Tanuki-Anime

Tanuki.pl

Wyszukiwarka recenzji

Studio JG

Komentarze

Gunslinger Girl

 • Avatar
  A
  oo44wo 10.04.2014 23:03
  Super
  Niezwykłe anime. Spodobało mi się do tego stopnia że obejrzałem raz, przeczytałem całą mangę, po czym obejrzałem drugi raz. I muszę powiedzieć że chyba po raz pierwszy widziałem tak dokładną ekranizację mangi.

  Postacie są dobrze skonstruowane. Niezwykle dobrze wyszło połączenie znieczulicy oraz niewinności u dziewczynek. Także warto zwrócić uwagę na ich opiekunów. Otóż wszystkie motywy ich działań, oraz podejmowane decyzje są wynikają z ich charakterów, ich wspomnień oraz z sytuacji, a nie, jak czasami się zdarza, z woli autora. Jednakże zakres historii przedstawionej w anime niestety nie pokazuje wspomnień wszystkich z opiekunów, tak naprawdę te z dalszej części mangi, de facto najciekawsze, pozostają jedynie zasugerowane.

  Fabuła jest mocno epizodyczna, oraz ma całkiem pesymistyczną wymowę. Szczerze mówiąc uważam to za jeden ze sporych plusów tej produkcji. Wprowadzenie jakiejkolwiek intrygi tylko zepsuło by ten świetny klimat, który stanowi główną zaletę tego tytułu. Jest on budowany oszczędnymi dialogami, jak i odpowiednio wpasowanymi chwilami milczenia. Tak więc jeśli ktokolwiek z widzów spodziewa się dużej dawki akcji oraz strzelanin, to zapewne odpadnie jeszcze w pierwszych odcinkach.

  Sama oprawa audiowizualna jest wyśmienita, szczególnie patrząc na rok wydania. W przypadku muzyki na szczególną uwagę zasługują opening i ending, które są niezwykle klimatyczne, oraz, jak na anime, dość nietypowe. Wyśmienite jest także zastosowanie 9 symfonii Beethovena w ostatnim odcinku. Że tak powiem tekst świetnie wpasowywał się w wydźwięk zarówno sceny jak i całej historii.

  Dla niektórych zapewne będzie przegadane oraz za mało rozrywkowe, ale jako dramat sprawdza się niezwykle dobrze. Jako że nie potrafię znaleźć żadnych większych błędów w żadnym aspekcie anime, oraz że ten tytuł po prostu mnie zachwycił, wystawiam mu ocenę 10/10. Oby powstawało jak najwięcej takich anime, czyli nienafaszerowanych moe oraz głupotą, oraz nie uważających widzów za półgłówków, którym do jakiejkolwiek głębszej myśli, czy nawet do wzruszenia, potrzeba zalania melodramatyzmem i pseudo inteligentną gadką o niesprawiedliwości świata.
 • Avatar
  A
  Jano 10.12.2012 19:11
  O tym, że Włochy mimo rajskich krajobrazów wcale rajem na Ziemi nie są, wiedzą wszyscy. Leniwe i cwaniackie południe, niewiele lepsza północ z jej piemonckimi separatystami, przeżarci korupcją politycy, a wszędzie mafia. Do tego zagrożenie terroryzmem i wszechobecna, rozpanoszona przestępczość.


