Tanuki-Anime

Tanuki.pl

Wyszukiwarka recenzji

Komikslandia

Komentarze

King of Pigs

 • Avatar
  A
  Naru 21.07.2013 03:08
  naprawde niepokojacy tytul
 • Avatar
  A
  kbe 24.01.2013 15:24
  o anime
  Pozycja naprawdę dobra, dominuje mroczny klimat, wciąga. Jeżeli ktoś zna jakieś tytuły w podobnych klimacie, bardzo proszę o podzielenie się tą wiedzą.
 • Avatar
  A
  Gnosis. 23.01.2013 18:50
  Kurczę, chciałabym to obejrzeć, ale odstrasza mnie ten znaczek ''+18''. Widocznie nie został tu postawiony dla ozdoby. Powiedzcie, jest aż tak źle?
  • Avatar
   JJ 23.01.2013 19:46
   Szczerze mówiąc nie mam pojęcia skąd ten znaczek się wziął. Przemocy trochę jest, do typowych flaczków w sosie własnym a'la Elfen Lied (które i tak nie dostają tutaj +18) wciąż bardzo daleko. Film jest po prostu realistycznie brutalny, pokazuje bez ogródek i odwracania kamery sceny typu facet maltretujący swoją żonę, znęcanie się w szkole itd. Niby dla dorosłych, ale pod tanukowe +18, wprowadzone raczej do oznaczania pornosów, jak dla mnie nie podpada.
  • Avatar
   RealVincent 23.01.2013 19:47
   Cytując recenzenta „Dwaejiui Wang jest filmem bardzo ponurym i pesymistycznym, który już od samego początku przytłacza widza trudnymi do zrozumienia sytuacjami.”.
   Tematyka dotyczy poważnego problemu gnębienia słabszych przez silniejszych w szkole za 'cichym przyzwoleniem' reszty klasy, która boi się wychylać aby nie oberwać. Całość zawiera wiele scen przemocy fizycznej i psychicznej oraz elementów molestowania, dlatego też za King of Pigs zdecydowanie nie powinny się zabierać osoby niepełnoletnie ani zbyt wrażliwe.
  • Avatar
   Slova 23.01.2013 20:13
   A do powyższych jeszcze dodam, że nie tylko o problem przemocy w szkole tu chodzi – to film dla dorosłych od samego początku. Przewija się tu wątek prostytucji, znęcania się nad zwierzętami, samobójstwa, zabójstwa z premedytacją, przemocy w rodzinie… To po prostu kino dla dorosłych, bo opowiada o rzeczach, które tylko dorośli zrozumieją w pełni. Tu nie ma moralizowania – tu jest pokazanie problemów bez rozwiązania, a raczej przypomnienie dorosłym,że takowe istnieją.
 • Avatar
  A
  harpagon 21.01.2013 12:58
  Może i klimat ciężki, ale wskutek słabej realizacji, nie da się tego pozytywnie ocenić. No szkoda, potencjał zmarnowany.
 • Avatar
  A
  Windir 15.10.2012 14:09
  7/10
  Mocny i ponury koreański film, zdecydowanie +18. Zarysu fabuły nie będę opisywał bo google powiem wam wszystko ;) Zdradzę tylko, że jest kilka naprawdę ciężkich momentów. Co najważniejsze, nie ma oczywistego podziału na dobrych i złych, a końcówka naprawdę zaskakuje. Z tego co wygooglałem budżet tego filmu to 150k $, więc bardzo mało. Mimo to graficznie jest przyzwoicie. Detali brakuje, animacja trochę sztywna, ale stylistka i kolorystyka urzekająca i co najważniejsze jest bardzo ponuro. Muzyczka też w porząsiu, podkreśla to co się dzieje na ekranie – ale nie ma żadnych wybijających się motywów. Świetna odskocznia od „nastoletnich” serii.