Tanuki-Anime

Tanuki.pl

Wyszukiwarka recenzji

Kyaa! - magazyn o animacji, mandze i kulturze japońskiej

Komentarze

Smile Precure!

 • Avatar
  A
  Cthulhoo 21.09.2014 12:11
  Bardzo przyjemne
  Po odbiciu się od Suite Precure, postanowiłem dać jeszcze jedną szansę temu cyklowi (duża w tym była zasługa kumpla, który właśnie oglądał Heartcatche) i sięgnąłem po Smile.

  I co dostałem? Bardzo przyjemną i lekką serię, która, mimo że kierowana do najmłodszych, jest w stanie również przypaść do gustu starszym widzom. Nie będę się zbytnio rozpisywał, bo imho recenzja bardzo dobrze podsumowywuje tę produkcję i mogę się tylko pod nią podpisać.
 • Avatar
  A
  ♥_Domi_♥ 6.03.2014 10:42
  Hehuheu
  Troszeniunie mi się już znudziło oglądać precurki w akcji, bo ileż można walczyć z tymi potworami, no ile? No i ile można je atakować :D Ale i tak mnie cieszy, że precurki mają kolejne serie i się „nie kończą”.
 • Avatar
  A
  kokodin 26.08.2013 08:16
  blablabla
  Poza niezbyt udanym realium wykorzystania swoich możliwości, za rówo przez dobro i przez zło. (siła ataków powiedzmy losowa i regresywna) Postaci są całkiem przyjemne, wrogowie, na reszcie można powiedzieć „i hate clowns”. Poza tym Ika Musume + Hana­‑chan :] i parę innych głosików. Czy trzeba czegoś więcej do szczęścia?
 • Avatar
  A
  candy 18.08.2013 16:29
  w zasadzie precure są dla dzieci. takie polubią bez myślenia byle serie. charakter bohaterek można przeżyć. mnie nie przypadła do gustu z kilku powodów : 1. zbytnie poleganie na powerupach . wszystkie stwory pod względem siły w zasadzie są takie same . twórcy uparli się aby konkretny typ pokonać danym atakiem . w efekcie nawet najsilniejszy atak jest nic nie warty w krytycznym momencie. rainbow burst jest paskudny bo wykorzystuje zwierzęta pozbawione własnej woli. spóźniono się dając drugie ataki wojowniczką . próbują dowieść że smile są najsilniejsze , lecz w się mylą. 2. okazuje się że odcinki powtarzają motywy poprzedników . dla mnie seria w efekcie traci na oryginalności
 • Avatar
  A
  Cure Twilight 22.05.2013 20:13
  Smile Precure <3. Kocham tą serię, była moją pierwszą serią PC :). Zakochałam się w niej i nawet jak brakło PL subów, nie mogłam o niej zapomnieć i po raz pierwszy obejrzałam coś po angielsku. Smile jest takie sympatyczne, kolorowe i wesołe, uwielbiam bohaterki oraz ich precure'owe formy, przemiło mi się to oglądało <33.
 • Avatar
  A
  Grisznak 16.05.2013 12:47
  Jedyna seria Precure, którą próbowałem oglądać. Dziesięć odcinków i nie dałem rady dalej. Tak jak lubię magical girls i jestem z tego powodu podejść do tytułu łagodniej, tak tu się po prostu nie dało. Dobijała schematyczność, ale dobra, to by jeszcze można wybaczyć, motyw MOTD to w końcu kanon. Tym co mnie ostatecznie zniechęciło, były kreacje bohaterek – nie miały w sobie absolutnie nic, co by mogło przekonać do nich widza, sprawić, aby dały się polubić. Całość sprawiała wrażenie zrobionego w jakimś komputerowym generatorze magical girls, gdzie wpisujemy kolory strojów i imiona bohaterek oraz wrogów, a prosty algorytm robi resztę. Co gorsza, nawet na tle najsłabszego magical girls, jakie wcześniej widziałem („Tokyo Mew Mew”) toto się szczególnie nie broniło.
 • Avatar
  A
  @leksy12 4.07.2012 21:43
  Najlepsza seria Precure
  Według mnie Smile Precure jest najlepszą serią PC. A już na pewno bije na głowę Suite Precure. Nie jest to ambitna seria, ale ogląda się ją miło. Ja narazie daję 8/10, ale możliwe, że jeszcze zmienię zdanie.

  PS: Ale to jest przeznaczone dla młodszej widowni. Jak ktoś ma więcej niż 10 lat, to niech lepiej nie podchodzi do tego na poważnie. To tylko rada (^_^)
  • ter986 17.05.2013 17:51:08 - komentarz usunięto
  • Avatar
   AliceLiddellPL 30.07.2013 15:58
   Re: Najlepsza seria Precure
   Ja tam mam 13 lat, i oglądałam każdą serię D:
   Co prawda tylko Heartcach przypadła mi do gustu, choć kreską nie zachwyci zapewnie wszystkich, ale fabuła jest dość ciekawa (jak dla mnie D:)
  • coco 18.08.2013 16:37:14 - komentarz usunięto