Tanuki-Anime

Tanuki.pl

Wyszukiwarka recenzji

Magnificon Expo 2018

Komentarze

Shinryaku!? Ika Musume

 • Avatar
  A
  Gosunkugi 5.02.2012 14:46
  minimalnie słabsze
  Sezon 2 jest minimalnie słabszy od pierwszego… ale nie jest źle. Może nie byłem do końca zadowolony, bo pomiędzy pierwszym a drugim sezonem przeczytałem większość rozdziałów mangi, no i przez to nie było zaskoczeń, a wszystko wydawało mi się przewidywalne.

  Moim zdaniem trochę za dużo było tu Sanae (to dziwne, bo choć lubię tę postać, czułem przesyt jej obecnością), a za mało Nagisy.
 • Avatar
  A
  kokodin 22.01.2012 21:15
  bla bla bal
  Moim zdaniem pierwszy sezon postawił drugiemu bardzo wysoką poprzeczkę. W rzeczywistości i w pierwszym były nudnawe odcinki, ale zapchane przynajmniej ciekawą graficznie oprawą. Brakiem dekoltów i ogromną ilością karykatur. Z resztą po przebraniu losowych rozdziałów dosyć nierównej mangi na pierwszy sezon, na kolejne zostały już tylko resztki. Po pierwszym „tygodniowym” obejrzeniu tego serialu też byłem nie do końca zadowolony. Pierwszy obejrzałem 9 razy w czasie emisji, z napisami lub bez. Drugi w sumie do połowy 6 i z każdym kolejnym odcinkiem raz mniej. Zmiany jakie rzeczywiście zaszły:
  Pogorszona oprawa graficzna. brak odgłosów macek przy zwykłym chodzeniu, niepotrzebne cycki, i brak karykatur. Poza tym wybrano kilka niefortunnych rozdziałów. Mimo to serial nie jest wiele gorszy od poprzedniego. Da się go obejrzeć z pierwszym sezonem jako całość. A i pośmiać też jest się z czego, chociaż to w zasadzie 2/3 potencjału. Jedyne co mam za złe to brak porządnego rozwinięcia „bohaterki z ostatnich odcinków” . Ta ośmiornica musi kiedyś przestać być takim ideałem, opiekunem i tak dalej.
  Jako Ika fan nie jestem w stanie nie powiedzieć: to była dobra Ika, szkoda że tylko na miarę możliwości, nie potrzeb :P
  • Avatar
   Orzi 22.01.2012 23:59
   Re: bla bla bal
   Z całym szacunkiem, ale dostrzeganie cycków w Ice Musume, cóż… Jest co najmniej zastanawiające xD . Ta seria nie ma kreski pod fanserwis, a bohaterki w strojach kąpielowych pojawiały się i wcześniej, w końcu akcja na plaży etc.
   • Avatar
    kokodin 23.01.2012 22:43
    Re: bla bla bal
    Wytłumacz mi więc po co wstawiono postać z drużyny basebolowej na czołówkę z wielkim kadrem w głąb. I to nie było na plaży! Przesadzam, bo lubiłem tą postać w ubraniu :P, Później ta sama dziewczyna w odcinku ubrana też w stylu Sanae brr. I to się jakoś uczepiło mózga. Być może niesłusznie. Bo w pierwszym odcinku wystąpiło 2 razy a później tej konkretnej postaci prawie nie było.
    • Avatar
     Orzi 24.01.2012 12:02
     Re: bla bla bal
     Widzisz, ja nawet tego nie zauważyłem – mózg mi się już chyba wyćwiczył na ignorowanie irytującego fanserwisu xD . W każdym razie po słabym początku, późniejsze odcinki tej serii trzymały poziom.
 • Avatar
  A
  Solarius Scorch 4.12.2011 00:29
  Było lepiej
  Ja przyznam, że kilka razy parsknąłem śmiechem, ale faktycznie to już nie to. Pierwszy sezon to chyba moja ulubiona komedia anime oprócz Azumangi, a część drugą… po prostu się miło ogląda. Szkoda.
 • Avatar
  A
  PTB 17.11.2011 18:53
  Niestety ten sezon jest dużo gorszy brak dobrego humoru który był przy pierwszym sezonie.Niestety te same postacie,choć może później będą jakieś nowe jestem dopiero po 5 odcinku.Szkoda że jest spadek jakości anime… Ocena 6-/10
 • Avatar
  A
  Orzi 17.10.2011 21:49
  Ka?
  Czy to tylko ja, czy seria się zrobiła jakby bardziej infantylna?
  • Avatar
   Dalek-baka 17.10.2011 22:30
   Re: Ka?
   Zrobiła się.
   W sumie podobnie jak Working'!!
   ale ta przynajmniej zachowuje pozory bycia śmieszną
  • Avatar
   Antanaru 18.10.2011 16:06
   Re: Ka?
   Infantylna była już wcześniej, ale teraz zrobiła się nie do zniesienia. Humoru w nie tyle, co kot napłakał. Widać, że twórcom skończyły się pomysły.

   Jedyną nadzieją na humor w tym sezonie są Working'!! i Ben­‑To.