  To wstęp do anime czy do rzeczywistości ? :) bo patrząc na obecną sytuację na południu…
  • Avatar
   Chemik89 11.12.2012 00:25
   cofnij sie do daty powstania recenzji i sobie odpowiedz ;p
   • Jano☻_reg 15.11.2013 22:46:35 - komentarz usunięto
   • Jano_log 15.11.2013 23:43:55 - komentarz usunięto
 • Avatar
  A
  Diablo 29.07.2012 23:53
  Hmm...
  Seria na pewno na swój sposób niezwykła. Trudno przejść obok niej obojętnie, nie odczuwa w czasie seansu żadnych emocji czy nie nabawić się przemyśleń. Oczywiście ma swoje wady, takie jak nieszczególnie dobra, uproszczona grafika i animacja, czy dość sporą i jak na mój gust irytującą epizodyczności i nieco pomieszaną chronologię historii. Ale nie zmienia to faktu, że sam w sobie tytuł jest naprawdę interesujący, zmuszający do refleksji. No i ta świetna muzyka…
 • Avatar
  A
  Slova 6.01.2012 00:59
  Ocena grafiki zdecydowanie za wysoka. Może za pierwszy razem tego nie widać, ale oglądając anime po scenach czy w programach do obróbki wideo, gdy kilka razy trzeba przyjrzeć się tej samej scenie, a nawet klatce, rysunki sa bardzo uproszczone, zwłaszcza w późniejszych odcinkach. Pierwszy – 8/10, następne to już tylko przeciętnie zrobiona animacja, co rzuca się w oczy w trakcie pościgu samochodowego w jednym z odcinków.
  • dsdss 16.02.2013 10:38:32 - komentarz usunięto
 • Avatar
  A
  Alart 1.06.2011 15:46
  Do anime
  Anime bardzo specyficzne. Przedstawia życie codzienne przystosowanych do zabijania dziewczynek. W rzeczywistości byłoby to typowe slice of life, gdyby tylko zamiast uroczych asasynek o niesamowicie rozbudowanych tragikomicznych uczuciach wystąpiły panie z warzywniaka o niesamowicie rozbudowanych tragikomicznych uczuciach.
  Co zmienia motyw zabijania i szczątki kryminału? Poza nazwą gatunku niewiele. Życie w warzywniaku jest nudne i przewidywalne- tutaj też. A nawet momentami bardziej.
  Jeśli chodzi o wyciskające pastę z tubki historie dziewczynek są one bardzo przerysowane. Jakby popatrzeć uważniej nie są to historie ani nadzwyczajne, ani jakoś specjalnie smutne- przecież nie tresowaliby osób z dobrych, kochających rodzin, doskonale spełniających się w społeczeństwie. Z pastelową oprawą graficzna i przejmującą muzyką wszystko co melancholijne wydaje się „bardziej”. Momentami miałem wrażenie że jedna z nich zatrzaśnie się w schowku na miotły i przedstawią to jako traumatyczne przeżycie, które wpłynie na dalsze życie.
  Warto też wspomnieć o przesłaniu: jeśli zrobicie z mniej lub bardziej patologicznie wykrzywionych dziewczynek zabójczynie będą one miały różne problemy psychiczne.
  Dobry opening i ending, świetnie dostosowana oprawa graficzna, niezły klimat. Tylko że wystawy obrazków z Włoch i koncerty to jedno, a anime to drugie…
  Warto wspomnieć o krwawych scenach. Doskonale kontrastują z nudnym i nijakim charakterem reszty- anime staje się jeszcze bardziej nudne i nijakie, a sceny jeszcze bardziej krzykliwe.
  Polecam osobom, które lubią obejrzeć coś, żeby potem sobie wkręcać, że było to głębokie. Z pewnością, po obejrzeniu Gunslinger Girl westchną i poczują się dorosłe o kolejne 20 lat więcej.
  Nie polecam 2, traci charakter nie tracąc wad.
  • Anielski_Pyl 1.06.2011 15:56:58 - komentarz usunięto
  • Avatar
   Plej 14.03.2012 21:38
   Re: Do anime
   „Racja jest jak du**, każdy ma swoją”
   Józef Piłsudzki
   Nie zadowolisz nikogo, bo gusty są różne.

   Ja miałem ochotę na poważniejszą serię(A że kiedyś leciała na kanale zwanym Hyper, to miałem już jakiś obraz) i się nie zawiodłem.

   Z kolei nie podobało mi się przejście z takiej patologii(po pierwszych dwóch odcinkach miałem takie odczucie) do serii przyzwoitej, akurat zawiązanie akcji i przedstawienie postaci im się nie udało.


