Tanuki-Anime

Tanuki.pl

Wyszukiwarka recenzji

Yatta.pl

Komentarze

Fractale

 • Dodaj komentarz
 • Recenzja anime
 • Avatar
  A
  Noki 27.02.2013 06:59
  Bardzo mi się spodobało, nie ustrzegło sie minusów, ale to znaczenia nie ma, moja ocena anime polega na czym innym, niż znacznej większości, dla mnie 9/10 w sumie mogło być dłuższe, ale i tak było ok.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  Blue_Ignus 18.04.2012 02:15
  -.-
  A ja mam logikę uszkodzoną i nie znam tabliczki mnożenia na pamięć i sprawia mi trudność w ogóle logiczne myślenie. Nie będzie mi zatem przeszkadzać, że anime jest o niczym i o wszystkim, że bohater ma jakiś cel, ale w sumie sam nie wie po co to robi. Nie będzie mi przeszkadzać fanserwis przypominający sens nastolatka w początkowym stadium okresu dojrzewania; i w ogóle wszystko będzie ok, o ile nie pojawią się np. lolitki, a w tle migające różowe światełka, kwiatki i słoniki. Czyli nie przełknę jedynie takiej skrajności, gdzie przesyt słodyczy i głupoty wygląda, jakby różowa lolitka miała ADHD z urojeniami.

  Więc, czemu nie ? Może sobie obejrzę – kiedyś – jak obejrzę inne, priorytetowe dla mnie anime.
  Odpowiedz
 • Avatar
  R
  odpowiedzi: 2
  Niccoly 8.08.2011 23:27
  Po co są recenzje i oceny?
  Rozumiem, jest to strona nie komercyjna, nikt nikomu nic nie płaci, od fanów dla fanów, każdy może napisać co mu się żywnie podoba i przy niewielkim uzasadnieniu zostanie to opublikowane.

  Tylko jaki jest tego cel? Bo ja myślałem kiedyś, że ma to pomóc wybrać przeciętnemu użytkownikowi co następne można by obejrzeć. Ostatnio mam wrażenie, że jest to strona która ma na celu zniechęcanie ludzi do anime. Wszystko jest fatalne i nie da się oglądać.

  To, że wiele wysoko ocenionych przez redakcję serii było moim zdaniem po prostu słabe lub wręcz fatalne, a inne serie zostały bardzo skrzywdzone, wynika z różnicy upodobań i subiektywnej oceny. I rozumiem, że ciężko w takiej sytuacji o obiektywizm z jednej czy drugiej strony.

  ...Ale fajnie by było gdyby recenzenci przyjęli założenie, że piszą by komuś pomóc. I jeżeli uznają, że jednak mogło by się to komuś spodobać to dać temu wyraz, nawet jeśli dla nich to gniot. Nie twierdze, że recenzje mają być tylko pochlebne, ale że nawet negatywna recenzja powinna zostawiać choć trochę miejsca czytelnikowi na decyzje czy obejrzeć czy nie. Obecnie wydaje mi się, że wiele z tych długich wywodów do wielu serii można by z powodzeniem zastąpić krótkim „nie oglądać” bo do tego to się sprowadza. Ciężko sobie wyobrazić, że czytelnik na podstawie takich recenzji podejmie decyzje sugerując się swoimi upodobaniami, bo ta decyzja została już za niego podjęta i prawie że wprost podana. A przynajmniej w moim przypadku wielokrotnie była to błędna decyzja, korygowana dopiero po długim okresie gdy jakieś inne bodźce mnie skusiły by sięgnąć po tytuł który wcześniej wasza recenzja kazała mi odrzucić… ale to wszystko to tylko znów mój subiektywizm i pobożne życzenia.

  A co do Fractale w mojej ocenie rewelacyjne nie było. Szczególnie ciężko mi było ze sposobem ukazania terroryzmu. Ale też nie żałuje czasu na nie poświęconego. Seans sprawił mi nawet odrobinę przyjemności.

