Tanuki-Anime

Tanuki.pl

Wyszukiwarka recenzji

Komikslandia

Komentarze

Mahou Shoujo Lyrical Nanoha The Movie 1st

 • Avatar
  A
  Fate 20.11.2011 16:02
  Kinówka w porównaniu do serii wyszła wręcz rewelacyjnie. Bardzo dobrze zrobiono, że wyrzucono te wszystkie zbędne dla fabuły momenty i dodano kilka scen, których w serii tv nie było co ładnie nam uzupełniło fabułę. Drugą rzeczą jest grafiką, naprawdę kapitalna! Walki wyszły świetnie, ten ostatni pojedynek Fate z Nanohą wręcz epicki. Trzecią i kluczową dla mnie srawą było to, że w filmie dużo czasu dostała Fate, widać twórcy dobrze wiedzieli, która postać jest najbardziej popularna ;)

  Fajnie, że na Tanuki ten film został pozytywnie oceniony, bo 8 jak na tą stronę to wysoka ocena. Ode mnie jako fana „MSLN” leci nieobiektywne 10/10 ;)

  Teraz tylko czekać na drugi film w przyszłym roku. Jak tak dobrze wyszła im adaptacja pierwszego sezonu to kinówka z A's jest po prostu skazana na sukces
 • Avatar
  A
  alicjaniecuruśalerównieładna 28.06.2011 23:35
  Maria-sama Powrót Króla XD
  Ten film się dłużej kończył niż Władca Pierścieni: Powrót Króla XD a końcówka z tym obejmowaniem i rumieńcami między Nanohą a Fate to jakby scenka żywcem wyrwana z Maria­‑sama ga Miteru XD
 • Avatar
  A
  marin 6.06.2011 13:21
  Po prostu rewelacja wizualna i znaczne ulepszenie w stosunku do serii TV
  Wizualne cudo (oczywiście do Macrossa Frontiera się nie umywa bo to inna półka) i największe wrażenie robi ta ogromna różnica jeśli chodzi o jakość grafiki i animacji względem serii TV.

  Walki stały się jeszcze bardziej dynamiczne, muzyka była świetna (choć jakby czegoś brakowało względem serii TV).

  Szczególne wrażenie zrobiła ostatnia walka Nanohy vs Fate w tym filmie. To bez wątpienia czołówka pod tym względem zwłaszcza, że świetne pojedynki (jakość ma duże znaczenie) to jedna z tych rzeczy, które bardzo cenię w anime.

  A co do fabuły to oczywiście również stała na wysokim poziomie. Wydawała się nawet lepsza niż w serii Tv,a przecież zazwyczaj odwrotnie jest.

  A oprawa muzyczna wyróżnia się tym, że jest lepsza niż w większości anime. Idealnie pasowała do pojedynków między Nanoha i Fate.

  PS:

  Nawet zrobiono prezent dla fanów loli (choćby w endingu).

  Oceniam to arcydzieło 10/10.

 • Avatar
  A
  wa-totem 1.12.2010 21:11
  Bardzo udana adaptacja
  Nie tak dawno dałem się nakłonić do obejrzenia Nanohy, więc obejrzenie kinówki wyszło naturalnie.

  Zazwyczaj sensowne skondensowanie liczącej dobre 300 minut serii do 130 minutowego filmu jest bardzo trudne i w kimś kto widział serię, taka kinówka wywołuje wrażenie okropnie pociętej… tutaj czeka miła niespodzianka. Do kinowej wersji Nanohy nie tylko bez poważniejszych cięć trafiły absolutnie wszystkie ważniejsze sceny i istotne wyjaśnienia – znaleziono nawet parę minut na nowe sceny, które zgrabnie dopełniają całości i pasują do tak charakterystycznej dla tej serii logiki (posługiwania się parafernaliami Mahou Shoujo trzeba się nauczyć!).

  Oprawa muzyczna nie wyróżnia się niczym specjalnym, ani nie kłuje w uszy – nie ma też zmian w obsadzie seiyuu czy w trzonie zespołu. Największą zmianą jest grafika. Projekty postaci „uwspółcześniono”, w udany sposób – doprowadzono je do stylu najbardziej zbliżonego do serii Nanoha A's, którą większość fanów uważa za najlepszą z trzech. Oczywiście, jest też masa innych poprawek, radykalnie lepiej wyglądają też sceny walk w siedzibie Precii.

  Generalnie, z zadowoleniem trzeba odnotować bardzo udany remake klasycznej już pozycji z gatunku mahou shoujo, który ostatnio wydaje się nieco zaniedbany. Może już niedługo – bo po samym box office i wynikach przedsprzedaży wersji DVD/BD zadecydowano, że Nanoha A's także będzie adaptowana na film, w 2011 roku.