  • Avatar
   iazen540 15.11.2013 17:20
   Re: Do anime
   Nie ma to, jak krytyka ważywniakowego krytyka. Okrucięstwo ludzi w stosunku do małej Henrietty, jakie jej zadano, czy Trieli, to dla niego nudy, a nie ludzki dramat. Co tu mówić o smutnym dzieciństwie w szpitalu, przecież to nudy, nie ? Niektórzy przecież oczekują traumy po wyrywaniu nóg z dupy i orgi przez dziurki od nosa i kanaliki łzowe w oczach, a i to by było za mało. Ktoś tu miał, bądź ma szczęśliwe dzieciństwo. Jak dla mnie anime to pokazuje ludzki dramat i ani trochę nie chcę myśleć kategoriami “nudne/nie nudne”. Nie tędy droga. Takie myślenie, to ma mój mały, sześcioletni brat, który przychodzi do mojego pokoju, tylko wtedy, kiedy na ekranie mojego telewizora pojawia się jakiś potwór, czy scena walki. Wiadomo, że dramat dzieci szkolonych na zabójców robi większe wrażenie, ale takie chwyty są konieczne, żeby człowiek zaczął myśleć o czymś więcej, o niż o samej akcji i kresce. Co do warsztatu artystycznego, to nie chce mi się tego oceniać zbytnio, bo dawno zrozumiałem, że każdy warsztat ma swoje wady i uproszczenia, a wszystko polega na tym, czy to zaakceptujemy, czy nie. Mi się podobało.
 • Avatar
  A
  marin 18.03.2011 20:57
  dzieci z bronią
  Najsmutniejsze jakie do tej pory obejrzałam. Anime dla starszego widza, młodszy raczej nie dostrzeże wartości tej serii. Uzna, że jest zbyt spokojne i poważne. Przejmująca muzyka, szczególnie ending. Ode mnie 9/10.
 • Avatar
  A
  pewupe 8.07.2010 19:25
  ahh
  Jedno ze smutniejszych anime.. historia dość okrutna..  kliknij: ukryte obejrzeć, może dać do myślenia..
 • Avatar
  A
  zrobciu 13.05.2010 07:11
  Rewelacyjne...
  Tego anime nie da się skomentować ot tak sobie. Gunslinger Girl najnormalniej w świecie wciska w fotel, oprawa muzyczna, niesamowicie drobiazgowa kreska (wiem że to śmieszne ale nie mogłem oderwać oczu od cukru rozpuszczającego się w filiżance), oprawa graficzna to prawdziwe dzieło sztuki.
  Fabuła Gunslinger Girl skoncentrowana jest na losie dziewczynek – zabójców, opowiada o tym jak się znalazły w Stowarzyszeniu dla Społecznego Dobrobytu, jak są „konstruowane” i szkolone. Pokazuje również relacje bohaterek z opiekunami (każdy kto chciałby się dowiedzieć czegoś więcej o ich losach powinien obejrzeć serię II).
  Jak dla mnie genialne anime, jednakże nie dla każdego, miłośnicy „kina akcji”, fanserwisu mogą być nieusatysfakcjonowani, ponieważ seria mimo, iż pełna strzelanin itd, posuwa się swoim, spokojnym i wyważonym tempem, a laseczek w przykusych spódniczkach machających biustami, nie znajdziemy tu ani na lekarstwo.
  Podsumowując: genialna seria z tych „poważnych”, naprawdę warta obejrzenia. Polecam
  10/10
 • Avatar
  A
  hakman4 28.04.2010 11:06
  Świetne!
  Fabuła tego anime jest wyborna.Nie jest możliwe na co dzień oglądanie dziewczynek posługujące się każdą bronią ręczną.To fakt ,że mało dowiadujemy się o naszych bohaterkach lecz i tak nie trzeba narzekać na dobre przedstawienie zdarzeń każdej z dziewczynek będącej w szeregach tajnej organizacji.
  Przedstawienie graficzne jest świetne i odpowiednio zrobione żeby utrzymać realizm.
  W tej serii wszystko kręci się wokół uczuć,relacji jakie mają bohaterki do swoich opiekunów i nie tylko,a zabijanie terrorystów jest tylko tłem dla fabuła żeby była bardziej ciekawsza i oryginalniejsza.
  Co do muzyki? Boska,przez pewien okres często jej słuchałem.Rytm piosenki jest mocny, ale głos piosenkarki spokojny lecz wyraźny.I to moim zdaniem sprawia,że ta piosenka jest świetna.
  Może kiedyś skusze się na druga serie.
  Ocena końcowa 9/10.Polecam.
 • Avatar
  A
  FifiHyuga 14.12.2009 02:27
  Cudo!
  Na początku chciałbym powiedzieć , iż to jedno z najlepszych anime jakie dotąd miałem okazje oglądać.
  Cudowna kreska , fabuła , muzyka i postacie.
  Pięknie opowiedziana historia dziewczynek , lecz jak dla mnie zbyt krótka. Fabuła została świetnie przygotowana , lecz nie na taką ilość odcinków. Zbyt mało dowiedzieliśmy się o naszych bohaterkach , lecz to co zostało pokazane ujmuje wszystkie ważniejsze wątki.
  Grafika – Cudowna! Brak tu jakiegokolwiek fanserwisu w postaci 10­‑latek , z ciągniętymi piersiami po podłodze.
  Muzyka świetna. Opening jak i Ending na dobrym poziome. Utwory w trakcie walk czy innych scen idealnie dopasowane do czasu , miejsca i akcji.
  Jak już wcześniej zostało wspomniane pomysł z " tajną organizacja " został trafiony w dziesiątkę.