  Pozdrawiam redakcje i mam nadzieje, że nie weźmiecie mi za złe tej krytyki krytyków. Może się z nią choć trochę zgodzicie, a może nie… Tak to już bywa z recenzjami ;)
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  odpowiedzi: 1
  Lyneel 19.07.2011 20:48
  zgadzam się z recenzją
  zabrakło konkretów i konsekwencji, a przynajmniej próby sklecenia wątków w anime spójne i mające coś na celu. Szkoda dobrej oprawy wizualnej dla nijakiej historii, bo przypomina to zapakowany w złotą skrzynię plastej sera z dziurami – mogło wyjść z tego coś dobrego, a wyszły dziury i niesmaczne rozczarowanie. naprawdę szkoda. Seria w dodatku trochę kojarzyła mi się z Eureka Seven, ale tu nawet nie miałam przyjemności z poznania świata w dalszych odcinkach – nudna fabuła po prostu mnie pokonała.
  Odpowiedz
 • Avatar
  R
  odpowiedzi: 2
  wa-totem 26.05.2011 21:40
  HANAZAWA Kana... a nie Kanazawa Hana XD
  HANAZAWA Kana… zwana HNNNNNNNNGzawą, a nie Kanazawa Hana XD

  Poprawcie bo wstyd :D

  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  odpowiedzi: 5
  Lee 23.04.2011 02:27
  Gniot
  Kompletny stek bzdur i idiotyzmów, dawno nie oglądałam takiej szmiry.
  ~ Wszyscy BOHATEROWIE nudni, nijacy i irytujący.
  ~ GATUNEK nie wiadomo jaki – Sci­‑fi czy fantastyka z głupiutkim bogiem na czele.
  ~ FABUŁA: zgroza, podstawowy brak logiki, niejasności i kretynizmy
  ~ OCENA: zero absolutne (czyli jakieś −273°C) – jakby ktoś nie zrozumiał ocena minusowa
  Odpowiedz
 • Avatar
  R
  odpowiedzi: 1
  Hibiskus 16.04.2011 18:29
  Po prostu nie rozumiem oceny 4/10 to jakaś kpina nie jest to co prawda anime genialne, ale myślę że z powodzeniem można ocenić ten tytuł na 7 – 7.5/10. Zresztą jest to jedynie moje zdanie może i w przekonaniu wiekowości błędne ale cóż nie jestem wykwalifikowanym „Recenzentem” ...
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  Prox 16.04.2011 15:49
  Dobre
  Nie cut, ale bardzo fajne. Miło spędziłem czas. Nie oczekiwałem czegoś świetnego – po prostu dobrze się bawiłem :) Polecam.

  Zmoderowano wulgaryzm.
  IKa
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  13.04.2011 22:41
  Lubię placki
  Seria uszła w tłumie, nie lubię oceniać rzeczy w skalach, ale byłoby to jakieś 6.5/10 z uwzględnieniem faktu, że jest to seria tylko na raz (nie wysiedziałbym przy ponownym seansie).
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  IvonS 10.04.2011 23:53
  Średnio
  Ja zastanawiałam się trochę nad oceną. Uważam, że poniekąt ocena tutaj mnie zaskoczyła… zdecydowanie trochę za niska, nie obraziłabym się gdyby była conajmniej 5/10. Ni w dół ni w górę. Bo arcydziełem nie jest, mimo iż po pierwszych dwóch odcinkach mnie użekło(chciałam ocenić wysoko), ale później pojawia się tylko zagmatwanie w tej fabule. Pomysł niezły, nie ludzie tylko programy, które żyją pośród nas, wielki system, który jest „bogiem”, ale po chwili człowiek czuje jakby nagle wpadł do tego XXII wieku i nie zrozumie nic, co się dzieje,  kliknij: ukryte , żadnych wyjaśnień… I tak jak pisze Yumi221 o  kliknij: ukryte też mi się nie podobało.
  W sumie opening całkiem ciekawy, przedstawia dosłownie samą falę Fraktali. I ending z bardzo ładną piosenką, który wycisza po seansie. Grafika nawet fajna, i muzyka… która wpadała w ucho tylko w tych dwóch pierwszych odcinkach, później już jakby zanikła… Na prawdę!
  Wielu pisze o powtarzalności schematów itp, no cóż, prawda jest taka, że coraz mniej można wymyślić rzeczy oryginalnych i niepowtarzalnych. Czasem da się stworzyć coś, co potem okazuje się, że coś takiego już jest (wiem po sobie), mimo że się nie ma pojęcia o tego istnieniu. W dodatku, nie każdy będzie zwracał uwage na powtarzalność, gdyż też nie każdy widział w swoim życiu aż tyle anime, by to stwierdzić. Na prawdę.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  Yumi 10.04.2011 15:58
  Chyba największy zawód sezonu. Były co prawda anime słabsze (vide Kore wa Zombie desu ka?), ale od nich się niczego nie oczekiwało. A od tego anime i owszem.

