Tanuki-Anime

Tanuki.pl

Wyszukiwarka recenzji

Otaku.pl

Komentarze

Muteki Koujin Daitarn 3

 • Avatar
  R
  Sezonowy 7.01.2012 17:27
  oceny czytelników
  Minęło kilka godzin od opublikowania recenzji, a już pojawiły się dwa głosy „czytelników”: jedna jedynka i jedna dziesiątka. Stawiam dolary przeciw orzechom, że wystawili je użytkownicy niezalogowani (nie mogę tego sprawdzić, ale idę o zakład; zgaduję, że dopiero większa ilość oddanych głosów odblokowuje opcję „zobacz jak ocenili”?) i że żaden z dwóch delikwentów nigdy nie widział tego anime nawet we fragmencie (choćby dlatego, że stare i długie), ale mimo to postanowili kliknąć, mieszając w statystykach.

  Możliwość wystawiania ocen przez użytkowników niezalogowanych to bodajże największa bolączka, z jaką przychodzi mi się mierzyć, kiedy przy recenzji widzę sumę ocen czytelników. Wzięte z sufitu oceny niezalogowanych, doskonale anonimowe, w większości przypadków przyjmują wartości skrajne („nie lubię mechów, więc daję 1”, „lubię mechy, to dam 10”). Całe szczęście, że przy większej ilości ocen jest możliwość skorzystania z opcji „zobacz jak ocenili”, a tam zerknięcia w oceny użytkowników zalogowanych. Jest niemal regułą, że przy praktycznie każdym anime oceny zalogowanych są wyważone, a wśród niezalogowanych przeważają dozgonna miłość bądź szczera nienawiść, zupełnie jak na jakimś forum politycznym, a to czyni oceny niezalogowanych niewiarygodnymi i zmusza mnie do tego, by je odrzucić jeśli chcę mieć pojęcie o rzeczywistej wartości danego anime.

  Przykłady pierwsze z brzegu, ze strony głównej, wg najnowszych komentarzy:

  [link]
  [link]
  [link]

  I choć rozumiem (co nie znaczy, że się z nimi zgadzam) obiektywne przyczyny, dla których redakcja zdecydowała się na udostępnienie niezalogowanym możliwości wystawiania ocen, to zaciskam zęby zawsze, ilekroć obserwuję u użytkowników takie praktyki i nieodpowiedzialność, żeby nie powiedzieć szkodnictwo. Jakbym widział małpy bawiące się brzytwą.

  Mam tylko cichą nadzieję, że nie jest to wyłącznie moje zdanie.
  • Avatar
   Gamer2002 8.01.2012 01:02
   Re: oceny czytelników
   Co za chamstwo, ja tu myślałem że ktoś w Polsce poza mną obejrzał Datiarna a tu ktoś wykorzystuję moją recenzję na agitacje własnych żalów.

   A opcja zobacz jak oceniali pojawia się dopiero gdy zagłosuje ktoś zalogowany.
   • Avatar
    Sezonowy 8.01.2012 10:18
    Re: oceny czytelników
    Chamstwo i drobnomieszczaństwo, jeśli chodzi o ścisłość.

    Nie miej do mnie żalu, Gamer. Tanuki nie prowadzi otwartej, swobodnej i nieulotnej platformy wymiany myśli i wrażeń (IRC nią nie jest, e­‑maile też nie), gdzie mógłbym wylewać żale i czekać na ich ewentualne ukojenie. Stąd taki a nie inny mój komentarz w miejscu, w którym kropla przepełniła czarę, wg zasady „czasami człowiek musi, inaczej się udusi”. Przynajmniej pogróź palcem tym anonimowym, którzy „widzieli” recenzowane przez ciebie anime i nie zawahali się jasno dać do zrozumienia, że mają na jego temat zdanie skrajnie odmienne od twojego.

    I najważniejsze: za wyjaśnienie kiedy pojawia się opcja „zobacz jak ocenili” szczerze ci dziękuję, bo męczyło mnie to od wczoraj i już nawet zacząłem snuć na ten temat coraz bardziej absurdalne teorie spiskowe. Teraz nareszcie mogę dać odpocząć rozpalonej głowie.
    • Avatar
     Avellana 8.01.2012 10:31
     Re: oceny czytelników
     To się prędzej czy później wytnie, bo faktycznie nie ma związku… Ale tytułem wyjaśnienia: w tym momencie nie ma żadnego „powodu” utrzymywania ocen niezalogowanych czytelników. Po prostu system oceniania jest starszy od systemu kont – kiedy jeszcze nie myśleliśmy o kontach, chcieliśmy dać użytkownikom możliwość oceniania mang i anime, żeby mogli kierować się nie tylko ocenami redakcji, ale także „głosem ludu”. Nie wycofaliśmy takiej możliwości zaraz po wprowadzeniu kont, ponieważ początkowo ocen „zalogowanych” było niewiele i w ten sposób wyrzucilibyśmy w jednym momencie niemal wszystkie oceny użytkowników z serwisu (co pewnie nie zostałoby dobrze przyjęte). Teraz jednak mamy już dostatecznie dużo kont i ocen użytkowników zalogowanych, żeby powoli zaczynać myśleć o wycofaniu tej funkcji, która jest po prostu reliktem starej epoki.

     Od razu dodam, żeby nie było wątpliwości – nie planujemy niczego zmieniać w przypadku komentarzy. Użytkownicy niezalogowani nadal będą mogli swobodnie komentować anime i mangi.
     • Avatar
      Sezonowy 8.01.2012 10:45
      Re: oceny czytelników
      Teraz mam już odpowiedzi na wszystkie wątpliwości, które popchnęły mnie do uprawiania pasożytnictwa na recenzji Gamera.
      Dziękuję za wyjaśnienie i nadzieję.