Tanuki-Anime

Tanuki.pl

Wyszukiwarka recenzji

Copernicon 2019

Komentarze

Tsuritama

 • Dodaj komentarz
 • Recenzja anime
 • Avatar
  A
  Ancietejka 12.06.2019 12:56
  Chciałabym napisać wielką laurkę dla tego genialnego anime, ale nie chce mi się produkować (ot, taki paradoks: chce się, a jednak nie chce), napiszę więc tylko: oglądać, do jasnej ciasnej, jeśli ktoś jeszcze tego nie poznał! Zresztą, recenzja i komentarze (z małym wyjątkiem) świetnie podsumowały serię, ja mogę się pod nimi jedynie podpisać.
  Wincyj takich anime, wincyj!

  PS Motyw muzyczny przewijający się podczas scen z Akirą i jego organizacją za każdym razem mnie rozbrajał, świetnie dopasowany.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  Shine 29.11.2014 10:52
  Haino Haino
  Dawno nic mnie tak nie wciągnęło, anime bardzo fajne, mogę śmiało polecić.
  Historia dość niezwykła i jakże interesująca. Anime cały czas trzyma poziom, nie nudzi, a ostatnie odcinki oglądałam z bardzo dużym zainteresowaniem.
  Bohaterowie są dość standardowi, ale jednak w pewien sposób oryginalni. Jednego jestem pewna, nadają temu anime niesamowity urok.
  Do tego ta piosenka i taniec Enoshimy. Zostaje w głowie i za nic nie wyjdzie.
  8/10 i na pewno kiedyś obejrzę ponownie.

  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  Naija1 22.05.2014 15:35
  Boszko
  Super anime, jest w nim taka niesamowita świeżość (to przez tę wszechobecną wodę). Postacie bardzo fajne, szczególnie Haru. Jest przesłodki! :D Nic dodać, nic ująć, porządne anime, które rozpala chęć do wędkowania. Ale ważne! Ostatni odcinek oglądać do samego końca, po endingu czeka nas cudowne zwieńczenie serii :)
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  Nigihayami 12.11.2013 22:45
  Arigatō Tapioca!!!
  8/10
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  Artevius 21.04.2013 03:12
  Chcę na Enoshime!
  Pozytywnie zakręcona komedia,która znacząco poprawiła mi humor. O fabule nie będę się rozpisywał, bo to trzeba zobaczyć. Ode mnie 8/10.
  PS: Po Level­‑E i Tsuritamie zacząłem na powrót wierzyć że Japończycy są jeszcze w stanie wymyślić zakręconych kosmitów, którzy nie są ładnym dodatkiem do gromadki „pana na haremie”.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  ukloim 3.11.2012 19:36
  Pierwsze słowo, które nasuwa mi się na język po obejrzeniu tej serii, to ORYGINALNE. Klimat, muzyka, grafika – wszystko tu takie jest, może poza bohaterami, ale oni też mają sporo do zaoferowania i nie da się ich nie lubić.

  Co warte zauważenia – Enoshima istnieje naprawdę, a tła są przerobionymi w programie graficznym zdjęciami. Jakie było moje zdziwienie, gdy w internecie zobaczyłem zdjęcie stacji, przy której Haru stoi w pierwszym odcinku.

  Dodam, że oglądając Tsuritamę, czułem się, jakby twórcy Ponyo, Summer Wars i Tekkonkinkreet postanowili stworzyć coś razem. Tak że, niech kaczka będzie z wami i oglądajcie tę serię. Naprawdę warto.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  Cady 13.10.2012 19:06
  Anime,na pewno nieszablonowe. Pełne ciepła i humoru (dzięki Haru). Seria była także żywa. Jaskrawe kolory wprawiały w wesoły nastroj. Aż mi się zatęskniło za wakacjami. I jeszcze ten taniec. Polecam gorąco
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  Subaru 4.10.2012 14:44

  Dwunastoodcinkowa seria o wędkarstwie, przyjaźni, ratowaniu świata i kosmitach. Tak, to jest dziwne.

  Fabuła wydaje się z początku totalnie zakręcona, ale im bliżej końca, tym więcej zagadek zostaje wyjaśnionych, watki łącza się w logiczną całość.
  Końcówka jest satysfakcjonująca, bohaterowie cudownie sympatyczni, nie da się ich nie lubić. Są rozpoznawalni, nietypowi, dopracowani, są wielką siłą tego tytułu.

  Historia jest w sumie prosta, ale podana w tak absurdalnym i nietypowym sosie, że ogląda się to anime bardzo dobrze, nie mając uczucia niedosytu i wrażenia, że twórcy poszli na jakiekolwiek łatwizny.

  Fantastyczna oprawa graficzna, dziwne rozwiązania graficzne (pozytyw!), piękne tła, kolory i animacja bardzo umilają seans.

  Dużo w tej serii takiego naturalnego, niewymuszonego uroku i ciepła, a także humoru. I nie spotkałem się z żadnym anime traktującym o wędkarstwie. Muszę też stwierdzić, że zupełnie nie trzeba się tym interesować, ba, nawet nie trzeba łowienia lubić, by ta seria przypadła do gustu, bo nie jest to tu najważniejsze.

  Pozostaje w pamięci.

