Tanuki-Anime

Tanuki.pl

Wyszukiwarka recenzji

Yatta.pl

Komentarze

Toshokan Sensou: Situation ♥♥ Love Handicap

 • Avatar
  A
  Windir 7.01.2015 01:55
  9-/10
  Komaki  kliknij: ukryte  dostaje „swój własny” odcinek. Czyli jeszcze więcej dramy i sensownego romansu – jest tak samo dobrze co w serii TV. Boli tylko:

   kliknij: ukryte 
  • Avatar
   Slova 7.01.2015 10:07
   Re: 9-/10
   est tak samo dobrze co w serii TV.

   Odnosisz się do tej całej legislacyjnej głupoty, czy do relacji damsko­‑męskich?
   • Avatar
    Windir 7.01.2015 17:52
    Re: 9-/10
    Po Twoim wcześniejszym komentarzu z 2014 roku widzę, że politycznie jesteś strasznie naiwny. Dlatego też odpuszczę sobie dyskusje z Tobą na takie tematy, szczególnie że chodzi tutaj o anime z gatunku political fiction.
    • Avatar
     Slova 7.01.2015 17:57
     Re: 9-/10
     Jest subtelna różnica między naiwnością, a łykaniem każdego efektu głupoty autora. Zwłaszcza, jeżeli w Japonii nawet policjanci nie noszą przy sobie broni. Gestapo miałoby sens, gdyby cały system funkcjonował totalitarnie. Tymczasem mamy demokratyczne państwo z elementami, które zupełnie nie mają prawa funkcjonować w takim środowisku. Autorowi zabrakło trzeźwego spojrzenia na to, czy ta jego polityczna fikcja trzyma się kupy, czyli jest spójna.
     • Avatar
      Windir 7.01.2015 20:51
      Re: 9-/10
      Jak dla mnie to nie pasuje Ci ilość fikcji w political fiction i boli Cię, że inni (np: ja) mogą więcej tego znieść niż Ty. Zaproponować mogę tylko wysłanie maila do autora z opierdzielem – może specjalnie dla Ciebie zmieni całość i wyda jeszcze raz ;)
      • Avatar
       Slova 7.01.2015 22:10
       Re: 9-/10
       Fikcja fikcją, ale w momencie, gdy przeczy zdrowemu rozsądkowi, a stara się być umiejscowiona w znanych nam realiach, to mam zupełnie prawo wytykać błędy.

       Ponadto czym innym jest puszczenie płazem takich niedoróbek, a czym innym stwierdzanie, że były czymś dobrym.
       • Avatar
        Windir 10.01.2015 02:01
        Re: 9-/10
        I don't give a fuck. Bawiłem się świetnie i żadne smęcenie – nie ważne jak racjonalne i jak szczegółowe by nie było – tego nie zmieni.

        ps: nie dałem rady wygooglać Ci maila do autorki :(
        • Avatar
         Slova 10.01.2015 09:38
         Re: 9-/10
         Ale to, że bawiłeś się świetnie nie jest tym samym, co stwierdzenie, że jest dobrze. Nie mieszaj klasyfikacji pod względem jakości (dobrze) z gustem. To anime posiada wady, na które można przymknąć oko, zwłaszcza w serii TV, gdzie dało się je zignorować i skupić na wątkach obyczajowych (sam tak zrobiłem), ale nie da się powiedzieć, że były one czymś dobrym.
         • Avatar
          Windir 15.01.2015 03:49
          Re: 9-/10
          Ale to, że bawiłeś się świetnie nie jest tym samym, co stwierdzenie, że jest dobrze.

          Ale to, że nie bawiłeś się przy tym dobrze, nie jest tym samym co stwierdzenie, że jest złe.
          ps: Masz zbyt wysokie mniemanie o sobie. W sumie nie wiem na co liczysz ? Że pod naporem Twojej fanatycznej krucjaty i Twojego rozczarowania tym dodatkowym ep'em zmienię ocenę ?

          Nie mieszaj klasyfikacji pod względem jakości (dobrze) z gustem.

          Ty mieszasz, ja tu tylko przelewam na klawiaturę swój gust. Moja opinia na temat jakiejś serii nie jest jakimś wyznacznikiem jakości czy normą. To po prostu moje zdanie i ocena wystawiona w oparciu o mój gust.

          ale nie da się powiedzieć, że były one czymś dobrym

          No to trzymaj się mocno fotela, bo ja jestem zdania, coś co dla Ciebie jest oczywistą wadą dla drugiego może być piękne.

          Tak jak napisałem na samiutkim początku:
          jest tak samo dobrze co w serii TV
          Czyli zdaniem Windr'a, ogólna jakość tego speciala jest na tym samym poziomie jakości co seria TV. Jaśniej się nie da.
          • Avatar
           Slova 15.01.2015 14:32
           Re: 9-/10
           Ale to, że nie bawiłeś się przy tym dobrze, nie jest tym samym co stwierdzenie, że jest złe.

           Nigdzie nie napisałem, że nie bawiłem się dobrze. Faktycznie jednak sens nie należał dla mnie do przyjemnych, ale nie wrażenia z niego przesądziły o tym, jakie są moje ogólne odczucia.

