Tanuki-Anime

Tanuki.pl

Wyszukiwarka recenzji

Yatta.pl

Komentarze

Hiiro no Kakera Dai Ni Shou

 • Dodaj komentarz
 • Recenzja anime
 • Avatar
  A
  Subaru 16.05.2014 16:44
  Hiiro no Kakera 2

  Pierwsza seria to tragedia, a druga? Jest lepiej, i to bez ironii.

  W pierwszej zdecydowanie postawiono na męski harem i związany z tym fanserwis, czyli głównie umizgi do dziewczyny, poniekąd dziwne, bo ni to przyjaźń, ni kochanie, no ale. Efekt był tak żałosny, że aż komiczny, bo w połączeniu z bohaterką bez charakteru wyszedł niezły teatrzyk.

  Druga seria miała być z założeniu ambitniejsza – bardzo widoczna jest zmiana klimatu, czyli skupienie się na… fabule. Tak, jest fabuła! Toczy się piekielnie poważna walka o losy świata (ale spokojnie można wyjść do kuchni po kanapkę, aż tak wiele akcji nas nie ominie…), księżniczka czeka na przebudzenie, ochroniarze narażają swoje życia, by… to jest nadal denne i koszmarnie nudne. Co z tego, że fabuła jest, skoro tak naciągana i drętwa?

  Jeśli ktokolwiek był zachwycony serią pierwszą (są tacy?), to może sięgnąć i po tę, ale całej reszcie tego nie polecam. Szkoda nerwów i czasu.

  3/10, bo jednak starano się, a to już coś.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  Ruka 11.01.2013 23:54
  Nie było tak źle mi się pierwszy podobał i ten drugi oczywiście bez jakichś większych zachwytów ale na pewno nie nudziłam się.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  odpowiedzi: 2
  katrynia 7.01.2013 21:12
  nie wiem czemu jak i dlaczego podobał mi się 1 sezon, ale drugi to masakra.. nie wycierpiałam! 4 odc i odpadłam, co prawda ciekawa jestem końca ale nie pociągane.. kreska, głosy, fabuła. nie dam rady.
  może mi ktoś powiedzieć jak się skończyło? :)
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  odpowiedzi: 2
  domino 12.11.2012 17:36
  Przyznam, że też mnie to nie powala. Zostaję wierna Hakuouki. Choć oba te anime mają wspólnego scenarzystę i autora, to tamto oglądałam do samego końca jak zahipnotyzowana, a tu… no cóż, ale i tak czekam co będzie dalej (może mnie zaskoczy) :)
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  hersa 14.10.2012 16:00
  koszmar
  Po 2 odcinakach mogę stwierdzić, że ten sezon będzie równie masakryczny jak poprzedni. Kreska, głosy i zachowanie bohaterów, fabuła – porażka. Tym razem nie będę naiwnie liczyła na jakieś rozwinięcie akcji (och przepraszam, tu nie maakcji -.- ) i podaruje sobie oglądanie. Takie anime uczą mnie przeprowadzania ostrej selekcji nowosezonowej :D
  Odpowiedz
 • Dodaj komentarz
 • Recenzja anime