  Fractale przez parę pierwszych odcinków urzekło mnie delikatnym, odrobinę baśniowym klimatem i samym światem przedstawionym, który zmuszał do refleksji. Nastrój jeszcze bardziej podkreślał ending i bardzo ładna w moim odczuciu grafika, za to opening bronił się przede wszystkim animacją, która zdawała się mówić: „tutaj znajdziesz coś nietypowego, oryginalnego i wartego zobaczenia”, a od której wprost nie mogłam oderwać oczu.
  Niestety, skończyło się na odgrzewanych kotletach. Bezsensownych walkach, mrocznej przeszłości, molestowaniu w wyjątkowo obleśnym wydaniu, „kocham Cię mimo wszystko” i innych rozwiązaniach wykorzystywanych setki razy. Ostatecznie twórcy poszli po najmniejszej linii oporu.
  Szkoda tym bardziej, że bohaterowie prezentowali się sympatycznie. Zwłaszcza ci drugoplanowi, ale to inna sprawa. Wielka rodzina Ganitz budowała niezwykle ciepły obraz, zwłaszcza biorąc pod uwagę rzeczywistość, w której się znajdowała. Trójka głównych bohaterów wywarła na mnie pozytywne wrażenie i w sumie polubiłam ich. Oczywiście nie liczę tych trzech, czterech ostatnich odcinków, które prezentują się po prostu debilnie – ze szczególnym uwzględnieniem samej końcówki ( kliknij: ukryte  sprawiło, że na mojej twarzy zagościł wyraz „WTF?!” i a dłuższą chwilę na niej pozostał – ta mieszanka była wyjątkowo nieudana).

  Ostatecznie wystawiłam 6/10. Byłoby mniej, ale jeden punkt seria wywalczyła sobie za ending i grafię oraz to przesłanie, które pod koniec niknie w otchłani bezsensu. I za kilka cieplejszych chwil.
  Ostatecznie nie polecam, można się zawieść… Jest wiele lepszych serii, nie warto zawracać sobie głowy akurat tą.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  woord 10.04.2011 12:33
  Bez przesady, ale też słabo
  Pierwsze dwa odcinki bardzo mi się podobały, później wyraz zachwytu na mojej parszywej mordzie zastąpił niestety grymas typu „wtf?”. Główny bohater jest chyba jeszcze bardziej męski niż ten z „Ookamikakushi”(chociaż tamten, o ile dobrze pamiętam nie paradował w bieliźnie…). Cała historyjka jest uważam naciągana, seria się zupełnie niczym nie wyróżnia(może tylko dwie główne bohaterki są ok). Ni to baśń bo co jakiś czas flaki latają, ni to poważna historia bo gdzie tylko klimat robi się podniosły to gdzieś Clain w staniku przebiegnie… 5/10 to maks, typowa szkolna trója.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  odpowiedzi: 21
  Agar 10.04.2011 02:26
  Na myanimelist prawie 6 tysięcy ludzi oceniło serie na 7.5 jednakże czymże jest gust maluczkich w obliczu elitarnych zdolności krytycznych tutejszej „redakcji” Noty – 3,3 i 4 – wolne żarty. Dla porównania przygodowy s­‑f jakim jest „Agent Aika” i nie wątpliwie dość, delikatnie mówiąc, średnie anime, cieszy się wśród redakcji oceną, uwaga, uwaga, 5.0 !