           Ty mieszasz, ja tu tylko przelewam na klawiaturę swój gust.

           Nie ja napisałem, że to było dobre. Co innego napisać, że podobało Ci się tak samo, jak TV, co innego, że było tak samo dobre. Nie, nie było – już napisałem dlaczego TV było lepsze, to nie są jakieś subiektywne spostrzeżenia, a fakty. Można je zignorować podczas seansu, by się nie męczyć, ale to nie zmienia nic w kwestii tego, jaka OAV była w porównaniu do TV.

           Z drugiej strony mogłem się zagalopować z interpretacją i zwyczajnie źle odebrałem wyrażenie „tak samo dobre, jak”, podczas gdy chodziło jedynie o porównanie ogólne w sensie „na takim samym poziomie”.

           Że pod naporem Twojej fanatycznej krucjaty i Twojego rozczarowania tym dodatkowym ep'em zmienię ocenę ?

           Kto powiedział, że istotą dyskusji musi być przekonanie drugiej strony do czegokolwiek? Ja tylko chcę pokazać, ze wady tego odcinka są istotne i że nie był on dobry. Nie mam jednak nic do tego, że Ci się podobał.

           coś co dla Ciebie jest oczywistą wadą dla drugiego może być piękne.

           Owszem, jest przecież pokaźna grupa miłośników horrorów klasy C i D, co nie oznacza, że zaślepieni zamiłowaniem mają obowiązek twierdzić, że te filmy są dobre. Ewidentne wady można zamienić w zalety tylko w pewnych warunkach, np. interpretując je jako element komediowy. Wtedy owszem – mogą być dobre jako niezamierzony humor, co nie jest wcale pozytywną cechą dzieła. Ale sytuacji ukazanej w tym specialu nie da się tak zinterpretować. A nawet jeśli, to nic dobrego dla odcinka z tego nie wynika.

           Czyli zdaniem Windr'a, ogólna jakość tego speciala jest na tym samym poziomie jakości co seria TV.

           O, tak lepiej. Wprawdzie dalej uważam, że ten osąd nie jest czymkolwiek uzasadniony, ale przynajmniej nie zalicza speciala do grona dobrych.
           • Avatar
            Windir 16.01.2015 03:10
            Re: 9-/10
            Ja tylko chcę pokazać, ze wady tego odcinka są istotne i że nie był on dobry.


            Wady tego odcinka dla mnie z pełnego 9 robią 9-. Dla kogoś innego może być zupełnie inna ocena i średnio mnie to interesuje. Dlatego chyba lepiej dla wszystkich (ludzi który czytają te komentarze) by było gdybyś wykaz wad i swoją argumentację przedstawił w osobnym komentarzu – dla przejrzystości.

            Nie, nie było – już napisałem dlaczego TV było lepsze, to nie są jakieś subiektywne spostrzeżenia, a fakty.


            Jak już pisałem, to co dla Ciebie jest faktem dla mnie jest mylnym przekonaniem u Ciebie, że Twój poziom tolerancji absurdu w political­‑fiction jest jakąś wykładnią, która mnie interesuje :) Oczywiście nic nie mam do Twojego zdania, każdy ma swoje i pisz co tylko chcesz na temat tego ep'ka.

            „tak samo dobre, jak”, podczas gdy chodziło jedynie o porównanie ogólne w sensie „na takim samym poziomie”.


            Taki był zamysł gdy to pisałem. Wyszło jak wyszło.

            O, tak lepiej. Wprawdzie dalej uważam, że ten osąd nie jest czymkolwiek uzasadniony, ale przynajmniej nie zalicza speciala do grona dobrych.


            Pozostało mi dla świętego spokoju przy każdej krótkiej opinii o anime dodawać sentencje „zdaniem Windr'a:", żeby ustrzec się przed kolejną mało wnoszącą dyskusją ;)
            • Avatar
             Slova 16.01.2015 11:34
             Re: 9-/10
             przy każdej krótkiej opinii o anime dodawać sentencje „zdaniem Windr'a:"

             NIe musisz, doskonale zdaję sobie z tego sprawę, czyją opinię wyrażasz. Niemniej czasami przedkładam samą ideę dyskutowania nad sedno sprawy.
             • Avatar
              Windir 17.01.2015 04:06
              Re: 9-/10
              Czyli sprawa zamknięta, a ja wznoszę Pańskie zdrowie, bo weekend jest! Zdrowie!
 • Avatar
  A
  Slova 3.12.2014 16:04
  Poziom głupoty w tym odcinku przebił serię TV i poszybował na orbitę. Cenzorzy aresztują jednego z bibliotekarzy­‑ochroniarzy z powodu naruszenia rewiru osobistego małoletniego jakby byli policją, torturują, w ogóle to tutaj wszystko jest wyjęte spod prawa, ale też i z zasad logiki. To mógł być dobry dodatek do serii, ale w tej postaci, z tą dramą, tylko ją pogrąża.
  • pozeracz_syfu 3.12.2014 17:38:16 - komentarz usunięto
   • Slova 3.12.2014 17:41:44 - komentarz usunięto