  Ogólnie anime z gatunku " majstersztyków " ! – Jestem już zmęczony , bo jest 2 w nocy , więc szybko skończę.

  Ocena końcowa 9.5/10. xD
 • Avatar
  A
  THeMooN 28.03.2009 23:13
  Prawdziwa perełka
  Jedno z najlepszych anime jeśli chodzi o fabułę i postaci. Graficznie też bardzo przyzwoicie aczkolwiek zauważyłem kilka drobnych błędów. Muzyka? Wspaniałe openingi i endingi (piszę tak, ponieważ oglądałem obie serie i OVA), które wpisuję w listę moich ulubionych :) No ale wracając do fabuły i postaci to jestem naprawdę pod wrażeniem tego co zobaczyłem. Każda z grających tu postaci zasługuje na osobną historię, dogłębniej opowiedzianą bo jak na mój gust to stanowczo za mało odcinków jest tak w serii pierwszej jak i drugiej. Chciałbym móc poznać ich wszystkich nieco bardziej. Sama historia opowiadająca o tajnej organizacji, która wykorzystuje „młode umysły” jest moim zdaniem trafiona w dziesiątkę. Oglądając to można zobaczyć to „od kuchni”, co mnie bardzo się spodobało a na dodatek okazało się, że te dziewczynki nie są zwykłymi maszynami do zabijania, mają także uczucia, pragnienia, pasje, itd. pomimo iż przeszły pranie mózgu. Chyba byłbym szczęśliwy mając możliwość poznana tych dziewczyn. Oczywiście więź między Henriettą i Jose bardzo przypadła mi do gustu ale nie tylko oni są tu interesującą „parą”. Właściwie to każde „rodzeństwo” -tak ich nazywają- jest niesamowite i niepowtarzalne. Jestem pod głębokim wrażeniem opowiedzianej tu historii. Oby więcej takich anime.

  10/10

  PS. trochę jestem zdziwiony, że do tej pory nie ma recenzji serii drugiej i odcinka OVA.
  • Costly 29.03.2009 00:45:17 - komentarz usunięto
 • Avatar
  A
  nova 16.01.2009 22:29
  prawdziwy diament... choć odrobinkę niedoszlifowany
  anime fantastyczne. tematyka trudna, bardzo ciekawa (do tej pory w anime bardzo rzadko poruszana) no i dość kontrowersyjna.

  szczerze, muszę przyznać, że zanim obejrzałam serię, nie bardzo spodobał mi się pomysł obsadzenia 10­‑letnich dziewczynek w rolach zawodowych zabójczyń, posługujących się bronią niemal tych samych rozmiarów, co one same. po prostu myślałam ,że to będzie kolejna „krwawa jatka” (już raz się tak na pewnym tytule przejechałam…) a teraz gratuluję samej sobie (mała skromność ;p), że coś mnie podkusiło, żeby obejrzeć ów anime. chociaż muszę przyznać, że pierwszy odcinek wcale mnie nie zachwycił. dopiero później cała akcja się rozkręciła- choć trudno tu mówić o jako takiej akcji, bo większa uwaga została skupiona na wrażeniach bohaterów.
  ale to jest w tym anime piękne- wreszcie ktoś potrafił stworzyć wspaniały tytuł o tematyce psychologicznej, który nie zanudzał do tego stopnia, że z utęsknieniem czekało się na jakąś bijatykę. tak naprawdę, to mnie sto razy bardziej obchodziły reakcje i odczucia poszczególnych bohaterów niż możliwość obejrzenia kolejnych misji, które swoją drogą, nie były aż tak „przebarwione”, jak w niektórych anime (mam tu na myśli parskanie krwią na 10 metrów czy uporczywe podnoszenie się do walki, pomimo otrzymanych już co najmniej 5 ran śmiertelnych), a mimo wszystko momentami dość przerażające (właśnie ze względu na swój realizm).

