Tanuki-Anime

Tanuki.pl

Wyszukiwarka recenzji

10. Konwent Fantastyki Fantasmagoria

Komentarze

Toriko

 • Avatar
  A
  Inu 7.01.2013 02:06
  tak w ogóle...
  To te wszystkie komentarze powinny znaleźć się przy serii tv, bo to jest odcinek specjalny :)
 • Avatar
  A
  blob 30.12.2012 16:54
  T
  Toriko oglądam już od dawna, ale bardziej wolę mangę, bo nie ma tam cenzury. Sama seria jest bardzo oryginalna i pomysłowa, a najśmieszniejsze, że kiedy ją oglądam nie raz głodnieje od patrzenia na całe to żarcie (takie chyba było zamierzenie autora/twórców anime). Fakt, seria jest kompletnie nierealistyczna i nie wiem po co autor opisuje różne „prawdziwe” zjawiska (np. na temat ludzkiej fizjonomii) czy statystyki (co ile kosztuje jenów, liczby ludzi biorących udział w eventach), skoro jego świat jest przepełniony taką iloscią absurdu, jak chyba żadna seria shounen przed nią. Ale trzeba przyznać, że ma on dużo fajnych pomysłów. Samo anime przyjemnie się ogląda, ma klimat i nawet fillery nie są takie męczące, bo wykorzystywane są ciekwe pomysły z zewnątrz (np. design potworów na podtawie rysunków fanów, zresztą całe anime jest dosyć „otwarte” na udział fanów). Główni bohaterowie też sympatyczni, a sam Toriko to miła odmiana od protagonistów typu od zera do bohatera, bo ten jest już uznaną w tamtejszym świecie postacią od samego początku (co nie znaczy, że nie zdobywa nowych umiejętności jak w typowym shounenie), a pozatym jest wiecznym, pewnym siebie (w pozytywnym znaczeniu) optymistą. No i nie należy zapominać o niesamowice bogatym i ciekawym wachlarzu postaci pierwszo- i drugoplanowych. Serię polecam wypróbować, bo na pewno nie ma shounenów o takowej, kulinarnej, tematyce.

  A tak na marginesie autor jest dobrym przyjacielem autora „One Piece” i było nawet parę kolaboracyjnych odcinków łączących te dwa uniwersa…
 • Avatar
  A
  bbl 30.12.2012 14:25
  toriko
  Naprawdę nie jestem w stanie w zrozumieć jakim cudem to anime nadal wychodzi i go nie zdjeli. Fabuła jest porażką, główny motyw do bani, sceny walk są żenujące (jeszcze dobijają nazwy ich specjalnych ruchów). Nie polecam nikomu.
  • Avatar
   ja1 30.12.2012 16:27
   Re: toriko
   Tak się składa, że Toriko jest całkiem nieźle ocenianą mangą publikowaną w Shounen Jumpie. Nic więc dziwnego, że ekranizacja ma się równie dobrze. Sama dotarłam do zaledwie 30 odcinka, ale widzę, że polskie tłumaczenie w końcu ruszyło z miejsca i bardzo chętnie sięgnę po dalsze epizody. W mojej ocenie Toriko ma bardzo oryginalny pomysł na fabułę. Walki wcale nie są 'żenujące'. Owszem, brakuje im wiele do perfekcji. Zwłaszcza, kiedy ktoś zapoznał się z papierowym pierwowzorem i doskonale zdaje sobie sprawę chociażby z tego, że i tą serię spotkał, dość popularny ostatnio, syndrom braku krwi. Przypomnę również, że te 'dobijające nazwy specjalnych ruchów' są nieodzowną częścią mang z tego gatunku (Naruto, One Piece, Dragon Ball, KHR!, Hunter x Hunter, Nurarihyon no Mago, Beelzebub, Fairy Tail, etc.)
   Toriko dość blado wypada nie tylko przy wymienionych wyżej krewniakach, ale i przy własnej mangowej wersji. A mimo to uważam, że warto chociażby spróbować podejść do tej serii i zapoznać się z pierwszymi kilkoma odcinkami (chociaż zabawa zaczyna się dopiero potem, jak to zwykle bywa).
   Całości można wystawić śmiało mocne 7.