  Polecam. 8.5/10.

  ENO­‑SHIMA­‑DON!
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  Madt 29.09.2012 19:08
  9/10
  Naprawdę warto. Lekkie i przyjemne anime, dobre dla poprawy nastroju. Praktycznie każdy element serialu jest dopracowany – fabuła, postaci, grafika (trochę inna od standardowych anime, ale naprawdę ładna), udźwiękowienie (przyjemna końcowa piosenka). Ciężko mi wymienić jakiekolwiek wady.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  hitsujin 15.08.2012 20:34
  Sympatyczna seria, dobrze się ogląda, nie mniej – po recenzji i ocenach redakcji spodziewałam się czegoś więcej, Tsuritama zaś okazuje się być (mimo kilku oryginalnych pomysłów) dość typową opowiastką o potrzebie przyjaźni i ganbarowania (tutaj przepraszam purystów językowych – niestety, polskie „staranie” ma się do czasownika ganbaru mniej więcej tak, jak trzymanie dłuta w dłoni do pracy w kamieniołomie). Całość jest zdecydowanie dobrze wykonana – bohaterowie dają się lubić, a humor a'la Buster Keaton (wyczynianie największych absurdów z kamienną twarzą) autentycznie bawi, mimo to jednak czegoś mi w tej serii zabrakło, być może ze względu na wygórowane oczekiwania.

  Od siebie daję 7 (to wcale nie jest niska ocena) i polecam, pod jednym warunkiem – w żadnym wypadku nie należy spodziewać się dzieła wybitnego i jedynego w swoim rodzaju, zawód gwarantowany.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  vries 13.08.2012 00:12
  Muszę skomentować
  Absolutnie nie zgadzam się z oceną. Powód jest prosty – w łowienie, nie ważne jakby je przedstawiać, nie jest szczególnie ekscytujące. I anime o łowieniu mimo starań autorów również takie nie jest. Bohaterowie są przyzwoici, Fabuła jest dość słaba (dobra na krótszą serię OVA lub film). Oprawa za to jest bardzo dobra. Ale i tak nie daje to rewelacyjnego anime. Zwyczajnie ten tytuł nie wyróżnia się szczególnie niczym konkretnym. Jest to jeszcze jeden średniak, który zostanie zapomniany po paru miesiącach.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  Kiya 10.08.2012 16:20
  ^^
  Jak najbardziej zgadzam się z recenzją. Seria zauroczyła mnie swoim niezwykłym, barwnym klimatem, wyjątkowymi bohaterami (Haru :*) i świetnym humorem, od pierwszego aż do ostatniego odcinka. Elementy science­‑fiction, których na początku trochę się obawiałam, nie przeszkadzały mi ani trochę. Anime bardzo sympatyczne pod każdym względem. Polecam gorąco.
  Odpowiedz
 • Mam do powiedzenia tylko jedno: Duck.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  olgita 5.08.2012 12:32
  Jest kolorowo, zabawnie, smutno i – co dla mnie najważniejsze – nietypowo. Bardzo udana seria, z fajnymi bohaterami i dość pokręconą fabułą. Haru zdobył moje serce od razu, ale wiem, że nie każdemu taki typ bohatera może odpowiadać, więc delikatnie uprzedzam. Recenzja trafna, doskonale oddaje moje własne odczucia co do tego tytułu. Polecam, bo odnosząc się do słów recenzentki anime „dodaje trochę koloru w tym szarym życiu”
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  Katien 5.08.2012 09:40
  Co tu dużo mówić – cudowne, niesamowicie ciepłe i oryginalne anime. Czegoś takiego mi brakowało w tych czasach. Autorka recenzji doceniła Tsuritamę tak jak ja, co nieczęsto się niestety zdarza. Mam na myśli, że do wielu osób seria nie przypadła aż tak bardzo do gustu i jako anime wiosny zostało prawie niezauważone.
  Co do recenzji – mnie na samym początku Haru irytował, dopiero w okolicach 5 odcinka jego postać mnie na tyle zauroczyła, że polubiłam go chyba tak samo jak resztę. Obok ich losów naprawdę nie da się przejść obojętnie, widz autentycznie przeżywa każdą postać i to powinno być brane pod uwagę robiąc jakiekolwiek anime. Tu się twórcy postarali.
  Ode mnie max, 10/10. Seria sezonu wiosennego, roku, cokolwiek. W mojej liście ulubionych serii Tsuritama zajęła 3 miejsce.
  Od siebie zdecydowanie polecam. Każdy powinien indywidualnie spróbować nie patrząc na ocenę innych. Albo wciągnie was bez reszty, albo w ogóle. Innej opcji nie ma.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  Buuu 19.06.2012 19:40
  Świetne anime zabawne urocze naprawdę polecam nie jest stratą czasu :)
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  Iskierka 28.05.2012 19:02
  :)
  Stanowczo polecam, jak wszystkie produkcje tego studia (np. Kuuchu Buranko i Mononoke). Ciepłe i serdeczne, podające sprawy z pozoru skomplikowane w apetyczny sposób z sosem dobrego humoru. Nie sądziłam, że wędkarstwo może być tak fajne :)
  Odpowiedz
 • Dodaj komentarz
 • Recenzja anime