Tanuki-Anime

Tanuki.pl

Wyszukiwarka recenzji

Yatta.pl

Komentarze

Alice

 • Avatar
  A
  Pazuzu 5.01.2014 19:37
  Najbardziej zadziwiający w tym anime jest rok powstania – oglądając je byłam święcie przekonana, że pochodzi z lat 70­‑tych, najpóźniej początku 80­‑tych, a nie jest dekadę późniejsze! Kreska, sposób prowadzenia fabuły (słowo cholernie nie adekwatne, ale trudno), animacja, muzyka, humor, a nawet podejście do erotyki… wszystko wskazuje na produkt o co najmniej dziesięć lat starszy, niż jest w rzeczywistości. Nie jest to do końca wada, bo jednocześnie miałam przemożne wrażenie, że oglądam bardziej brutalną i dużo bardziej erotyczną wersję Lupina III, ale zaleta to to też nie jest.
  Co poza tym? Oglądając Alice bawiłam się dość dobrze, ale mimo całego szaleństwa jakie panowało na ekranie, gonitwy wydarzeń, dużej dawki golizny i przemocy, i oczywiście humoru, seans mi się ździebko dłużył i mnie znużył. Niby jest wątek główny, ale całość była tak poszatkowana, że wyglądała jak zestawienie streszczeń kilku odcinków dłuższej serii. Wątek gonił wątek w w efekcie całość nie tyle zaciekawiała czy trzymała w napięciu, ale właśnie nużyła.
  Oceniam jako 5/10 i radzę traktować jako ciekawostkę, niż normalne anime akcji.

  Na koniec dwie prośby do Szanownej Administracji: po pierwsze, anime występuje częściej pod tytułem „Monkey Punch no Sekai Alice”, po drugie ważną rolę pełnią w nim cyborgi. Warto by uzupełnić więc ogryzek.