Tanuki-Anime

Tanuki.pl

Wyszukiwarka recenzji

Kyaa! - magazyn o animacji, mandze i kulturze japońskiej

Komentarze

Queen Emeraldas

 • Avatar
  R
  BlaXk Magic Mushroom 8.09.2012 13:23
  Mały błąd?
  A nie przypadkiem 4x31 min? W każdym razie ja widziałem cztery półgodzinne OAV „Queen Emeraldas” – dwa odcinki zakończone konfrontacją z władczynią Affresian, plus jeszcze dwie odrębne historie, w których losy Hiroshiego i Emeraldas ponownie się splatają.
  • Avatar
   Avellana 8.09.2012 13:45
   Re: Mały błąd?
   W zasadzie powinno, kiedy recenzowałam tę OAV, wszystkie źródła mówiły tylko o dwóch odcinkach – o tych dwóch pozostałych dowiedziałam się dobre kilka lat później. Miałam zamiar po obejrzeniu całości lekko przerobić recenzję, ale… Już nie pamiętam, czemu tego nie zrobiłam. Na razie zastosuję tymczasowe rozwiązanie, które pewnie zostanie na wiek wieków.
   • Avatar
    BlaXk Magic Mushroom 8.09.2012 17:32
    Re: Mały błąd?
    Chyba nie warto przerabiać recenzji. Ma w zasadzie wszystko czego potrzeba, a pozostałe dwie historie niewiele wnoszą, no może poza pojawieniem się Tochiro i Harlocka w ostatniej. Poza tym nie widzę zbytniego zainteresowania twórczością Leijiego Matsumoto. Wielka szkoda, bo te anime mają niepowtarzalny klimat.
    • Avatar
     Eire 8.09.2012 18:03
     Re: Mały błąd?
     Większość odpada na poziomie starej kreski. Problem w tym, że grafika to nie jedyne co u Matsumoto się zestarzało. Filmy i OVA trzymają się dość dobrze, ale serie nie dość, że straszą- nawet jak na tamte czasy- nie najlepszą kreską to jeszcze nie trzymają ciągłej linii fabularnej, a po drugim czy trzecim razie maglowanie tych samych pomysłów robi się niestrawne.