  No gratuluje. Może warto zastanowić się nad wyłączeniem możliwości oceniania przez ekipę, bo ktoś szukając dobrych tytułów może się sugerować ocenami redakcji która teoretycznie powinna lepiej niż przeciętny konsument oceniać anime, a tu takie kwiatki.

  Weźmy pod lupę jeszcze świeży tytuł katanagari, na pierwszy rzut oka ocena niby jakoś współgra z powszechnym zachwytem nad serią, ale zaglądając w oceny co widzimy ? Dwie trójeczki ! Za co ? Trója w skali dziesiętnej przy takich tytułach wymaga chociaż dwóch słów wyjaśnienia. Gdyby tak było mało znane i wyszło po cichu i tylko ta dwójka waszych orłów by oceniła, to wisiało by teraz kataranagi z oceną 3.0 u was ?

  Zastanówcie się czy grono redakcji nie rozrosło się za bardzo.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  Inuyashka 9.04.2011 12:05
  :)
  Ocena bardzo mnie zaskoczyła… Obejrzałam wszystkie odcinki i przyznam, że seria mnie urzekła. Naprawdę świetny klimat, no i ending, który bardzo mi przypadł do gustu. :)
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  odpowiedzi: 2
  feus 8.04.2011 04:21
  redakcja chyba zbiorowo upadła na głowę
  Jestem zwolennikiem komentowania wszelkich spraw w sposób wyparzony, rozsądny i spokojny, ale tym razem zrobię wyjątek:
  Na chwilę kiedy to piszę ocena redakcji dla Fractale wynosi 3,67. Jest to stan rzeczy wysoce żenujący. Biorąc pod uwagę całe anime (właśnie obejrzałem odcinek finalny) arcydziełem może to i nie jest, ale obiektywnie rzecz biorąc ocena powinna oscylować kolo ósemki! subiektywnie dałbym 9,5.
  Brak mi słów. Bo co? Bo sielanka, to już a­‑fe? No tak przecież w dobrym anime potrzeba albo hektolitrów krwi, albo hektolitrów łez, a jeśli tego nie ma to musi być przynajmniej bardzo zblazowane i na granicy strawności – żeby było dobre! No przecież strach dobrze ocenić „miłą” serię to jest 'fo pa' po prostu! Ludzie!
  Odpowiedz
 • skola 28.03.2011 03:20:57 - komentarz usunięto
 • Avatar
  A
  feus 19.02.2011 23:10
  Noooo! coś ambitnego :]
  Po dwóch pierwszych odcinkach anime niebywale przypadło mi do gustu. Dawno już nie widziałem serii która tak subtelnie i bez narzucania się nakłaniała by do refleksji. Musze przyznać, że twórcy delikatnie szarpnęli za kilka już prawie strun w mojej głowie o których prawie zapomniałem i to mi się podoba :) a sielankowy – surrealistyczny klimat po prostu urzeka… przynajmniej mnie ;] Mam nadzieję że to samo będę mógł napisać po obejrzeniu całej serii.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  odpowiedzi: 1
  Nayabuck 8.02.2011 11:39
  Fraktal
  Jeśli nie obniżą poziomu, to Fraktal wyląduje w moim TOP 10. Czegoś co tak mnie oczaruje klimatem baśni szukałem od wielu, wielu lat.
  Odpowiedz
 • Dodaj komentarz
 • Recenzja anime