Tanuki-Anime

Tanuki.pl

Wyszukiwarka recenzji

Komikslandia

Komentarze

NANA 2

 • Avatar
  A
  Countach 17.09.2013 22:06
  NANA
  Obejrzałem obie Nany Live Action. Niestety filmy są wyraźnie słabsze od anime, które oceniam bardzo wysoko. Przede wszystkim wycięto sporo wątków – seria mająca ponad 40 odcinków zasługuje na więcej niż tylko 4 godziny. Koniec drugiego filmu skompresowano zdecydowanie za mocno.

  Nie podobali mi się też niektórzy aktorzy. Nana Osaki i Yasu są niemal idealni. Ale Hachiko, szczególnie z drugiego filmu była mało autentyczna, na siłę próbująca udawać postać z anime. Nie wychodziło jej to. Nobu grał w miarę dobrze, ale jako aktor był najgorzej dobrany ze wszystkich. O Reirze właściwie nic powiedzieć nie można prócz tego, że nieźle mówiła po angielsku. Świetna była za to para znajomych Hachiko – świetnie obsadzona i śmieszna (szkoda, że poświęcono im tak mało czasu).

  No i jeszcze – gdzie się podziała dynamiczna, pełna wigoru muzyka z anime? Tu dostaliśmy raczej pop i pop­‑rock niż garażowy, charyzmatyczny punk.

  Filmy oglądało się przyjemnie, ale lepiej zobaczyć je przed anime, w przeciwnym razie zostanie nam spory niedosyt.
 • Avatar
  A
  warsix 9.12.2012 18:10
  Pierwszego filmu nie widziałam, więc nie będę się do niego odwoływać.
  Pominęli kilka ważnych moim zdaniem wątków z anime. Trochę to zabolało, bo jak ktoś nie zna anime (o ile jest taki ktoś kto się zabierze za film), to w sumie może się lekko zgubić. Trochę mnie aktorka Nany denerwowała.. Coś ma nie tak z twarzą. Takumi też. Poza tym, to w miarę ok.
  Muzyka Blast ma niższy poziom niż w anime, Trampest nawet nawet.
  Wielkie słowa uznania dla aktorki Reiry za umiejętność mówienia po angielsku! Szczęka mi opadła jak ją usłyszałam.

  Og to polecam :)
 • Avatar
  A
  Bartek1983 4.02.2012 22:59
  6/10
  Gdyby to była drama ocena była by sporo wyższa a tak od filmu oczekujemy więcej. Lepszej gry aktorskiej to w szczególności no i muzyka jest zmieniona w stosunku do anime jakoś tak mniej przypadła mi do gustu. Najbardziej denerwował Shouji ten aktor to niech się cieszy że wie jak się nazywa. Ogólnie sympatyczni aktorzy choć postacie męskie prezentują się bardziej okazale szczególnie mowa o Takumim duży plus płeć piękna będzie miała na czym zawiesić oko. Minimalne różnice między anime i filmem ale do uchwycenia. Do obejrzenia dla fanów NANY. No i ciekawe wątki potraktowane po łepkach.
  • Avatar
   Bartek1983 4.02.2012 23:28
   Re: 6/10
   Jeszcze jedno denerwujące zmiany obsady w stosunku do części pierwszej
 • Avatar
  A
  Subaru 14.12.2011 15:00
  Cuuuudna piosenka końcowa. Scenę z koncertu z tą piosenką oglądałem kilka razy, fantastyczne.

  Ze wstydem przyznaję, że nie zauważyłem wymiany aktorów… prócz Shina, no korzyść. Pan Matsuyama się absolutnie nie nadawał do tej roli. Nawet.. za duży.

  Wątków związanych stricte z drugoplanowymi bohaterami nie ma, bo objętość filmu by na to nie pozwoliła.

  Akcja się dłużyła, fakt. Ale za to sceny muzyczne wymiotły, rekompensując dłużyzny :D

  Polecam fanom Nany.

 • Avatar
  A
  agatka 13.11.2011 20:56
  Zdecydownie wolę ten film od pierwszego. Shin to moja ulubiona postać i uważam, że Kenichi Matsuyama w jego roli to jakiś żart-- Hongo Kanata za to pasuje. Oczywiście ubolewam, że rola Shina niewielka, jego wątek został właściwie pominięty… Moja druga ulubiona postać to Reira-- myślę, że każdy wie co to znaczy :) Żałuję trochę, że wymieniono Ryuheia Matsudę-- akurat go jako Ren bardzo lubiłam… ale nowy Ren też okay. Hachi mam gdzieś, więc nawet nie zauważyłam zmiany aktorki ;) Świetna rola Takumiego! To po prostu Takumi, jak dla mnie aktor idealnie dobrany.
 • Avatar
  A
  Nelliene 27.09.2011 15:49
  Nana.
  Jak dla mnie gra aktorska w drugiej części ekranizacji była o wiele lepsza niż w pierwszej :3 Co prawda kilka razy przewijałam wątek, ponieważ akcja nieznośnie się dłużyła. Brakowało mi jednego…  kliknij: ukryte  i bardzo mnie to uraziło, ponieważ po serii anime, bardzo cenię te postacie. Poza tym wszystko w jak najlepszym porządku. Moja ocena 7/10. Wyżej się nie ośmielę.

  Polecam wszystkim fanom Nany.
 • Avatar
  A
  SuiKaede 27.07.2011 16:59
  Drugi film oceniam jako nieco słabszy od pierwszego.
  Bezsensowna zmiana aktorów (której na początku nie zauważyłem, jako że oglądałem oba filmy w odstępie paru dni, a rockowa Nana się nie zmieniła – genialnie dobrana aktorka, wygląda, jakby wyszła z kart mangi Yazawy! Niemniej uważam zmianę obsady za błąd, pierwsza Hachiko była bardziej czarująca..), fabuła, która jakoś tak wolniej się ciągnie..
  Być może jest to wina mangi – w końcu film ją dość wiernie odwzorowuje, a problemy Hachiko chyba słabiej się nadają na pełnometrażówkę niż to, co widzimy w pierwszej części.
   kliknij: ukryte 
  Swoją drogą – brawa dla aktora grającego Takumiego, idealnie się spisał w roli zimnego, zamkniętego w sobie, ale jakże atrakcyjnego dla kobiet bawidamka.
  Aktor grający Nobu mógłby wyglądać mniej „wiejsko” – jego twarz w połączeniu z jasnymi włosami nie wyglądała za dobrze…
  Tak czy inaczej, polecam ten film wszystkim fanom Nany. Nie zawiodą się.
  7/10