Tanuki-Anime

Tanuki.pl

Wyszukiwarka recenzji

Komikslandia

Komentarze

Dog Soldier

 • Avatar
  A
  Kurubuntu 26.03.2017 20:09
  Męczyłem Psa Żołnierza przez 3 miesiące
  O! Udało mi się znaleźć coś nudniejszego od Bio Huntera! A na serio nawet procenty nie pomogą, tak zły jest to film. Paskudna grafika, ilość scen które nie wypalają wzroku można policzyć na palcach jednej ręki, zero momentów które choć trochę mogły by umilić oglądanie, już ten mierny Bio Hunter miał chociaż tą scenę z cyckiem (zresztą najlepszą w całym filmie). Godny polecenia ludziom których się nie lubi.
 • Avatar
  A
  Pazuzu 30.05.2012 23:24
  Dobre to było
  Nie powiem, uśmiałam się setnie. Takiego natężenia absurdu i kretyńskich sytuacji dawno nie oglądałam. Z nożem na faceta z pistoletem, ostrzał człowieka z działka samolotowego, rzutki vs karabin gdzie rzutki wygrywają, arsenały brane z nieba i, oczywiście, scena dozbrajania się z obowiązkowym wiązaniem bandamy na czole. Wszystko tu mamy i to bardziej. Do tego ta wspaniała oprawa graficzna – gubienie anatomii, „zapominanie” o kluczowych klatkach animacji, koszmarnie sterylne tła i sprytne „przeskakiwanie” nad trudniejszymi ujęciami. I dynamika walk, montaż strzelanin, a końcowy pojedynek na noże… po prostu cud, miód i orzeszki.
  Tak na serio, to po prostu kocham sensacje z lat 80­‑tych, więc od samego początku klimat mi leżał. I wprost uwielbiam beznadziejne kino, więc wykonanie też mnie zachwyciło. I jedyne czego żałuję, to tego, że miałam za niski poziom alkoholu we krwi, bo aż się prosiło o browarka dla podkreślenia klimatu.
  Z oceną mam problem, bo na jedynkę (w mojej prywatnej skali tragicznie złe filmy gwarantujące świetną zabawę) to jednak trochę brakuje. Z kolei na dwójkę (po prostu tragicznie złe filmy, których oglądanie jest męką) jest za dobre. Damy więc 1,5. Polecane na posiadówki z kumplami pamiętającymi czasy VHS'u. Ubaw gwarantowany.
 • Avatar
  R
  nekobasu 25.05.2012 17:00
  2 pytania do 2. zdania z "2 zdań o"
  nie to, że się czepiam, ale próbuję to rozkminić:
  1) czego to anime jest adaptacją?
  2) jak może nawiązywać do kina akcji lat 80., skoro jest z 1989 roku?
  • Avatar
   Tassadar 25.05.2012 23:22
   Re: 2 pytania do 2. zdania z "2 zdań o"
   Służę wyjaśnieniem:
   1) Adaptacja mangi zapominanej do tego stopnia, że nie ma o niej nawet wzmianki na MAL. Zdobycie egzemplarza graniczy z cudem a i bez znajomości japońskiego nawet nie ma co podchodzić, dlatego temat po prostu pominąłem. Zwłaszcza, że jeśli oryginał jest równie tragiczny co anime to i fatygować się nie warto z szukaniem.
   2) Nie rozumiem czemu nie może. Nawiązuje do tradycji kina a nie anime – filmów takich jak Commando, Rambo, Zaginiony w akcji, Życzenie śmierci i dziesiątek, jeśli nie setek podobnych, które w tamtym okresie biły rekordy popularności. Efektem tego bły też mangi i anime, których autorzy nawiązywali do tej tradycji (wówczas jeszcze mody) np. City Hunter, Crying Freeman, czy właśnie Dog Soldier.
   • Avatar
    nekobasu 26.05.2012 10:19
    Re: 2 pytania do 2. zdania z "2 zdań o"
    all clear, dzięki!
 • ojaniemoge 24.05.2012 13:12:06 - komentarz usunięto