie przed filmem
  Trudno powiedzieć coś o fabule tego kilkunastominutowego odcinka. Po prostu, Chibi­‑Usa i Usagi podsłuchują w kawiarni rozmowę dwóch dziewczyn, rozmawiających o Sailor Senshi. Wymieniają kolejno ich cechy, a Usagi ciągle przypisuje sobie tytuły najmądrzejszej, najbardziej eleganckiej, najsilniejszej i liderki. Niestety okazuje się, że chodzi o resztę wojowniczek – Ami, Rei, Makoto i Minako, a o biednej Usagi zapomniają :P
  W zasadzie tyle, w odcinek wplecione są sceny z pierwszego sezonu, przedstawiające dziewczyny w różnych sytuacjach, a także ich transformacje i ataki.
  Mimo braku fabuły, lubię po jakimś czasie oglądać takie recap'y, dlatego wystawię ocenę 6/10. No i nie można zapomnieć, że odcinek był stworzony głównie po to, żeby ludzie przed obejrzeniem kinowego filmu R, mogli sobie coś przypomnieć.
  Poza tym, UWIELBIAM piosenkę z endingu, „I Am Sailor Moon”, śpiewaną przez seiyuu Usagi. O ile pani Mitsuishi nie wspina się w niej na wyżyny talentu wokalnego, w sumie to trochę fałszuje, ale bije od niej fantastyczna energia. No i ten sentyment!
 • Avatar
  A
  Adamo 22.08.2011 12:42
  Żenada
  E,tam to po prostu sekwencje transformacji i ataków z pierwszej serii z przerwami na kłótnie pomiędzy Usagi a Chibiusą. Nie mam pojęcia po co to w ogóle wyprodukowano. Na dobrą sprawę o ile pamiętam są tam może ze 3, 4 minuty animacji, a tak cały czas animacja wielokrotnego użytku. Mało tego typu filmów choćby na youtube?