  i muszę się przyznać, że ostatni odcinek mnie powalił- ryczałam podczas niego jak dziecko ^.^'

  jedyne,co może się nie podobać to… długość. myślę, że gdyby zrobić kilka odcinków więcej (wcale nie musiałoby być standardowe 26 czy 24), to byłaby większa szansa na lepsze zapoznanie się z innymi bohaterami niż Henrietta i Jose (bo to głownie wokół nich jest skupiona fabuła).

  ogółem, gorąco polecam ten tytuł wszystkim fanom, a szczególnie tym, którzy oczekują od anime czegoś więcej niż ładna kreska i multum akcji rodem z Tomb Raider…
 • Avatar
  A
  kitket 12.01.2009 20:25
  gorąco polecam :)
  co prawda wydaje mi się, że nie jest to anime dla każdego. Ci, którzy nie lubią dużej ilości strzelanin, brutalności ani zbytniego wgłębiania się w psychikę postaci mogliby się trochę nudzić.
  chociaż nawet takim osobom nie zaszkodziłoby obejrzenie tego anime.
  zachęca do tego świetna (według mnie) animacja oraz bardzo ciekawe postaci…
  suma sumarum- chyba każdy znalazłby coś dla siebie. aha, z tym że, nie sądzę, żeby to był odpowiedni tytuł dla osób poniżej pewnego wieku- w końcu jest to bardzo dobre anime, ale wciąż nieco brutalne…
 • Avatar
  A
  Plecam 28.12.2008 13:00
  :)
  Jak dla mnie perełka, drugi sezon juz nie ma tego w sobie co pierwszy, pewnie przez zmiane kreski i elementów fabuły. Ale tutaj wszystko jest sliczne. Pozdro
 • Avatar
  A
  Altramertes 27.12.2008 19:29
  Bardzo dobre
  Bardzo dobre anime o poważnej i de facto trudnej tematyce. Moim zdaniem szkoda, że ma tylko 13 odcinków ( dobrego nigdy za wiele ), ale i tak jest się z czego cieszyć ( drugą serią oczywiście:) ). Jedyna naprawdę poważna wada związana z tym tytułem, to trudna jego dostępność, jeśli oczywiście nie zamierzamy go kupić, czyli jednym słowem większość fanów może się zdeczka zdenerwować z powodu niskiej liczby dostępnych źródeł, a i te nie są , niestety najwyższych lotów. Ale i tak gorąco polecam
 • Avatar
  A
  Cainite 14.12.2008 22:15
  Świetne
  Seria ocierająca się o doskonałość. Bardzo smutna, stawiająca trudne pytania… Kreska jest najwyższej klasy, animacja świetna, muzyka klimatyczna i pasująca do tematyki. Wprawdzie odcinków jest niewiele, ale czującym niedosyt polecam przeczytanie mangi – jest ongoing, a anime jest wierną fabularnie (z jednym małym wyjątkiem) jej adaptacją. Jednak jest to seria absolutnie tylko i wyłącznie dla dorosłych, mogąca wzbudzać duże kontrowersje.

  Żaden deszcz juchy, żadne wypruwanie flaków i gore, żadne ilości nagości tak bardzo nie kwalifikowałyby tego dzieła do kategorii 18+ jak krótka scena, w której na oko dziesięcio­‑dwunastoletnia dziwczynka rozmawia z lekarzem… „W tym miesiącu zabiłam tylko czterech ludzi, ale w zeszłym dziesięciu! To pewnie więcej niż Triela!”... Brrr…

  Tak naprawdę, moim oczywiście zdaniem, główną treścią tego anime nie jest akcja ani zapis walki z terrorystami. Jest nią ukazanie i całej gamy więzi łączących fratello – od skrajnego użytkownik­‑narzędzie aż po brat­‑siostrzyczka. Poznajemy historię oraz zawartość umysłów każdej z dziewczynek. Widzimy, jak w jednej chwili są zimnymi zabójczyniami, zaś niedługo po skończeniu akcji uprawiają ogródek warzywny… Mało które anime choć zbliża się do tak potężnego uderzenia w mózg jak to, wielkie brawa dla twórców.


