Tanuki-Anime

Tanuki.pl

Wyszukiwarka recenzji

Kyaa! - magazyn o animacji, mandze i kulturze japońskiej

Komentarze

Gintama'

 • Avatar
  A
  wicked 4.12.2013 17:01
  10/10
  Absolutnie genialne. Budziłam sąsiadów niekontrolowanymi atakami śmiechu, gdy oglądałam Gintamę' w nocy. Pierwsza seria bardzo mi się podobała, ale kontynuacja jest doskonała. Humor jeszcze bardziej bezkompromisowy niż wcześniej. Nie przeszkadzały mi nawet te poważniejsze odcinki, jak to czasami bywało w pierwszej serii. Godne polecenia każdemu, kto szuka świetnej bardzo oryginalnej komedii, komu nie przeszkadza „toaletowy” i absurdalny humor. Postacie świetne, każdy mi się spodobał (nawet nie jestem w stanie wskazać ulubionej, bo wymieniłabym całą obsadę). Wielki plus za seiyu (Gintoki i Hijikata – oskara bym im dała)
 • Avatar
  A
  Subaru 17.12.2012 12:13

  Nie sądziłem, że da się zrobić serię lepszą od pierwszej. A więc nadal jestem w szoku.


  Absolutnie, totalnie genialne! Kilkadziesiąt odcinków ciągłego bólu brzucha ze śmiechu, humor jest wszechobecny i jest jeszcze śmieszniej niż w serii pierwszej.

  Przy tym rozdzielczość odcinków jest lepsza, grafika bardzo ulepszona, więc ogląda się to miodnie.

  Bardzo chętnie wrócę do tej serii, poprawa nastroju gwarantowana. Nie miałem zupełnie uczucia przesytu, mało tego – z wielką chęcią włączałem każdy kolejny epizod, bo twórcy co rusz czymś zaskakiwali. Och, ten Szogun xD idealny jako deska do snowboardu i nie tylko.

  Seiyuu to mistrzowie. Po prostu mistrzowie. Nawet jeśli nie lubiłoby się „Gintamy” jako takiej, to warto choć aktorów posłuchać.

  Czuć też ten swojski klimat, dużo dystansu twórców do swojego środowiska.
  Chcę wypisać wady, a nie widzę, widocznie zbyt mikroskopijne. Straszne uczucie.

  No to 10/10? Na pewno w swojej kategorii na 10 zasługuje.
  • Avatar
   Kaioken 17.01.2018 20:06
   Nie sądziłem, że da się zrobić serię lepszą od pierwszej
   ? Jestem na około 140 odcinku pierwszej serii Gintamy i oglądanie idzie mi tak mozolnie, ta seria jest tak idiotycznie głupia, że ręce opadają. Przy niektórych żartach można się porzygać, poza tym one są tak denne (i powtarzające się), że nie sposób tego opisać. Kompletnie nie rozumiem rozpływu nad tą marką. Poważnej fabuły szukać raz na 50 odcinków i to na jedyne góra 2­‑3 odcinki .. druga, trzecia, czwarta i kolejne serie są takie same? Jeżeli tak to chyba sobie daruję kończenie pierwszej i rzuce tą pseudo parodie w cholere ..
 • Avatar
  A
  ja 4.01.2012 18:55
  Anime miazga, rozpuszcza mózg i o to chodzi.lepsza ta seria od pierwszej albo pierwszej nie pamiętam tak dobrze. Trochę może niektórych odstraszyć tzw.humor klozetowy,ale jeśli nie boicie się tego to oglądać!!Bohaterowie ekstra,i główni i drugoplanowi. Każdy inny, każdy ze świetnym charakterem. Muza też fajna i projekty postaci p.s.SZOGUN RLZ
 • Avatar
  A
  Elle S. 15.10.2011 16:06
  Moim zdaniem pierwsze 2 odcinki – cudo, potem trochę (tylko trochę) gorzej, a jeszcze potem coraz lepiej. :P
 • Avatar
  A
  U 27.08.2011 18:24
  Pierwsze odcinki wydawały mi się nieco nudne, ale potem się rozkręciło i wszystko jest świetne jak w pierwszej serii. ^^
  • Avatar
   bassty 14.10.2011 21:19
   a mnie pierwsze 2 odcinki zmiażdżyły totalnie xD nic ,oglądam dalej(oby później było tak samo dobrze)