Tanuki-Anime

Tanuki.pl

Wyszukiwarka recenzji

Tokki - sklep internetowy

Komentarze

Battle Spirits: Ryuuko no Ken

 • Avatar
  A
  Pazuzu 24.03.2017 22:14
  Ok, ocena zawyżona, ale co się uśmiałam, to moje. Bijatyka naprawdę zabawna, wciągająca i nie siląca się na oryginalność. Kretyńska fabuła, animacja mocno kuleje (zwłaszcza w „finałowych” pojedynkach), ale miejskie tła są niesamowicie klimatyczne i, choć puste, po prostu śliczne. No i humor – może nie szczególnie wybitny, ale autentycznie śmieszny: widok „typowego amerykańskiego detektywa z lat 80­‑tych” z mieczem do kendo i w samurajskiej zbroi zupełnie mnie zabił.
  Wersja którą oglądałam, miała angielską ścieżkę dialogową, więc, jak zwykle, głosy postaci były masakrycznie niedobrane, ale lekko jazzowa muzyka w tle wyjątkowo mi się podobała, była i klimatyczna, i świetnie podkreślała nie do końca poważny charakter produkcji.
  Generalnie bawiłam się dużo, dużo lepiej niż na większości produkcji na bazie gier, a do ostatnich pozycji obejrzanych na bazie bijatyk w ogóle nie ma porównania. Świetny przykład na to, że o ocenie produkcji nie świadczą oceny składniowe.
  Jak ktoś lubi się grzebać w historycznych OVA, i nie przeszkadza mu marna animacja, to polecam. Przynajmniej ja bawiłam się świetnie.
 • Avatar
  A
  Chudi X 12.11.2011 15:18
  To anime, będące reklamówką gry, a konkretniej bijatyki, nie ma nic wspólnego z karcianym Battle Spiritsem, więc powiązanie obu pozycji jest nielogiczne.