  A tak na koniec:
  @Chucky22Tbg
  Błagam, BŁAGAM, wszytko, tylko nie nazywanie IX symfonii Beethovena PIOSENECZKĄ! Scena, której ten utwór akompaniował śmiało kandyduje do mojego osobistego top3 najdoskonalszych scen filmowych…
 • Avatar
  A
  bibo 28.09.2008 13:22
  111
  Czemu tak dobra seria jest tak krotka a drugi sezon juz nie jest tak dobry.
 • Avatar
  A
  Kubus 19.03.2008 21:14
  Naprawde fajne
  W zasadzie jak dla mnie ten tytul ma tylko naprawde jedna baaaardzo duza wade jest za krotka!! Naprawde po 13 odcinku poczulem pewien niedosyt.

  Naszczescie jest druga seria, ale produkowana przez inne studio…no nic to nie miejce na takie dyskusje:)

  Naprawde polecam te serie, naprawde daje ona do myslenia
 • Avatar
  A
  dark saber 10.02.2008 19:40
  fajne

  Bardzo fajne anime sensacyjno­‑psychologiczne. Sensacyjne ze względu na sceny akcji, psychologiczne ze względu na ukazanie relacji łączących dziewczęta z ich opiekunami.Zgadzam się z moją przedmówczynią w 100% – ostatni odcinek z wykorzystaniem „Ody do młodości " Beethovena ociera się o arcydzieło kliknij: ukryte  Polecam dla widzów od lat 16 ;)
 • Avatar
  A
  Elof 10.10.2007 21:36
  Deszcz meteorytów i "Oda do radości".
  Napiszę tylko tyle, iż w swoim rodzaju to niemal idealne anime. Jest jednak pewna mała scena, którą uważam za absolutne mistrzostwo. Chodzi tutaj o ostatni odcinek i scenę kliknij: ukryte Deszcz meteorytów i „Oda do radości”, coś niesamowitego. To tylko moje odczucie.

  Ukryto spoiler.
  Moderacja
 • Avatar
  A
  Chucky22Tbg 2.02.2007 01:22
  Spox
  Morio Asaka lepiej zrobił Chobits ale tu też ma dużego plusa.Wszystko prócz tej końcowej pioseneczki nie podobała mi się ale to na szczęcie na końcu jest a pozatym akcja spoczko postacie też rysunki i fabuła i klimat i gwiazdy i pare innych same plusy oglądnijcie zobaczcie.
 • Avatar
  A
  Tassadar 26.11.2006 23:13
  Tak się powinno robić anime!
  To anime mogło by być podręcznikowym przykładem jak należy postępować przy produkcji serii sensacyjny/kryminalnych i podobnych. Wszystko – począwszy od fabuły a skończywszy na muzyce ociera się o ideał. Mimo że akcja po 2­‑3 odcinku nieco zwalnia to wychodzi to w sumie na dobre bo pozwala się skupic na historii, która wciąga do granic mozliwości  kliknij: ukryte 
 • Avatar
  A
  Belvegor 15.11.2006 12:16
  WSPANIAŁE! Bardzo ciekawa seria szkoda tylko ze taka krotka. Świetna muzyka,dobr akreska i nienaganny scenariusz, bardzo, bardzo polecam.
 • Avatar
  A
  Miuy_nyu 30.10.2006 19:08
  In truth there is no better place to be...
  Niesamowite. Cięzko mi scharakteryzować tę serię. Jest naprawdę godna polecenia, urzekająca, wspaniała. Co tu dużo mówić: dzieło! Nie ma tu schematyczności, nie ma miejsca na bezsensownie, rozwlekłe chwile. Wszystko jest zrobione pieknie.

   kliknij: ukryte 

  Polecam!
 • Avatar
  A
  Frost 29.08.2006 12:24
  Nie zachwyca
  Kreska ładna przyznaje. Ale fabuła nie jest najwyższych lotów. Dziewczynki biegajace z broniami większymi od nich? Jedyne co mnie urzekło to 9 symfonia Beethovena w ostatnim odcinku. A pozatym przeciętność na całej lini. I podejrzewam że fani mnie za taką opinie zjedzą. Chyba że ktoś jest tolerancyjny ^^"
 • Avatar
  A
  Gashka 20.08.2006 16:26
  Gunslinger Girl
  Ciekawe i dające do myślenia anime. Bardzo ładna kreska która nie jest przeciętna. Szoda [jak dla mnie] że seria ma tylko 13 odcinków bo według mnie może było pokazac coś więcej.
   kliknij: ukryte 
 • Avatar
  A
  Nightmare 21.07.2006 21:45
  Moje ulubione anime
  Obejrzenie tej serii to jedno z moich pierwszych kontaktów z mangą/anime (wcześniej klasyska klasyk i absolutna podstawa – Slayers, Battle Angel i Ghost in the Shell). Może i brak mi doświadczenia, ale dla mnie to najlepsze anime świata. Wspaniale dobracowane, z powalającą fabułą i dość ładną kreską. Nie potrafię znaleźć w nim wad. Absolutnie polecam.
 • Avatar
  A
  Sniper 19.07.2006 15:07
  Jeszcze jeden komentarz
  Czesc nazywam sie Kostek Kosiorowski ksywka SNIPER. Jakis czas temu wypowiadalem sie na temat Gunslinger Girl ale ogladnolem tylko kilka odcinkow a teraz widzialem wszystki oprucz na moje nieszczescie 1 i bardzo mnie wciagnelo. Ale jako wielki fan anime dostrzeglem kilka bledow. Ale zaczne od zalet przedewszystkim grafika i postacie tu dalbym dozego + muzyka tez jest ok. Mam jednak pewne zastrzerzenia do fabuly przedewszystkim miejscami zbyt dlugo i nudnie sie rozwija. Poza tym producenci w kilku sytulaciach poszli na latwizne np. Kiedy Rico  kliknij: ukryte Chyba po to żeby przez nastepny odcinek pokazac jak jej smutno. Poza tym cale anime jest bardzo fajne wiecej takich.

  Zamaskowano spoiler.
  Moderacja
  • firginn 20.06.2009 11:45:35 - komentarz usunięto
 • Avatar
  A
  madziorek 1.05.2006 19:42
  Świetne!
  anime mnie urzekło. Naprawdę świetne i godne polecenia anime.
 • Avatar
  A
  Cristal 22.04.2006 14:04
  .
  Z recenzji anime bardzo zachęca fabułą…. A rzeczywistośc??? Fajne postacie, muzyka też niezła <trohe ten edening niezabardzo>, fabuła… musze przyznac, że ogólnie mamy dynamiczne i ciekawe akcje, a ale czasem… troche zawiewa nudą. Ale ogólnie nieźle. Podobami się szczególnie to, że małe i niewinne dziewczynki walczą z taką zaciętością ;)
 • Avatar
  A
  FranzKafka 22.04.2006 12:18
  piękna akcja...
  Mnie soobiście wzruszyła do łez akcja z karabinem snajperskim w 9 odcinku, ale ogólnie całe anime jest godne polecenia!

  Muzyka i płynąca z niej wymowność nadaje temu anime ogromnego potencjału! (Że o kresce nie wspomne!)

  Polecam każdem do obejrzenia!
 • Avatar
  A
  Animaniak 19.04.2006 12:34
  ocena
  Anime jest dobre, ładnie narysowane, występują fajne postaci, bardzo porusza i tym samym rozbudza ciekawość widza.
  Nie wiem jak inni, ale bardzo mnie poruszyła scena kiedy Rico była na akcji w hotelu,  kliknij: ukryte 
  A was co zaciekawiło?

  Ukryto spoiler­‑gigant.
  Moderacja
 • Avatar
  A
  Zioło 17.04.2006 11:07
  Jedno z moich ulubionych anime
  Nie widziałam jeszcze co prawda wszystkich odcinków, ale bardzo mi się podoba. Dosyć drastyczne i rzeczywiście dające bardzo wiele do przemyślenia.
  Polecam, w każdym razie
 • Avatar
  A
  mlmajonez 3.01.2006 20:18
  Gunslinger Girl
  Cóż dodać cóż ująć dosłownie nic!! Anime jest godne polecenia wbrew pozorom dostarcza ciekawych przeżyć. Ale żeby ta seria wywarła wrażenie trzeba swoje lata mieć gdyż odbiór przez zbyt młodą widownie może być nie pełny (w wątkach) a także nie polecam tego Anime młodszym widzom gdyż nie jest to odpowiednia tematyka dla takowych odbiorców ale Anime jest naprawde dobre.
 • Avatar
  A
  duch_84 27.08.2005 18:49
  ścisła czołówka
  ci którzy są nie zoriętowani w temacie anime mogą zacząć gnębić tą pozycję, za to że przedstawia grupę dzieczynek ganiające z wspluwami i zabijających ludzi, ale w tej historii nie oto chodzi. to historia przyjażnie i stosunkach międzyludzkich, ich między sobą i ich a ich opiekunów. miejscami potrafi nudzić, jednak po obejrzeniu i spokojnym przemyśleniu należy do najlepszych.
 • Avatar
  A
  kuku 24.08.2005 23:27
  Wspaniały, cudowny, wzruszający !
  Wspaniały serial, jest w mojej pierwszej piątce najlepszych jakie widziałem. Troszkę przypomina mój ulubiony NOIR, ale tylko troszkę. Pierwsze co należy zaliczyć na plus, to orginalność serialu i miejsce akcji. Włochy zostały cudownie pokazane (narysowane) i z wielką przyjemnością ogląda się krajobrazy oraz miasteczka, zwłaszcza że dużo akcji dzieje się w plenerach. Kolejna sprawa to genialna wręcz muzyka, nie znam się za bardzo na klasycznej i nie wiem czy to nowe utwory czy stare nagrane na nowo, ale chylę czoła przez autorem tej muzy :) Jest tak samo jak w Leonie Zawodowcu, muzyka gra tu taką samą rolę jak pozostałe elementy i świetnie buduje klimat. Piosenka początkowa, ending i piosenka z jednego odcinka, są po prostu genialne ! Wizualna strona Gunslinger Girl również jest perfekcyjna jak dla mnie, postaci są doskonale zrobione, najbardziej wizualnie podoba mi się Triela i Jose­‑san. Skoro już jestem przy bohaterach… Naprawdę obchodziły mnie ich losy i postępowanie, mimo dosyć specyficznej otoczki, postaci są wiarygodne i „prawdziwe”. Moja ulubiona postać to nieco szalona Hendrietta i jej opiekun. Fabuła jest bardzo ciekawa, zróżnicowana i wciąga aż do ostatniego odcinka. Są tu momenty zarówno smutne, dramatyczne jak i wesołe, generalnie jednak jest to świetny dramat na ulubiony przez japończyków temat, czyli „na ile można grzebać w człowieku żeby był człowiekiem i takie tam”, czyli cyborgi i te sprawy :) Naprawdę warto obejrzeć. Moje ulubione odcinki to 7, 10, 11 i ostatni, genialna jest końcówka serialu ! Genialna jest też smutna historia z odcinka 10 i 11, normalnie aż się wzruszyłem i popłakałem :) A kreskówka która wzbudza emocje nie może być kiepska. Tak więc polecam Gunslinger Girl osobom wrażliwym i szukającym w anime czegoś więcej niż nudne mordobicie czy inne nudy :)
 • Avatar
  A
  Taur 22.08.2005 15:00
  Perełka
  Jedno z ciekawszych anime jakie było dane mi obejrzeć, pomysł może niecałkiem nowartorski, ale na pewno świetnie dopracowany. Dziewczynki jako morderczynie troszkę ckliwe i naiwne ale podejrzewam, że podobnie pomyślały ich ofiary. Osobiscie odczułam pewien niedosyt w płaszczyźnie moralnej, postacie dorosłych opiekunów wydają mi się czasami trochę za płytkie. Jedno można jednak powiedzieć na pewno – wstyd przegapić tą serię.